„Viesulo SC-Dragūnas“ sezoną pradėjo ambicingai

Šeštadienį startavo atsinaujinusi Lietuvos moterų rankinio lyga, kurioje varžosi ir Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūno“ merginų ekipa. Pirmosiose rungtynėse namuose klaipėdietėms teko kauniečių „ACME-Žalgirio“ išbandymas.

Uostamiesčio ekipa sezoną pradėjo ambicingai, vos keturiais įvarčiais nusileidusios tituluotoms varžovėms – 23:27 (11:11).

Pirmajame kėlinyje abi komandos bandė išsiveržti į priekį, tačiau sėkmė labiau lydėjo aikštelės šeimininkes – 2:2, 6:4, 8:5, 11:9. Tik paskutinėmis minutėmis kaunietės išlygino rezultatą – 11:11.

Po pertraukos kova vėl prasidėjo iš naujo ir kurį laiką komandos žaidė tolygiai. Lūžis įvyko antrojo kėlinio viduryje, kai žalgirietės pelnė 5 įvarčius iš eilės, nesulaukusios klaipėdiečių atsako – 16:19.

„Viesulo SC-Dragūno“ merginoms kėliniui baigiantis pavyko priartėti (22:23), bet galiausiai turėjo pripažinti kauniečių pranašumą – 23:27.

„Viesulo SC-Dragūnui“ 8 įvarčius (3 iš 7 m) įmetė Austėja Rimkutė, 7 – Ugnė Kavalenkaitė, 5 – Aušra Stroputė, 2 – Vanesa Grišmanauskaitė, 1 – Mireta Rutytė.

„ACME-Žalgirio“ gretose rezultatyviausios buvo po 8 įvarčius pelniusios Audinga Kniubaitė (2 iš 7 m) ir Viltė Lubytė, 5 įmetė Deimantė Baranauskaitė, 3 – Martyna Vaitkutė, po 1 – Austėja Narauskaitė, Neringa Gudaitytė ir Greta Burkaitė.

„Turėčiau pagirti merginas už tokį kovingumą – kovojo viena už kitą, žaidė kartu, tikra komanda. Džiaugiuosi, nors buvo ir klaidų, o mūsų meistriškumas šiek tiek žemesnis negu varžovių. Mums pritrūko šiek tiek fizinių duomenų. Esame šiek tiek lėtesnės, šiek tiek silpnesnės. Reikia daugiau dirbti treniruotėse, kad galėtume kovoti stipriau“, – po rungtynių komentavo „Viesulo SC-Dragūno“ trenerė Auksuolė Stropienė.

„Šiek tiek nerimavome, nes treniruotėse tarsi sekėsi, bet neturėjome kontrolinių rungtynių, todėl žaidėjos tarsi negalėjo viena kitos surasti, šiek tiek trūksta žaidybinės patirties. Prieš rungtynes merginoms sakiau, kad mūsų laukia labai sunkios rungtynės ir kad Klaipėdos žaidėjas reikia tinkamai įvertinti. Ir iš tikrųjų varžovės mus nustebino savo brandžiu žaidimu, tik mūsų atletinis pasirengimas geresnis, joms pritrūko jėgų ir mums pavyko laimėti“, – kalbėjo Kauno „ACME-Žalgirio“ treneris Antanas Skarbalius.

Kitoks čempionatas

Nuo šių metų nebelieka dviejų pagal stiprumą Lietuvos moterų rankinio divizionų, o 9 komandos varžysis vienoje lygoje.

Čempionate susitiks gerai pažįstamos komandos: Kauno „ACME-Žalgiris“, Kauno rajono „Cascada-HC Garliava SM“, Vilniaus „Eglė“, Vilniaus SM „Tauras“, Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūnas“, SK „Molėtai“, Alytaus SRC „Margiris“, Šiaulių „SC Dubysa-ŠSG“ ir Lietuvos jaunių rinktinė.

Dar viena naujovė šių metų čempionate yra jaunių rinktinės dalyvavimas. Praėjusių metų sezone panaši praktika buvo taikoma su vaikinų rinktine, kuri varžėsi LRF I-osios lygos varžybose. Dabar geresnė galimybė pasiruošti Europos čempionatui suteikiama jaunių merginų rinktinei, kuri susirinkusi per savaitgalį žais po kelis mačus.

Reguliariajame sezone visos komandos tarpusavyje susitiks po 2 kartus, o pirmąją vietą užėmusi komanda įgaus ne tik namų pranašumą prieš visas varžoves atkrintamosiose varžybose, bet ir keliaus tiesiai į pusfinalio etapą. 2–7 vietas užėmusios komandos santykius aiškinsis ketvirtfinalio etape, o paskutinės dvi ekipos savo pasirodymą baigs po reguliaraus sezono.

 

 

Projektas „Sportuok ištisus metus: sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.