Tarptautinio rankinio turnyro trofėjus iškeliavo į Estiją

Rugpjūčio 18-20 dienomis Klaipėdoje vyko jau 23-iasis tarptautinis rankinio turnyras pulkininkui leitenantui Rimantui Baltušiui atminti. Turnyre šiais metais dalyvavo 6 komandos iš 4 šalių.

Tradiciniame turnyre, rengiamame Klaipėdos rankinio klubo „Dragūnas“ ir Lietuvos kariuomenės atstovų, kasmet pagerbiamas vienas iš nepriklausomos Lietuvos kariuomenės kūrėjų, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono vienas įkūrėjų ir ilgametis vadas plk. ltn. R. Baltušis.

Šiais metais turnyre, be Klaipėdos „Dragūno“, dalyvavo Kauno „Granitas-Karys“, Polvos „Serviti“ (Estija), „Mistra“ (Estija), ASK/LSPA (Latvija) ekipos ir Prancūzijos kariuomenės rankinio komanda.

Turnyras tradiciškai buvo pradėtas Dragūnų batalione, kur padėta gėlių prie paminklo plk. ltn. R. Baltušiui, vėliau renginys persikėlė į rankinio salę.

Per tris dienas įvyko net 14 rankinio kovų, kurios dovanojo žiūrovams daug gražių aukšto lygio komandų sportinių epizodų, o komandoms tai buvo vertinga patirtis ruošiantis naujam sezonui.

Nugalėtojų taurė atiteko estams „Serviti“, kurie turnyre nepralaimėjo nė vienerių rungtynių.

Antrąją vietą užėmė Klaipėdos „Dragūnas“.

Trečiąją vietą iškovojo turnyro debiutantai kariškiai iš Prancūzijos.

Ketvirti liko estai „Mistra“, penkti – Kauno „Granito-Kario“ rankininkai, šešti – latviai ASK/LSPA.

„Sugrįžę po vasaros atostogų esame daug ką pamiršę, šiek tiek išsiblaškę, reikia vėl viską pradėti iš naujo. Bet laimėta antra vieta, sveikinu komandą. Žaisti buvo labai sunku dar ir dėl oro sąlygų, nes salėje buvo labai karšta, bet ištvermei didinti tai irgi buvo naudinga. Buvo tikrai geras rankinio savaitgalis“, – džiaugėsi „Dragūno“ vyr. treneris Gintaras Cibulskis.

Rankinio klubo „Dragūnas“ pirmininkas Artūras Juškėnas teigė, kad šis turnyras, kurio organizavimą remia Klaipėdos miesto savivaldybė, kasmet rengiamas rugpjūčio mėnesį. Tai yra graži ir prasminga tradicija, leidžianti pasivaržyti su kitais klubais dar iki sezono pradžios, pagerbti išskirtinę asmenybę ir tuo pačiu skleisti žinią apie Klaipėdą.

„Buvo labai smagu sulaukti svečių iš Prancūzijos, kurie ne tik dalyvavo turnyre, bet ir susipažino su Klaipėda, Lietuvos pajūriu. Tikimės, kad jie išvyko su gerais įspūdžiais. Džiaugiamės, kad, pagerbdami kariškio Rimanto Baltušio atminimą, užmezgame ryšius vis su naujais užsienio rankinio klubais, kviečiame juos į Lietuvą, į Klaipėdą. Šiais metais turnyre planavo dalyvauti dar ir kariškių komanda iš Rumunijos, vis dėlto kone paskutinę minutę jų planai pasikeitė ir rumunų šiemet nesulaukėme. Taip pat bandome kviestis ir klubus iš Lenkijos. Tikimės, kad galbūt jiems pavyks atvykti kitais metais“, – svarstė rankinio klubo „Dragūnas“ pirmininkas Artūras Juškėnas.