Lietuvos rankinio lygos finalas prasidėjo „Dragūno“ pralaimėjimu

Lietuvos rankinio lygoje prasidėjo lemiamos kovos dėl aukso ir bronzos medalių. Tiek didžiajame, tiek ir mažajame finale, pirmose serijos rungtynėse nugalėtoją lėmė vienintelis įvartis.

Finalo serijoje iki trijų pergalių dėl čempionų vardo kovoja titulą ginanti Vilniaus „Šviesa“ ir po ketverių metų pertraukos į finalą sugrįžęs Klaipėdos „Dragūnas“. Pirmas rungtynes namuose žaidė reguliariojo sezono nugalėtojai „Dragūno“ rankininkai.

Šeimininkai sėkmingai pradėjo rungtynes ir 8 min. pirmavo 5:1. Svečiai atsitiesė ir 21 min. išlygino rezultatą 13:13, o pirmą kėlinį laimėjo 20:18. Sostinės komanda 42 min. įgijo didžiausią persvarą 27:23, tačiau uostamiesčio ekipa sugebėjo pasivyti varžovus ir 50 min. rezultatas vėl buvo lygus 29:29. Paskutinės dešimt minučių vyko kova taškas į tašką ir nugalėtoją lėmė paskutinė ataka. Iki rungtynių pabaigos likus 2 sek. „Šviesa“ gavo teisę atlikti baudos metimą. Aidint finalinei sirenai pergalę tolimu galingu metimu nuo 9 metrų linijos išplėšė Tomas Bernatavičius

„Šviesos“ rankininkai laimėjo rezultatu 35:34 ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0. Antrosios finalo rungtynės vyks trečiadienį Vilniuje.

Nugalėtojams po 7 įvarčius pelnė Šarūnas Ugianskis, Valdas Drabavičius ir Mantas Urvikis, pergalingą įvartį pelnęs T. Bernatavičius surinko 4 įvarčius. „Dragūno“ komandai 12 įvarčių pelnė Gytis Šmantauskas, 8 – Laurynas Simonavičius, 5 – Mykolas Lapiniauskas.

„Rungtynės buvo tikrai vertos finalo vardo. Žiūrovams turėjo patikti įdomi, atkakli ir dramatiška kova. Man pačiam, kaip jaunam treneriui, tai irgi gera patirtis. Salėje buvo neįtikėtina atmosfera, daug žiūrovų, daug triukšmo. Negalėjome net susikalbėti su šalia esančiais žaidėjais. Varžovai išplėšė pergalę išvykoje, mes stengsimės tuo pačiu atsakyti Vilniuje. Nieko dar neprarasta, nes serija tęsis iki trijų pergalių, – komentavo „Dragūną“ antrą sezoną treniruojantis Gintaras Cibulskis. – Varžovų pusėje yra patirtis. Jie turėjo daug daugiau tokių finalų ir šiuo aspektu yra dviem galvom aukščiau už mus. Ta patirtis ir pravertė rungtynių pabaigoje. Daugeliui mūsų komandos žaidėjų tai pirmos finalo rungtynės, kai kur trūko šaltų nervų, kai kur perskubėjom. Gavom pamokų. Jas išmoksime ir trečiadienį vėl stosime į kovą.“

rankinis.lt inf.