Kovoje dėl aukso pirmauja vilniečiai

Lietuvos rankinio lygoje įsibėgėja lemiamos kovos dėl aukso ir bronzos medalių. Čempionų titulą ginantys Vilniaus „Šviesos“ rankininkai finalo serijoje antrą kartą iš eilės pranoko reguliariojo sezono nugalėtoją Klaipėdos „Dragūną“.

Antras finalo rungtynes namuose žaidę „Šviesos“ rankininkai iškovojo įtikinamą pergalę 30:21 (16:9) ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja jau 2:0. Šeimininkai klaipėdiečius pribloškė jau pačioje rungtynių pradžioje, kai išsiveržė į priekį 8:1 ir tokį pranašumą išlaikė iki pirmo kėlinio pabaigos. Po pertraukos „Dragūnui“ pavyko sumažinti atsilikimą iki keturių įvarčių 16:20, tačiau tai buvo mažiausia „Šviesos“ persvara antrame kėlinyje ir vilniečiai negrįžtamai nutolo.
Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė po 5 įvarčius pelnę Eimantas Sinkevičius ir Karolis Bliuvas, po 4 įvarčius prie pergalės pridėjo Tadas Rasakevičius ir Mantas Urvikis. Uostamiesčio komandai po 4 įvarčius surinko Tomas Drakšas, Gytis Šmantauskas ir ukrainietis Ighoris Odinokovas. 
„Pergalę lėmė mūsų patirtis. Mūsų komanda finale žaidžia jau penktą kartą iš eilės. Tuo tarpu varžovų jauna komanda tokių finalų dar nėra patyrusi. Nors „Dragūnas“ žaidžia labai drausmingai ir kovingai, bet patirties trūkumas jiems kiša koją. O mes stengiamės tai išnaudoti. Didelį darbą padarėme laimėdami pirmas rungtynes išvykoje ir perimdami aikštelės pranašumą. Grįžome iš Klaipėdos su pergale ir labai norėjome laimėti namuose, kad neprarastume to pranašumo. Vyrams noriu padėkoti už įsiklausymą į trenerio nurodymus ir už atsidavimą aikštelėje. Taip ir turi žaisti čempionai“, – tvirtino „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.
„Prametus tiek metimų negali laimėti rungtynių prieš bet kokią komandą. O čia žaidėm su čempionais. Pralaimėjome rungtynes per pirmas dešimt minučių. Atsiliekant 1:8 yra be galo sunku atsitiesti. Aiškinsimės ir analizuosime kodėl taip įvyko. Trūksta patirties mūsų jaunai komandai. Pagrindiniams žaidėjams jau jaučiasi ir fizinis nuovargis, nes visą sezoną didžiausias krūvis teko 7-8 rankininkams. Bet ginklų dar nesudedam ir namuose duosime kovą. Mums dabar jau nėra ko prarasti ir namuose kausimės iš paskutiniųjų. Reiks įkasime varžovams ir į achilą“, – teigė „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis. 
Trečios finalo serijos rungtynės vyks šeštadienį 14.00 val. Klaipėdoje. 
rankinis.lt inf.