LRL finale susitiks titulą ginanti „Šviesa“ ir po pertraukos grįžęs „Dragūnas“

Paaiškėjo Lietuvos rankinio lygos finalo pora. Finalo serijoje iki trijų pergalių kovos čempionų titulą ginantys Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ir po ketverių metų pertraukos į finalą sugrįžęs vienas tituluočiausių Lietuvos klubų Klaipėdos „Dragūnas“.

„Dragūnas“ į finalą grįžo pirmą kartą nuo 2019 metų. Iki tol Klaipėdos klubas 2010-2019 m. laikotarpyje Lietuvos čempionu tapo net devynis kartus.

Pusfinalio serijoje „Dragūnas“ abu kartus pranoko praėjusio sezono vicečempioną Kauno „Granitą-Karį“. Antrose pusfinalio rungtynėse uostamiesčio komanda laikinojoje sostinėje laimėjo rezultatu 31:24 (17:13).

„Dragūną“ į priekį vedė 9 įvarčius surinkęs Gytis Šmantauskas, Laurynas Simonavičius įmetė 5 įvarčius, po 4 – Mykolas Lapiniauskas ir ukrainietis Danilas Plakhotinas. Kauno ekipai Modestas Štarolis pelnė 7 įvarčius, Matas Jurkevičius – 6, Manvydas Lazauskas – 5.

„Pergalė nebuvo lengva, kaip gali atrodyti iš šono. Būnant šalia aikštelės net jauti atkaklios kovos kvapą. Nemažą indėlį įdėjo mūsų vartininkas. Antrame kėlinyje jis neleido varžovams pasiekti persilaužimo rungtynėse. Disciplinuotai žaidė visa komanda. Kaip treneris džiaugiuosi, kad žaidėjai vykdė nurodymus, kuriuos davėme treniruotėse, vaizdo peržiūrose ir varžovų analizėse. Po pertraukos patekome į finalą ir tuo labai džiaugiamės. Nukrito akmuo nuo krūtinės ir dabar ruošimės lemiamoms finalo kovoms“, – teigė „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

„Buvome silpnesni tam tikrose pozicijose. Trūko geresnio vartininko darbo. Žaidėjams trūko paprasčiausių situacijų įvertinimo, bendros atsakomybės ir bendro supratimo kur mes žaidžiam. Kai kam gal atrodė, kad tai paprastos rungtynėse, o ne kova dėl kelialapio į finalą. Šiandien neturime pakankamai resursų, kad galėtume pasipriešinti „Dragūnui“. Varžovai buvo labiau verti kelialapio į finalą“, – sakė „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.

Lietuvos rankinio lygos finalo serija iki trijų pergalių prasidės gegužės 13 d. Namų aikštelės pranašumą turės reguliariojo sezono nugalėtojai „Dragūno“ rankininkai. Dėl bronzos medalių „Varsa-Stronglasas“ ir „Granitas-Karys“ kovos serijoje iki dviejų pergalių.

rankinis.lt inf.