Nuo liepos 1 d. keičiasi dalis rankinio taisyklių

Jau anksčiau buvo skelbta apie planuojamus taisyklių pakeitimus rankinyje. Buvo pasiūlyta nemažai naujovių, kurios išbandytos įvairiuose jaunimo čempionatuose. Naujovės pasiteisino ir nuo liepos 1 d. rankinio taisyklės kiek pasikeis, tad siūlome su jomis susipažinti.

Mėlyna kortelė

bluecard1

Įvedama nauja kortelė. Pastarosios būtų rodomos žaidėjams, kurie būtų diskvalifikuojami su raportu. Pagal šiuo metu galiojančias rankinio taisykles raudona kortelė parodoma už tris pašalinimus, už nesportišką elgesį už kurį yra diskvalifikuojama ir už ypatingai nesportišką elgesį (diskvalifikacija su rašytiniu raportu).

Visais trimis atvejais bus rodoma raudona kortelė, o trečiuoju atveju papildomai parodoma mėlyna kortelė. Tai reiškia, kad žaidėjui grės sankcijos varžybų nuostatais ar reglamentu nustatyta tvarka: žaidėjas praleis tam tikrą rungtynių skaičių, gaus piniginę baudą ir pan. Visada lieka apskundimo (protesto) galimybė.

Ši taisyklė įneš aiškumo žiūrovams, žiniasklaidai ir patiems žaidėjams.

Priverstinis poilsis

Kuomet dėl žaidėjo traumos stabdomas žaidimo laikas, pastarasis į žaidimą galės grįžti tik po trečiosios pabaigtos savo ekipos atakos. Varžovai kiekybinės persvaros neturės, ir sužeistą žaidėją bus galima pakeisti. Taip bus siekiama išvengti piktnaudžiavimo ir vaidybos elementų.

Jei žaidėjui reikia suteikti medicininę pagalbą, teisėjas stabdo laiką ir parodo gestą-leidimą įeiti komandos medicinos personalui ir suteikti pagalbą. Tokiu atveju medicininė pagalba suteikiama, tačiau žaidėjas privalo palikti aikštelę ir praleisti tris komandos atakas. Tai kontroliuoja ir duoda leidimą grįžti sekretoriatas arba rungtynių inspektorius. Jei grįžtama į aikštelę be leidimo, žaidėjas baudžiamas taip pat, kaip už blogą keitimą – 2 min. Taip pat teisėjui lieka galimybė bausti už tyčinę vaidybą.

Tačiau yra išimčių. Jei varžovas baudžiamas progresyvine nuobauda (geltona kortelė, 2 min., raudona kortelė) arba jei nukentėjo vartininkas, kai jam kamuoliu pataikė į galvą, ši taisyklė netaikoma.

Jei tuo metu, kai žaidėjui prireikia pagalbos, pastarojo komanda kontroliuoja kamuolį. Ši ataka laikoma pirmąja iš trijų.

Pasyvaus žaidimo apibrėžimas

Passive_play_01

Kuomet teisėjai įspės komandą apie pasyvų žaidimą, pastaroji galės padaryti ne daugiau nei šešis perdavimus. Jei iki to laiko nebus metimo į vartus, bus fiksuojamas taisyklių pažeidimas. Ši taisyklė leis geriau suprasti tokias situacijas ir žaidėjams, ir žiūrovams. Pakeitimas reikalingas tam, kad visi teisėjai vienodai traktuotų pasyvų žaidimą, o jo taisyklių taikymas būtų aiškesnis žaidėjams ir žiūrovams.

Jei komanda atlieka septintą perdavimą, atimamas kamuolys. Tačiau visgi lieka išimčių. Jei po šešto perdavimo yra paskirtas laisvas metimas, komanda gali atlikti papildomą vieną perdavimą. Pasikartojus laisvo metimo paskyrimui, dar vieną ir t.t.

Jei perdavimų metu besiginanti ekipa bauduoja savo varžovus, perdavimų skaičiavimas tęsiamas toliau.  Tokia pati situacija ir jeigu blokuojamas metimas.

Nereikia pamiršti, kad teisėjai gali fiksuoti taisyklių pažeidimą ir nesulaukę šešių perdavimų, jei komanda pasyviai atakuoja tyčia.

Paskutinių sekundžių taisyklė

Šiuo metu galiojančiose taisyklėse paskutinę rungtynių minutę yra skiriamas atskiras dėmesys nesportiniams veiksmams su tikslu pasiekti teigiamą rezultatą.

Pvz., žaidėjas nori greitai pradėti ataką, kad kuo greičiau išlygintų rezultatą, ar pelnytų pergalingą įvartį, o varžovų komandos žaidėjas tyčia neleidžia išsimesti kamuolio nuo šoninės linijos, pradėti atakos po įvarčio, atlikti laisvo metimo. Tuomet jis yra baudžiamas diskvalifikacija su rašytiniu raportu. Tačiau rezultatas tokiais atvejais dažnai likdavo nepakitęs.

Pagal naują siūlymą, šis terminas trumpinamas iki 30 paskutinių sekundžių. Už minėtą elgesį per paskutines 30 sek. dar būtų skiriamas ir 7 m baudinys. Ši taisyklė galiotų antrojo kėlinio ir abiejų pratęsimo kėlinukų pabaigose.

Už trukdymą varžovams pradėti žaidimą bus skiriamas 7 m. baudinys ir diskvalifikacija be rašytinio raporto.

Už grubias baudas ar bandymus sustabdyti atakas, kuomet yra reali proga pelnyti įvartį, skiriamas 7 m. baudinys ir diskvalifikacija besiginančiam žaidėjui. Baudinys skiriamas tik tada, jei nepavyksta pelnyti įvarčio.

Ar teisėjams teks rašyti raportą, priklausys nuo baudos tipo. Raportas už baudas bus rašomas pagal nusižengimų tipą, pagal dabar galiojančią tvarką.

Septyni aikštės žaidėjai

Gynyba

Pagal galiojančias taisykles, rungtynių metu aikštelėje gali būti šeši aikštės žaidėjai ir vartininkas. Žaidėją gali keisti žaidėjas, vartininką – vartininkas. Nuo šiol vartininkas galės būti pakeistas septintu aikštės žaidėju.

Esant septyniems aikštės žaidėjams, septintajam nėra privaloma dėvėti skirtuką, bet tai leidžiama.

Jei žaidžiama su septyniais aikštės žaidėjais, nei vienas iš jų negali atlikti vartininko funkcijų – įžengti į šešių metrų zoną ir t.t.

Jei tokiu atveju besiginant vienas iš žaidėjų įžengia į šešių metrų zoną ir blokuoja metimą į vartus, skiriamas 7 m. baudinys.

Jei komanda žaidžia su septyniais aikštės žaidėjais ir turi atlikti vartininko išmetimą, tuomet į aikštę turi grįžti vartininkas. Žaidėjams tai daryti draudžiama. Šiuo atveju teisėjai gali stabdyti laiką jei to reikalauja situacija.

rankinis.lt informacija

Palikite atsiliepimą