„Dragūnui“ – Lietuvos rankinio lygos sidabras

Lietuvos rankinio lygos finalo serijoje „Šviesa“ 3:1 pranoko reguliariojo sezono nugalėtoją Klaipėdos „Dragūną“. Lemiamomis tapusiose ketvirtose finalo serijos rungtynėse prireikė pratęsimo.

Svečiuose žaidęs „Dragūnas“ geriau pradėjo rungtynes ir pirmame kėlinyje susikrovė šešių įvarčių persvarą 15:9. Prieš pertrauką vilniečiai sumažino atsilikimą 13:16. Prasidėjus antram kėliniui komandos apsikeitė įvarčiais, tačiau vėliau „Dragūnas“ krito į duobę ir daugiau negu dešimt minučių nepelnė įvarčio. Iki antro kėlinio pabaigos likus keturioms minutėms, „Šviesa“ persvėrė rezultatą 24:23. Netrukus varžovų metimą atrėmęs vartininkas Edmundas Pelėda nuo savo vartų pelnė įvartį į tuščius vartus ir šeimininkų persvara siekė du įvarčius 25:23. Tačiau klaipėdiečiai nepasidavė – Gytis Šmantauskas tolimu metimu sušvelnino skirtumą, o Mykolas Lapiniauskas ataka iš krašto paskutinę antro kėlinio akimirką išlygino rezultatą 25:25 ir išplėšė pratęsimą.

Sausakimšos „Sostinės tauro“ salės palaikomi „Šviesos“ rankininkai pratęsimo metu sužaidė užtikrinčiau ir iškovojo pergalę 32:29. Pirmas serijos rungtynes sostinės komanda laimėjo uostamiestyje 35:34, antrose nugalėjo savo aikštelėje 30:21, trečiose rungtynėse stipresnis buvo namuose žaidęs „Dragūnas“ 30:25.

Auksą lėmusiose rungtynėse nugalėtojams po 6 įvarčius pelnė Tadas Rasakevičius ir Karolis Bliuvas, 4 įvarčius įmetė Mantas Urvikis. „Dragūno“ komandą į priekį vedė 11 įvarčių surinkęs G. Šmantauskas, po 5 įvarčius įmetė M. Lapiniauskas ir Laurynas Simonavičius.

„Bandėm palaužti varžovą dar pirmame kėlinyje, tačiau iki galo to nepavyko padaryti. „Šviesa“ yra labai patyrusi komanda ir sugebėjo atsitiesti. Patirtis sporte yra labai svarbu. Varžovai pripratę žaisti tokias rungtynes, mūsų jaunai komandai to dar trūksta. Sveikinam „Šviesos“ komandą, šį sezoną laimėjusią visus titulus. Laimi geriausi, – teigė „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis. – Jeigu būtume nugalėję Vilniuje, esu įsitikinęs, kad namuose būtume tapę čempionais. Viskas galėjo pakrypti kitaip, bet sportas ir yra tuo žavus bei įdomus, kad nieko negali prognozuoti. Džiaugiamės sidabro medaliais, nes žengėme žingsnelį į priekį, lyginant su praėjusiais sezonais. Aišku, norėjosi daugiau, bet sidabras irgi yra gerai. Jo už dyką niekas neduoda.“

Bronzos medalius jau anksčiau iškovojo Kauno „Granitas-Karys“, kuris mažajame finale po atkaklios kovos laimėjo seriją 2:1 prieš Alytaus „Varsą-Stronglasą“.

rankinis.lt inf.