Gintaras Cibulskis: „Vyrų akys dega, norime apginti Klaipėdos garbę“

Jau šį šeštadienį 17 val. Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai savo aikštelėje (Taikos pr. 61A) pradės žygį Europos taurės turnyre. Gintaro Cibulskio auklėtiniai priims varžovus iš Serbijos – Pančevo „Dinamo“ komandą. Tikimasi, kad namuose rungtyniaujančių dragūniečių papildomu žaidėju taps sirgaliai, kurių palaikymas atjaunėjusiai „Dragūno“ komandai labai svarbus ir įkvepiantis.

„Kviečiame visus rankinio sirgalius, ir ne tik iš Klaipėdos, bet ir kitų Lietuvos miestų, savaitgalį praleisti besigrožint rankiniu. Juk ginsime ne tik Klaipėdos, bet ir Lietuvos garbę. Jaunimui kiekvieno sirgaliaus palaikymas ir šūksniai – papildoma motyvacija ir įkvėpimas“, – pabrėžia „Dragūno“ komandos treneris G. Cibulskis.

Stringa papildymas

Treneri, kokios „Dragūno“ komandos nuotaikos prieš žygį Europos taurės turnyre? – pasiteiravome G. Cibulskio. 

Nuotaikos – dvejopos: esame pasiruošę kautis, vaikinų akys žiba, laukiame šių rungtynių, tačiau neramina tai, kad mūsų komandos komplektacija dar yra nepilna, galima sakyti, skylėta.

Turime tik po vieną žmogų į centro ir dešiniojo pusiau krašto pozicijas. Centro pozicijoje rungtyniauja jaunas mūsų žaidėjas Tomas Drakšas. Bus sunku, bet tikiuosi, kad kaip nors šis žaidėjas ištemps, jis gana stiprus ir kovingas.

Buvome sutarę, kad mūsų komandos minėtas skylėtas pozicijas užpildys du ukrainiečiai. Jie jau turėjo atvažiuoti į Klaipėdą, bet dėl karo padėties jų neišleidžia iš Ukrainos.

Rašėme raštus į visas reikalingas Ukrainos instancijas ir vis dar laukiame, tačiau kol kas, deja, jie prie mūsų komandos prisijungti negali.

Tai gali nutikti ir taip, kad ir sezono viduryje, jei neatvyks minėti ukrainiečiai, bus skylė centro ir dešiniojo pusiau krašto pozicijose?

Galbūt situacija pasikeis įsibėgėjus sezonui, bet ta nežinomybė šiek tiek trikdo.

Jei minėti du ukrainiečiai žaidėjai papildytų mūsų komandą, tada būtų kur kas ramiau.

Galbūt ukrainiečiai prisijungs gruodį, o galbūt koks serbas ar jugoslavas papildys komandą. Dirbame ir analizuojame žaidėjų rinką, dar spręsime, žiūrėsime, ką daryti.

Dabar nerimo yra, bet nieko nepakeisime – Europos taurės turnyre kausimės su tuo, ką turime.

„Dragūno“ vyrai atsakingai ruošiasi, o kaip išeis – matysime.

Po savaitės vyks į Serbiją

Kaip bandote nuteikti vaikinus šiai atsakingai kovai su Serbijos rankininkais?

Visi nori pasirodyti Europoje, net nereikia nuteikinėti, viskas matosi – akys dega, visi trykšta noru kautis. Ypač vyresni žaidėjai. Jie žino, ko reikia laukti, o jaunuoliai galbūt iki galo dar nesupranta tų rungtynių svarbos, bet, manau, pavyks jiems paaiškinti ir motyvuoti.

Nuteikinėti nieko nereikia, dauguma mūsų komandos žaidėjų – klaipėdiečiai. Kovosime už savo miestą.

Ką galite pasakyti apie varžovus – Pančevo „Dinamo“ rankininkus?

Pagaliau šią savaitę gavome varžovų videoįrašus, analizuojame juos. Viskas taip užslaptinta, visais kanalais ieškojome videoįrašų porą mėnesių. Pagaliau gavome. Pažiūrėsime, ką gero jie turi, karpysimės vaizdo įrašus, analizuosime.

Palyginti su praėjusiais metais, tai visai kita komanda – žaidėjai visai kiti.

Pirmas Europos taurės turnyro rungtynes žaisime šeštadienį namuose, o po savaitės – Serbijoje. Jau kitą ketvirtadienį planuojame keliauti į Serbiją.

Svarbu kuo geriau sužaisti namuose, kad į Serbiją vyktume kitomis nuotaikomis. Tada jau žinosime, kokio maždaug pajėgumo esame tiek mes, tiek varžovai.

Galutinį rezultatą lems dvejų rungtynių įvarčių suma. Nugalėjusi komanda antrame Europos taurės turnyro etape susitiks su Italijos „Accademia Conversano“ klubu.

Iš viso šiame Europos klubiniame turnyre kovas pradės 77 komandos iš 29-ių valstybių. Antrame etape žais 64 komandos.

SIEKS ATSITIESTI. „Dragūno“ rankininkai jau šį šeštadienį kils į svarbų mūšį su varžovais iš Serbijos - Pančevo „Dinamo“ rankininkais. Klaipėdiečiai sieks savo žiūrovų akivaizdoje įrodyti, kad praėjusį savaitgalį Vilniuje patirtas pralaimėjimas prieš Vilniaus „Šviesą“ buvo tik atsitiktinumas. RK „Dragūnas“ nuotr.

SIEKS ATSITIESTI. „Dragūno“ rankininkai jau šį šeštadienį kils į svarbų mūšį su varžovais iš Serbijos – Pančevo „Dinamo“ rankininkais. Klaipėdiečiai sieks savo žiūrovų akivaizdoje įrodyti, kad praėjusį savaitgalį Vilniuje patirtas pralaimėjimas prieš Vilniaus „Šviesą“ buvo tik atsitiktinumas. RK „Dragūnas“ nuotr.

Vartai – lyg užkeikti

Praėjusį savaitgalį Vilniuje žaidėte Lietuvos rankinio federacijos (LRF) Supertaurės rungtynes su Vilniaus „Šviesos“ rankininkais ir jas pralaimėjote vos 2 įvarčiais – 25:27. Ar žaidėjai psichologiškai spės atsigauti po šio pralaimėjimo?

Reikia pamiršti tai, kas buvo, ir žiūrėti į priekį. Svarbu padaryti atitinkamas išvadas ir tų pačių klaidų nebekartoti.

Vilniuje mes prametėme net 29 metimus. Dauguma metimų buvo laisvi, tik reikėjo pataikyti į vartus.

Tai mano, kaip trenerio, nors ir ta karjera dar neilga, – antirekordas. Pernai, regis, per vienas rungtynes buvome prametę 24 kartus, ir tai jau labai daug, o čia – net 29 kartus… Kažkas sunkiai suvokiamo.

Labai tikiuosi, kad pagerinom „rekordą“ Vilniuje ir sezono eigoje tokių „rekordų“ nebegerinsime.

Po rungtynių Vilniuje su vyrais rimtai pakalbėjome ir tikėkimės, kad tai – geras spyris į užpakalį tiek kitoms rungtynėms, tiek ir visam artėjančiam sezonui.

Komandoje – daug jaunimo

„Vakarų eksprese“ jau rašėme, kad praėjusio sezono pabaiga ir tarpsezonis „Dragūnui“ atnešė daug pokyčių komandos sudėtyje – pasitraukė septyni žaidėjai.

Dalis žaidėjų, įskaitant ir komandos lyderius, nusprendė tęsti karjerą užsienyje, keletas rankinio atsisakė dėl mokslų ar darbo.

Didžiausia klubo netektimi „Dragūno“ pirmininkas Artūras Juškėnas įvardijo ilgametį linijos žaidėją Beną Butkų, kuris karjerą tęsia Vokietijos klube.

Komandą paliko ir du ukrainiečiai. Danylo Hlushak atstovaus Lenkijos, Seyed Navid Naghavialhosseini – Italijos klubams.

Netikėtumu tapo dviejų perspektyvių žaidėjų – Manto Stankaičio ir Roko Palskio – sprendimas baigti karjerą.

Rankinį taip pat paliko talentingas jaunas žaidėjas Edvinas Aidukonis, sieksiantis mokslų ir karjeros kitoje srityje, nebežais Justas Čimbaras.

Atsivėrusias skyles komandos sudėtyje sėkmingai pildo Europos U18 čempionate pasirodę trenerės Auksuolės Stropienės auklėtiniai.

Į komandos gretas įsiliejo keturi jauni „Viesulo“ sporto centre ugdomi klaipėdiečiai: Ramojus Mažrimas, broliai Justas ir Paulius Čėsnos ir Edvinas Bručkus.

Solidus pastiprinimas „Dragūnui“ – iš Islandijos į Lietuvą grįžęs dešiniojo pusiau krašto žaidėjas Gytis Šmantauskas.

Komandą papildė dar trys jauni linijos žaidėjai: kaunietis Vaidotas Šlinkšis, pasvalietis Vismantas Moderis ir iš Ukrainos atvykęs Vladyslav Korzhuk.

Šaltinis – ve.lt, autorius Paulius Matulevičius