Supertaurė – vilniečių rankose

Šeštadienį Vilniuje vyko Lietuvos rankinio federacijos (LRF) Supertaurės rungtynės. Lietuvos čempionai Vilniaus „Šviesos“ rankininkai susitiko su LRF taurės laimėtoju Klaipėdos „Dragūnu“.

Svečiuose žaidusi uostamiesčio komanda sėkmingiau pradėjo rungtynes, tačiau sėkmingai varžovų atakas stabdęs sostinės ekipos vartininkas Edmundas Pelėda neleido varžovams susikrauti didesnės persvaros.

Įpusėjus pirmam kėliniui „Šviesa“ persvėrė rezultatą 6:5, o įpusėjus rungtynėms pirmavo 14:12.

Antro kėlinio pradžioje vilniečiai persvarą vis didino ir iki finalinės sirenos likus 2 min. susikrovė didžiausią persvarą 21:14.

Rungtynių pabaigoje „Dragūnas“ sukilo į lemiamą šturmą ir sumažino atsilikimą iki dviejų įvarčių, tačiau „Šviesa“ išlaikė persvarą ir laimėjo rezultatu 27:25.

„Buvo sunkios rungtynės. Sunku atlaikyti „Dragūno“ fizišką ir greitą žaidimą. Turime rotacijoje problemų ir realiai rėmėmės aštuoniais žaidėjais.

Reikėjo protingų atakų, padėjo ir daug metimų atmušęs vartininkas, kurio sėkmingas žaidimas numušė varžovų pasitikėjimą.

Antro kėlinio pradžioje susikrovėm persvarą, bet vėliau užstrigom, nes jau pavargom ir trūko fiziškumo. Bet pavyko išlaikyti įgytą persvarą iki finalinės sirenos“, – teigė „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.

„Prametėm net 29 metimus. Tai galim žaisti su Balbieriškio ar su Zambijos paskutine komanda, bet su tiek nepataikytų metimų jokių rungtynių nelaimėsi.

Nors per pertrauką komanda gavo pakankamai velnių, bet ir toliau aikštelėje nebuvo jokios savianalizės.

Jeigu tu prameti beveik trisdešimt metimų, kas už tave pataikys. Pikta, nes taktiškai viskas buvo paruošta. Dauguma metimų buvo laisvi, tik reikėjo pataikyti.

Su tokiais metimais toli nenuvažiuosime. Tada sėdėkime Klaipėdoje, pasveikinkim iš ten varžovus su pergale techniniu rezultatu 10:0 ir viskas.

Tikėkimės, kad tai bus geras spyris į užpakalį tiek kitoms rungtynėms, tiek ir visam artėjančiam sezonui“, – priekaištus komandai žėrė „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

Supertaurės rungtynėse „Šviesos“ ir „Dragūno“ rankininkai susitiko jau trečius metus iš eilės.

Praėjusiais metais laimėjo „Dragūnas“, užpernai triumfavo „Šviesa“.

Vilniaus VHC „Šviesa“: Valdas Drabavičius – 11 (6 iš 7 m), Tomas Bernatavičius – 7, Eimantas Sinkevičius – 4, Šarūnas Ugianskis – 3, Karolis Bliuvas – 2.

Klaipėdos „Dragūnas“: Gytis Šmantauskas – 10 (4 iš 7 m), Mykolas Lapiniauskas (1 iš 7 m) ir Tomas Drakšas – po 5, Paulius Čėsna – 2, Justas Čėsna, Ignas Savičius ir Daniil Plakhotin – po 1.