Klaipėdoje tęsiamos paplūdimio rankinio tradicijos: vyko jau 15-asis festivalis

Pirmosios Melnragės paplūdimyje vyko jau penkioliktasis Klaipėdos paplūdimio rankinio festivalis – išlaikoma tradicija rugpjūčio mėnesį vasaros sezoną užbaigti rankinio kovomis ant smėlio.

Šiais metais festivalyje dalyvavo 39 komandos, buvo sužaistos 93 rungtynės.

Festivalis susideda iš 3 atskirų turnyrų, kuriuose varžėsi skirtingo amžiaus sportininkai.

„Dragūno“ taurės paplūdimio rankinio turnyre dalyvavo 16-18 metų vaikinų komandos iš Klaipėdos, Zarasų, Šiaulių, Tauragės. Nugalėtojais tapo „Viesulo“ SC 1-oji komanda.

Pagrindinis festivalio turnyras – „Viesulo“ taurė, kuriame rungtyniavo 10-16 metų mergaitės ir berniukai iš Klaipėdos, Kauno rajono, Šiaulių, Vainodės (Latvija), Kretingos, Molėtų, Pasvalio, Kaltinėnų.

Klaipėdos komandos nuskynė nemažai nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimų.

Festivalį užbaigė atviras moterų ir vyrų LRF paplūdimio rankinio čempionatas.

Nugalėtojų taurėmis moterų grupėje džiaugėsi Klaipėdos „Dragūno-Viesulo SC“ komanda, vyrų grupėje lygių neturėjo „Mėmelio-CSC Telecom“ rankininkai.

Šiais metais rankinio kovų ant smėlio dalyviams teko neeilinės sąlygos. Visomis dienomis kepino varginantis kone tropinis karštis, tačiau gelbėjo maudynės Baltijos jūroje.

„Šiais metais, palyginus su keliais praėjusiais, festivalyje dalyvavo mažiau komandų.

Vokietijos Plaueno miesto dvi berniukų komandos likus dviem savaitėms pranešė, kad neatvyks, nes tėvai vaikų neišleidžia dėl karo grėsmės.

Dėl objektyvių priežasčių neatvyko ir dvi Polvos berniukų komandos iš Estijos.

Dar kelios Lietuvos komandos, kurios daug metų nuolat dalyvaudavo Klaipėdos paplūdimio rankinio festivalyje, šį kartą pasirinko dalyvauti tomis pačiomis dienomis ir tokio pat amžiaus sportininkams Vilniuje vykdytomis varžybomis, kurias organizavo Lietuvos paplūdimio rankinio asociacija.

Gaila, kad asociacija, kurios vienas iš pagrindinių tikslų yra paplūdimio rankinio populiarinimas, pasirinko savo varžyboms tokias pat datas, kaip ir jau 15 metų iš eilės tokiu pat laiku Klaipėdoje vykdomas festivalis.

Labai tikiuosi, kad kitais metais tokia situacija nepasikartos, ir sportininkams nereikės rinktis, kuriame renginyje dalyvauti“, – vylėsi festivalio organizatorius Vidmantas Toliušis.

Festivalio nuotraukų albumą galite peržiūrėti ČIA.