„Dragūnas“ rungtynių maratoną baigė Estijoje

Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai per pastarąsias tris savaitės sužaidė net 7 rungtynes tiek Lietuvos rankinio lygos, tiek Baltijos čempionate, tiek Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės turnyre. 

„Baigėsi šių metų rungtynių maratonas. Dabar turėsime mėnesį atokvėpio. Savaitėlę pailsėsime, o vėliau kibsime į fizinio pobūdžio treniruotes. Reikės įsikrauti elementus ir ruoštis 2022 metų kovoms“, – „Vakarų ekspresui“ sakė „Dragūno“ vyr. treneris Gintaras Cibulskis.

Geriausiųjų penketuke

Nenuostabu, kad dragūniečiai jau jautėsi išsekę, ir tai atsispindėjo paskutinėse dviejose dvikovose Estijoje – rezultatu 25:26 (12:10) pralaimėta prieš HC „Kehra/Horizon Pulp&Paper“ ekipą ir kitą dieną rezultatau 29:40 (14:24) nusileista Polvos „Serviti“ komandai.

„Jau jautėsi nuovargis, irzlumas. Pristigome jėgų. Be to, į Estiją vykome be kelių apsirgusių žaidėjų, taip pat mūsų jaunimas su Lietuvos jaunimo rinktine buvo išvykę į Belgiją. Į Estiją keliavo 12 mūsų žaidėjų“, – situaciją paaiškino G. Cibulskis.

„Dragūnas“ Baltijos rankinio čempionate su 8 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais tarp 13 komandų užima penktąją vietą.

„Situacija tokia, kad kelias komandas skiria vos 1-2 pergalės. Reikia kitąmet kelių pergalių ir galime kilti kur kas aukščiau. Komandos – apylygės. Niekas nėra prarasta. Situacija pataisoma“, – teigė G. Cibulskis.

Jis užsiminė, kad pirminiame Lietuvos vyrų rankinio rinktinės, kuri kitąmet sausio mėnesį dalyvaus Europos čempionate, sąraše yra trys „Dragūno“ žaidėjai. Tai – Benas Butkus, Mykolas Lapiniauskas ir Benediktas Pakalniškis.

Rinktinės planai

Į rankinio elitą sugrįžtantys mūsų šalies rankininkai ruoštis Europos čempionatui pradės paskutinėmis gruodžio dienomis.

Pirmieji rankininkai į stovyklą Vilniuje atvyks jau gruodžio 26 dieną, tačiau Vilniuje mūsų šalies rinktinė ilgai neužsibus ir jau kitą dieną vyks žaisti kontrolinių rungtynių į Latviją.

Rygoje vyks 4 komandų turnyras, kuriame, be Lietuvos ir Latvijos rinktinių, dar varžysis Baltarusija ir Estija. Pirmąją varžybų dieną mūsų šalies rankininkai susitiks su latviais, o antrąją – su Estijos ir Baltarusijos poros nugalėtoja.

Rinktinės vyriausiasis treneris Mindaugas Andriuška teigė, kad šie du kontroliniai mačai turėtų padėti apsispręsti dėl galutinės komandos sudėties. Jų metu daugiau šansų gali sulaukti rezerve esantys žaidėjai.

Iš Latvijos Lietuvos rinktinė sugrįš gruodžio 29 dieną ir Vilniuje vėl rinksis sausio 2 dieną. Tuomet prie komandos prisijungs ir likusieji rankininkai, kurie dėl žaidimo klubuose dar negalės būti gruodžio pabaigoje.

Lietuvoje rinktinė treniruosis iki sausio 6 dienos. Tada lauks kelionė į Islandiją. Ten mūsų šalies rankininkai pratęs pasirengimą Europos čempionatui bei sužais dvejas kontrolines rungtynes su šios šalies rinktine, kuri taip pat rengiasi kovoms čempionate.

Į Košicę (Slovakija) Lietuvos vyrų rankinio rinktinė atvyks sausio 11 dieną, o po dviejų dienų stos į pirmąją kovą Europos čempionate su Rusijos rankininkais. Be Rusijos rinktinės, Lietuvos grupėje dar laukia akistatos su šeimininkais slovakais bei Norvegijos rinktine. 

Šaltinis: „Vakarų ekspresas“, https://ve.lt/sportas/dragunas-rungtyniu-maratona-baige-estijoje