Iš turnyro Druskininkuose – su apdovanojimais

Savaitgalį jaunieji Klaipėdos rankininkai dalyvavo Druskininkuose vykusiame rankinio turnyre Albinui Arbačiauskui atminti. Klaipėdos atstovai grįžo ne tuščiomis – merginos iškovojo nugalėtojų taurę, o vaikinai užėmė antrąją vietą.

Druskininkų bendruomenei ir rankinio visuomenei žinomas vaikų treneris Albinas Arbačiauskas (1938 01 14 – 2014 04 19) buvo darbštus, aukštos erudicijos, nemažai nusipelnęs Druskininkų ir Lietuvos rankiniui treneris, pedagogas, kuris net 53 metus ruošė ir auklėjo jaunuosius rankininkus.
 
Už nuopelnus Lietuvos sportui treneris Albinas Arbačiauskas 2008 m. buvo apdovanotas Kūno kultūros ir sporto komiteto sporto garbės kryžiumi bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpine žvaigžde.

Jam atminti surengtame rankinio turnyre savaitgalį dalyvavo 6 vaikinų ir 8 merginų komandos iš Druskininkų, Kauno, Pasvalio, Klaipėdos, Varėnos, Panevėžio, Vilniaus, Tauragės ir Molėtų.

Merginos žengė be pralaimėjimų

Klaipėdos SC „Viesulo“ auklėtinės savo pogrupyje nugalėjo Vilniaus SM „Tauro-1“, Tauragės SC, Molėtų KKSC komandas, kitame etape – Pasvalio SM ekipą. Finale klaipėdietės nukovė Vilniaus SM „Tauro-2“ komandą ir tapo turnyro nugalėtojomis.

„Žengėme be pralaimėjimų. Įdomu tai, kad prieš dvi savaites žaisdamos su finalo varžovėmis čempionate pralošėme joms beveik 20 įvarčių. Norėjosi įrodyti, kad tikrai nesame silpnos. Turnyre dar kartą pasitikrinome jėgas, iškovojome pergalę, tad galima sakyti, kad tas pralaimėjimas čempionate buvo tiesiog nemaloni staigmena“, – sakė čempionių trenerė Jolanta Mižutienė.

Naudingiausia viso turnyro žaidėja pripažinta klaipėdietė Samanta Klovaitė, į simbolinį turnyro septynetą pateko Amelija Selivončikaitė, geriausia komandos žaidėja išrinkta Greta Vainorytė.

„Tikrai džiaugiamės dalyvavimu ir pergalėmis turnyre Albinui Arbačiauskui atminti. Grįžome su taure, medaliais, apdovanotos ir atskiros žaidėjos. Nustebino tai, kad lyg dalyvaujant užsienio turnyre, gavome ir 150 eurų čekį. 100 eurų dovanų čekį sporto prekėms gavo ir geriausia žaidėja išrinkta Samanta Klovaitė“, – kalbėjo J. Mižutienė.

Vaikinams – sidabras

„Dragūno-Viesulo“ vaikinai savo pogrupyje varžėsi su Varėnos „Ūla“ ir Lietuvos jaunių rinktine. Kitame etape nugalėti Kauno SM „Gaja“ atstovai. Finale vėl susitikta su Lietuvos jaunių rinktine, kuri buvo stipresnė – „Dragūnui-Viesului“ atiteko antroji vieta.

Geriausio žaidėjo prizas atiteko Klaipėdos komandos atstovui Ignui Savičiui.

Apdovanotas ir klaipėdietis Orestas Biknius – geriausias komandos žaidėjas.

Nugalėtojų taurę iškovojusios jaunių rinktinės vyr. trenerė – Auksuolė Stropienė, rinktinei atstovauja būrys jaunųjų Klaipėdos rankinio žaidėjų. Tad galima pasidžiaugti, kad Klaipėdai taip pat tenka dalis čempionų laurų.

„Dragūno-Viesulo“ treneris Gintaras Cibulskis teigė, kad savaitgalis sidabrą iškovojusiems jauniesiems rankininkams buvo tikrai naudingas.

„Per tris dienas buvo sužaistos ketverios rungtynės, jaunimas turėjo progą pasivaržyti, pažaisti galėjo ir tie, kurie čempionate gauna mažiau laiko aikštelėje. Finale pralaimėjome jaunių rinktinei, tačiau joje žaidė net 6 ar 7 klaipėdiečiai. Mums daug padėjo Ignas Savičius, kuris tikrai labai stengėsi ir buvo įvertintas geriausio žaidėjo prizu“, – kalbėjo G. Cibulskis.

Organizatorių nuotr.