Lietuvos jaunių rinktinės rungtynėse – klaipėdiečių indėlis

Lietuvos rankinio federacijos pirmoje lygoje besivaržanti Lietuvos jaunių rinktinė šį savaitgalį sužaidė net trejas rungtynes: iškovotos dvi pergalės, patirtas vienas pralaimėjimas. Rinktinės žaidime pasižymėjo ir Klaipėdos jaunieji rankininkai.

Penktadienį jauniai pradėjo įveikdami Kauno „Gajos“ rankininkus. Didžioji rungtynių dalis vyko kaip dviejų lygiaverčių priešininkų kova. Nė viena komanda neįstengė atsiplėšti nuo priešininkų daugiau 3 įvarčių. Kelis kartus rezultatas buvo lygus (7:7, 12:12, 22:22, 26:26). Nepaisant apylygės kovos sukurtos įtampos jauniams paskutinėmis minutėmis pavyko atsiplėšti saugesne 4 įvarčių persvara ir ją išlaikyti iki kėlinio pabaigos. Rungtynės baigėsi jaunių pergale – 40:35.

Jaunių rinktinės gretose pasižymėjo Tomas Drakšas – 9, Titas Janušonis – 5, po 4 įmetė Karolis Rameikis ir Justas Čėsna, po 3 – Aironas Oželinskas ir Edvinas Aidukonis, po 2 – Edvinas Bručkus, Alanas Bogdiun, Edvinas Šakalys, Šarūnas Avdejenkovas ir Benas Skaburskis, 1 – Nojus Vaičikauskas.

Kauno „Gajos“ gretose daugausiai įmetė Lukas Kraulaidys – 10, Vaidotas Šlinkšnis įmetė 5, Domas Rinkevičius ir Gustas Rinkevičius – po 4, po 3 pelnė Grantas Aniulis, Dovydas Kiuberis ir Virginijus Poznekas, 2 – Jonas Nazarovas.

Šeštadienį rinktinei iššūkį metė Pasvalio „Kurana“ SM rankininkai. Pirmasis kėlinys neleido atsipalaiduoti nei vienai komandai. Nors žingsneliu pirmavo jauniai, tačiau pasvaliečiai neleido atsiplėšti saugesniu atstumu. Antrojo kėlinio pradžioje rezultatas vėl buvo lygus. Tada jaunių rinktinė rado „antrą pavarą“ ir jau atsiplėšė saugia 8 įvarčių persvara (27:19), tačiau ją iššvaistė ir kėlinio pabaigoje komandas vėl skyrė vos vienas įvartis (32:31). Pasvalio rankininkams, panašu, pritrūko laiko. Jaunių rinktinė laimėjo rezultatu 33:32.

Pasvalio „Kurana“ SM daugiausia įmetė Eimantas Špokavičius – 7, Rolandas Indrišiūnas – 6, Eligijus Baranauskas – 5, Eligijus Leveika – 4, Aronas Vaškevičius ir Vismantas Moderis – po 3, Karolis Gražinis – 2, Modestas Steponaitis ir Ugnius Špokavičius – po 1.

Lietuvos jaunių rinktinėje labiausiai pasižymėjo Ramojus Mažrimas – 7, Alan Bogdiun, Tomas Drakšas, Titas Janušonis ir Edvinas Aidukonis – po 4, po 2 įmetė Edvinas Bručkus, Nojus Vaičikauskas, Karolis Rameikis ir Justas Čėsna, po 1 – Edvinas Šakalys ir Šarūnas Avdejenkovas.

Trečioji šio savaitgalio jaunimo rinktinės kova prieš Vilniaus HC „Amber“/SM „Tauras“ baigėsi pastarųjų pergale. Vilniaus rankininkai nuo pat pirmųjų minučių pergalės lūkesčių jauniams nepaliko ir po sėkmingos atkarpos komandas jau skyrė 6 įvarčiai (11:5). HC „Amber“/ SM „Tauro“ rankininkams pavyko šį skirtumą išlaikyti didžiąją rungtynių dalį. Antrajame kėlinyje jauniai dukart bandė priartėti, tačiau Vilniaus rankininkai greitai susigrąžino persvarą. Rungtynės baigėsi HC „Amber“/SM „Tauras“ pergale 36:31.

Jaunių rinktinėje daugiausiai įvarčių pelnė Tomas Drakšas, Ramojus Mažrimas ir Titas Janušonis, įmetę po 7 įvarčius, 4 pelnė Benas Skaburskis, po 2 – Nojus Vaičikauskas ir Edvinas Aidukonis, po 1 – Alan Bogdiun ir Justas Čėsna.

Vilniaus HC „Amber“/SM „Tauras“ komandoje išsiskyrė Romas Aukštikalnis – 11, Ernestas Stvolas – 7, Matas Aukštikalbis ir Dominykas Tribuišis – po 4, Mikas Tamošaitis ir Šarūnas Avdejenkovas – po 3, Joris Kerpiškis – 2, Domantas Ivanauskas ir Kęstutis Klimanskas – po 1.