Įspūdingai į žaidimą grįžęs „Dragūnas“ įsirašė pirmąją pergalę prieš slovakus

Kaipėdos „Dragūno“ rankininkai šeštadienį sužaidė pirmąsias Europos rankinio federacijos Europos taurės rungtynes. Savoje aikštelėje Klaipėdos komanda rezultatu 26:25 (8:15). įveikė svečius iš Slovakijos – „MSK Povazska Bystrica“.

Rungtynės buvo nelengvos – pirmąjį kėlinį uostamiesčio atstovai atsiliko nuo varžovų net 7-8 įvarčiais. Tačiau po pertraukos į aikštelę grįžusi „Dragūno“ ekipa atrodė visai kitaip. Sirgalių džiaugsmui „Dragūno“ rankininkai sugebėjo ne tik pasivyti varžovus, bet ir išlyginti rezultatą bei jį persverti savo naudai.

„Dragūnui“ 7 įvarčius pelnė Rokas Palskys, po 4 – Mykolas Lapiniauskas ir Benas Butkus, po 3 įmetė Danylo Hlushak ir Seyed Navid Naghavialhosseini, po 2 – Arvydas Bučius ir Tomas Drakšas, 1 pridėjo Laurynas Simonavičius.

„MSK Povazska Bystrica“ gretose išsiskyrė 8 įvarčius įmetęs Martin Briatka, 5 pelnė Peter Jurak, 4 – Marian Gardian, 3 – Erik Žilincik, po 2 – Andrej Sloboda ir Josef Hozman, 1 – Tomaš Vallo.

Pasak „Dragūno“ stratego Gintaro Cibulskio, aikštelėje buvo dvi „Dragūno“ komandos: pirmajame kėlinyje – savimi nepasitikinti jauna komanda, antrame – savo jėgomis patikėjusi jauna komanda.

„Labai džiaugiuosi, kad po kėlinio rūbinėje pasikalbėjom vyriškai ir jie pasidarė puikias išvadas, atėjo į rungtynes visai kitokie. Ką aš rūbinėje sakiau? Buvo daug „pyp pyp pyp“, sakiau, kad negalime mes taip atrodyti prieš savo žiūrovus. Buvo net gėda prieš juos, kad mes įmetę tik 8 įvartukus po pirmo kėlinio išeiname. Bet antras kėlinys tai… Vyrai kovojo iš paskutiniųjų. Kaip sakoma, „putos iš nasrų ėjo“, puiki kova. Džiaugiuosi, kad vyrai mane išgirdo. Turime didelį potencialą tobulėti ir tikrai džiugi ta pergalė“, – sakė G. Cibulskis.

„Dragūno“ žaidėjas Rokas Palskys teigė, kad trenerio kalba per pertrauką užvedė kovoti.

„Po pirmo kėlinio išeiti su minus septyniais įvarčiais yra labai sunku, bet treneris mus užvedė, pasakė, kad mes galime kovoti ir įveikti varžovus. Supratome, kad tai teisybė, kad tai mūsų lygio komanda. Patikėjome savo jėgomis ir į aikštelę išėjome kitokie. Pirmi įvarčiai antrame kėlinyje padėjo užsivesti tiek mūsų suoliukui, tiek žiūrovams. Taip ir nuvažiavom toliau ir pasiėmėm pergalę“, – sakė R. Palskys.

G. Cibulskiui apmaudu, kad iš antrame kėlinyje susikurtos trijų įvarčių persvaros liko tik vienas įvartis, tačiau ir jis labai svarbus.

„Vietoje plius trijų turime plius vieną. Tikrai gaila, būtume turėję tris įvarčius, būtume didesnį bagažą ten nusivežę. Bet pergalė nors ir vienu įvarčiu – vis tiek pergalė. Tai reiškia, kad esame apylygės komandos ir tikrai yra galimybė kovoti Slovakijoje dėl patekimo į kitą etapą“, – teigė „Dragūno“ vyr. treneris.

 Atsakomosios rungtynės Slovakijoje vyks kitą šeštadienį, spalio 23 d. Sekmadienį komanda eis atsipalaiduoti į pirtį, baseiną, o nuo pirmadienio pradės pasirengimą išvykos kovai.

„Padirbėsim taktiškai, pasianalizuosime savo klaidas pirmame kėlinyje. Buvo daug klaidų ir už jas varžovai mus labai baudė greitais įvarčiais. Nesklandumų tikrai yra tiek puolime, tiek gynyboje, bet jie yra tobulintini“, – pabrėžė G. Cibulskis.

Į Slovakiją komanda išvyks jau ketvirtadienį – važiuos autobusu, kelionė truks apie 15 valandų. Toks kelionės būdas pasirinktas įvertinus, kad skrydis su persėdimais ir kelionė nuo oro uosto į rungtynių vietą truks panašiai. Varžovai į Klaipėdą taip pat vyko autobusu.

„Išvažiuosime ketvirtadienį vakare ir penktadienį apie vidurdienį jau būsime. Rungtynės šeštadienį, spėsime pailsėti“, – planus pasakojo G. Cibulskis.