Gatvės rankinio turnyras – laukiamas renginys

Pirmadienį Klaipėdos sporto centro „Viesulas“ stadione vyko jau penktasis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras. Šiais metais jame dalyvavo net 25 vaikų ir jaunimo komandos – viena daugiau nei pernai.

Turnyro organizatorė rankinio trenerė Jovita Mikalauskienė džiaugėsi, kad tarptautinis turnyras įvyko sklandžiai, tik apmaudu, kad dėl koronaviruso iššūkių paskutinę minutę planus dalyvauti pakeitė Vokietijos ir Lenkijos jaunieji rankininkai, bet sulaukta vienos latvių komandos. Iš viso turnyre laukta 30-ies komandų iš užsienio ir įvairių Lietuvos miestų.

„Turnyras jau turi ir nuolatinių dalyvių, bet atvyksta ir naujų komandų. Gaila, kad koronavirusas vis dar trukdo visiems norintiems atvykti ir dalyvauti šiame turnyre. Dalyvavo apie 250 dalyvių, kurie varžėsi keturiose amžiaus grupėse – nuo dešimtmečių iki penkiolikmečių“, – pasakojo J. Mikalauskienė.

Kiekvienos amžiaus grupės prizininkams turnyro pabaigoje buvo įteiktos taurės ir medaliai. Taip pat individualiais prizais apdovanoti kiekvienos komandos geriausi žaidėjai. Visos komandos buvo apdovanotos ir gardžiomis picomis. Pirmą kartą tokia staigmena buvo paruošta pernai. Dalyviai skaniu turnyro uždarymu džiaugėsi, tad nuspręsta jaunuosius rankininkus nudžiuginti ir šiais metais.

Mažojo jubiliejaus proga buvo sukurta turnyro simbolika, kuria papuošti marškinėliai buvo įteikti komandų treneriams ir geriausiems žaidėjams. Kitais metais tikimasi marškinėliais apdovanoti kiekvieną turnyro dalyvį.

J. Mikalauskienė už paramą rengiant turnyrą dėkojo Klaipėdos miesto savivaldybei, suteikusiai dalinį finansavimą, už pagalbą – Klaipėdos miesto sporto bazių valdymo centrui ir „Viesulo“ sporto centrui, rankinio klubui „Dragūnas“.

Gatvės rankinis nuo paplūdimio rankinio skiriasi pirmiausia tuo, kad žaidžiama ant kietos dangos – asfalto ar žolės. Įdomi taisyklė, kad vartininku gali būti bet kuris komandos žaidėjas, t. y. vieną ataką vartus gali saugoti vienas žaidėjas, kitą – kitas. Be to, įvartis įskaitomas tik tada, jei visi atakuojančios komandos žaidėjai yra varžovo aikštelės pusėje. Taip pat gatvės rankinio žaidėjai skatinami atlikti kūrybiškus, išradingus metimus, pavyzdžiui, metimą atlikti pro pakeltą koją, atliekant suktuką ore, vadinamąją saulutę ir panašiai. Jeigu atlikus panašų veiksmą metimas yra rezultatyvus, įskaitomi iškart du įvarčiai.

Turnyro nuotraukų albumą galite PERŽIŪRĖTI ČIA.