Treneriai sėmėsi žinių Graikijoje

Klaipėdos miesto rankinio klubo „Dragūnas“ sporto specialistai tęsia savo kvalifikacijos tobulinimą. Klubo treneriai Artūras Juškėnas Rasa Juškėnienė birželio 15-16 dienomis kėlė kvalifikaciją Atėnuose (Graikija) vykusiame kvalifikacijos kėlimo seminare-konferencijoje.

Šiame renginyje dalyvavo Europoje lyderiaujančių rankinio klubų atstovai. Buvo svarstomos Europos rankinio vystymosi ir plėtros tendencijos bei masinio rankinio sporto šakos populiarinimas įvairiomis formomis (pavyzdžiui, gatvės rankinis, paplūdimio rankinis, neįgaliųjų rankinis ir kt.). Pagrindinis renginio akcentas – rankinio sporto masiškumas lygių ir formų aspektais.

„Tarptautiniame kvalifikacijos kėlimo renginyje įgyta patirtis buvo itin naudinga. Pasisemta rankinio sporto populiarinimo idėjų, užmegzti bendradarbiavimo ryšiai, pasidalinta gerąja profesine patirtimi. Taip pat kartu su kolegomis iš kitų šalių sprendėme, kaip išsaugoti žiūrovus ne tik salėse, bet ir prie ekranų, kaip išlaikyti ryšį su sirgaliais, kai jie negali stebėti rungtynių gyvai. Diskutavome apie masinio rankinio populiarinimą ir grėsmes pandemijos laikotarpiu. Europos klubai siekia rengti daugiau gatvės, paplūdimio, neįgaliųjų rankinio turnyrų atvirose erdvėse, kur šiuo metu yra daugiau galimybių saugiai rengti sporto užsiėmimus, turnyrus. Gatvės ir paplūdimio rankinį Klaipėdoje propaguojame – paplūdimio turnyrai vyksta jau daug metų, gatvės rankinio turnyras šiemet vyks penktą kartą. Pasisėmėme idėjų, kaip tobulinti šias dvi rankinio rūšis, taip pat norėtume surengti ir rankinio turnyrą negalią turintiems žmonėms“, – apie seminarą-konferenciją Graikijoje pasakojo „Dragūno“ treneriai.

Žinios, įgytos tarptautiniame kvalifikacijos kėlimo renginyje, anot trenerių, padeda organizuoti klubo veiklą siekiant sportinės veiklos masiškumo, populiarinant rankinio sporto šaką, ieškant įvairesnių šio sporto organizavimo formų ir lygių, skatinant jaunimo fizinį aktyvumą. Žinios ir tarptautinės patirties pasidalijimas rankinio sporto populiarinimo srityje taip pat prisideda prie klubo strateginių planų kūrimo.

 

Projektas „Sporto specialistų kvalifikacijos kėlimas siekiant skatinti jaunimo fizinio aktyvumo ugdymą“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.