„Viesulo“ rankininkai ir rankininkės – stipriausi Lietuvoje

Sekmadienį Klaipėdoje baigėsi Lietuvos jaunučių (U15) rankinio čempionatas. Vaikinų ir merginų finalo ketvertuose grūmėsi net trys Klaipėdos komandos, sporto centro „Viesulas“ auklėtiniai. Visos trys komandos tapo prizininkėmis – iškovoti du čempionų ir vienas vicečempionų titulas.

U15 čempionėmis tapo trenerės Jolantos Mižutienės treniruojamos merginos. Pusfinalyje jos nugalėjo Panevėžio sporto centro komandą, o finale – varžoves iš Kauno rajono sporto mokyklos 30:27 (16:12).

I vieta – Klaipėdos „Viesulo“ SC (trenerė Jolanta Mižutienė)

II vieta – Kauno rajono SM (trenerė Ernesta Žilienė)

Bronza atiteko Tauragės rankininkėms, mažajame finale įveikusioms panevėžietes rezultatu 45:25 (19:12).

III vieta – Tauragės SC (trenerė Ineta Laugalienė)

Finalo ketverto geriausios savo pozicijų žaidėjos: vartininkė – Ugnė Šemetulskytė (Klaipėda), kairysis kraštas – Mantė Žvilauskaitė (Klaipėda), kairysis pusiau kraštas – Gabrielė Vegelytė (Kauno r.), linija – Amelija Selivončikaitė (Klaipėda), dešinysis pusiau kraštas – Agnė Gudlinkytė (Kauno r.), dešinysis kraštas – Kamilė Kleinaitė (Tauragė), centras – Greta Vainorytė (Klaipėda).

Vaikinų finale susigrūmė dvi Klaipėdos komandos: „Viesulo“ sporto centro trenerių Vidmanto Toliušio ir Rasos Juškėnienės auklėtiniai. Pergalę nuskynė R. Juškėnienės vadovaujama komanda, nugalėjusi rezultatu 34:27 (20:13).

I vieta – Klaipėdos „Viesulo“ SC-1 (trenerė Rasa Juškėnienė)

II vieta – Klaipėdos „Viesulo“ SC-2 (treneris Vidmantas Toliušis)

Bronzą iškovojo Varėnos SC ekipa, mažajame finale rezultatu 27:20 (13:9), įveikusi Šiaulių SC „Dubysa“-1 komandą.

III vieta – Varėnos SC (treneris Irmantas Markiavičius).

Finalo ketverto geriausi savo pozicijų žaidėjai: vartininkas – Edgaras Kutkevičius (Klaipėda 1), kairysis kraštas – Paulius Čėsna (Klaipėda 2), kairysis pusiau kraštas – Matas Kairys (Klaipėda 1), dešinysis kraštas – Titas Paulikas (Klaipėda 2), dešinysis pusiau kraštas – Gytis Zadarnauskas (Varėna), linija – Lukas Vėlyvis (Šiauliai), centras – Nojus Žilinskas (Varėna).

Pasak uostamiesčio rankinio trenerių, tai pirmas kartas, kai į jaunučių finalo ketvertą pateko ir taip sėkmingai pasirodė net trys Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro ekipos.

Puikia jaunųjų rankininkų sezono pabaiga pasidžiaugė ir rankinio klubo „Dragūnas“ direktorius Artūras Juškėnas, savaitgalį stebėjęs jaunučių kovas.

„Pirmą kartą trys Klaipėdos komandos išėjo į finalus ir visos trys iškovojo taures. Tai puikus trenerių darbas ugdant jaunąją rankininkų kartą. Pusfinaliai buvo labai sunkūs, prireikė pratęsimų, buvo labai daug emocijų ir kovingumo. Sveikinimai Klaipėdos treneriams ir didžiulė pagarba visoms finalo ketverto komandoms ir jų treneriams. Buvo puikus rankinio savaitgalis. Tačiau pats geriausias dalykas yra tai, kad rankinis subūrė ir bendruomenę. Salėje rungtynes žiūrėjo ir vaikai, lankantys rankinį, ir žaidėjų draugai, šeimų nariai – tėvai, seneliai. Tai yra svarbiausia“, – pabrėžė A. Juškėnas.

Mažųjų ir didžiųjų finalų nuotraukų albumus galite peržiūrėti ČIA.