Kineziterapijos naujienas pritaiko kasdieniame darbe

Klaipėdos miesto rankinio klubo „Dragūnas“ sporto specialistai tęsia savo kvalifikacijos tobulinimą. Klubo kineziterapeutas Šarūnas Jurkšys gegužės 24-28 dienomis dalyvavo Kaune vykusiame seminare, kuriame buvo gilinamasi į naujausiais moksliniais tyrimais, įrodymais grįstos praktikos – Maitland manualinės terapijos – taikymą kineziterapijos srityje. Tai tęstinis seminaras. Šįkart buvo antroji iš 4 pirmo lygio seminaro dalių.

„Maitland manualinė terapija yra manualinės terapijos gydymo būdas, kuriuo siekiama gydyti sąnarių, raumenų ir nervų sistemos patologijas. Ši metodika yra ypatinga tuo, kad tai yra naujausių mokslinių žinių, individualaus ir specifinio gydymo kombinacija. Tai šiandieniniais aukščiausiais standartais pagrįsta ištyrimo bei gydymo koncepcija, mokanti klinikinio mąstymo ir tinkamų sprendimų taikymo gydant“, – pasakojo Š. Jurkšys.

Seminaro metu buvo supažindinama su Maitland manulinės terapijos metodikomis, klinikiniu pritaikymu (analizuoti, interpretuoti ir pritaikyti specifinį gydymą judamojo aparato disfunkcijoms).

Kadangi seminaras vyko užsienio kalba, o jį vedė patyrusi tarptautinę patirtį turinti dėstytoja Sandra Baumgartner ir jai talkinęs jaunesnysis instruktorius – taip pat plėtotos ir bendrosios (užsienio kalbų, kultūrinė) kompetencijos. 

Žinios ir gebėjimai sėkmingai pritaikomi kasdieniame klubo kineziterapeuto darbe – diagnozuojant ir gydant judamojo aparato sukeltus skausmus, siekiant specifinio gydymo individualiai. Tai padeda išvengti sportinių traumų arba laiku suteikti tinkamą, šiuolaikiniais efektyviais metodais pagrįstą pagalbą specifinio gydymo reiklalaujantiems asmenims.

 

Projektas „Sporto specialistų kvalifikacijos kėlimas siekiant skatinti jaunimo fizinio aktyvumo ugdymą“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.