Klaipėdos „Dragūnas“ pasipuošė bronzos medaliais

Šeštadienį paskutinį kartą šį sezoną Lietuvos rankinio komandos stojo į kovas aikštelėse. Bronzos medalius mažajame finale iškovojo Klaipėdos „Dragūnas“, mažojo finalo serijoje 2:1 nugalėjęs Kauno „Granitą-Karį“.

Lemiamose rungtynėse, kuriose virė karšta kova, abiems komandoms nesisekė persverti rezultato didesniu skirtumu savo naudai. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus, tad antroje rungtynių pusėje viskas prasidėjo iš naujo.

Antrajam kėliniui artėjant link vidurio, „Granitas-Karys“ pateko į duobę, iš kurios nepavyko išsikapstyti daugiau nei dešimt minučių. Per tą laiką aikštelės šeimininkai sugebėjo pelnyti dešimt įvarčių, kauniečiams leidę įmesti vos vieną, ir susikrovė aštuonių įvarčių persvarą – 30:22. „Dragūnas“ persvarą, nors ir truputį aptirpusią, sugebėjo išlaikyti iki rungtynių pabaigos – 34:28.

„Rungtynės ėjosi sunkiai. Pradėjome lengvai ir manau, kad galėjome turėti lengvas rungtynes, tačiau keletas klaidų, užtikrintas ir be klaidų varžovų puolimas neleido mums atitolti ir, jei ne antrojo kėlinio spurtas, galėjome turėti didelių bėdų. Liūdėti nėra ko, manau, kad sezonas visai geras. Rungtynes šitas paskutines irgi geriau laimėti, nei pralaimėti. Viską sezone laimėti yra labai sunku, gaila, nepavyko, bet yra ko siekti“, – po bronzinio finalo komentavo Klaipėdos „Dragūno“ vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas.

„Beveik keturiasdešimt penkias minutes vyko gana įdomi ir lygi kova. Bet mes tą laiką turėjome būti priekyje kokiais 5-6 įvarčiais, bet patys sau prisidarėme bėdų su realizacija – buvo daug nepataikytų metimų, pirmame kėlinyje nepataikėme trijų baudinių. Dėl šito dalyko mes visą sezoną kentėjome ir dėl to paskendome ir mažajame finale. Antrojo kėlinio viduryje „Dragūnas“ pabėgo dviem įvarčiais, paėmiau minutės pertraukėlę, bandėme nuraminti žaidėjus, įplieksti ramybės, dėliojome taškus, kaip galėtume atakuoti. Bet vėl pakišo koją noras kuo greičiau perlaužti rungtynes. Skubėdami padarėme klaidų, per kurias „Dragūnas“ mus nubaudė ir nuėjo į priekį neatsisukdami“, – komentavo Kauno „Granito-Kario“ strategas Vaidotas Grosas.

Sužaidus paskutines šio sezono Lietuvos rankinio lygos rungtynes, buvo įteikti komandiniai ir individualūs prizai žaidėjams. Į geriausiųjų sąrašą pateko ir du Klaipėdos komandos atstovai – geriausiu sezono linijos žaidėju buvo išrinktas Benas Butkus, naudingiausiu žaidėju pripažintas Deividas Virbauskas.

Benas Butkus

Deividas Virbauskas

 

Statistika 

„Dragūnas“: Žanas Gabrielius Virbauskas – 10, Laurynas Simonavičius ir Deividas Virbauskas – po 7, Benas Butkus – 5, Danylo Hlushak – 4, Lukas Juškėnas – 1.

„Granitas-Karys“: Mantas Sturonas – 6,  Tadas Bučinskas – 5, Arminas Stankūnas – 4, Aurimas Balčiūnas ir Marius Kairys – po 3, Vladas Tomkevičius ir Karolis Grigas – po 2, Martynas Giedraitis ir Lukas Gurskis – po 1.