„Viesulo-Dragūno“ rankininkai – I lygos vicečempionai!

Klaipėdos rankinio klubo „Dragūnas“ dublerių komanda „Viesulas-Dragūnas“ savaitgalį tapo Lietuvos rankinio federacijos pirmos lygos vicečempione. Pirmoje lygoje šį sezoną debiutavusiai jaunai komandai sidabro medaliai – puikus pasiekimas.

Nuo sezono pradžios norą žaisti ir charakterį demonstravę Gintaro Cibulskio ir Auksuolės Stropienės auklėtiniai užtikrintai kilo į turnyrinės lentelės viršūnę ir reguliarųjį sezoną užbaigė antroje vietoje, nusileidę tik Vilniaus „Amber“ komandai. 

Ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių Klaipėdos jaunimas 2:0 nugalėjo Varėnos „Ūlą“ ir pateko tarp keturių stipriausių lygos komandų.

Šį savaitgalį Vilniuje vykusiose pusfinalio rungtynėse uostamiesčio atstovai susitiko su pajėgia Molėtų ekipa. Molėtiškius pavyko nugalėti rezultatu 31:27 (14:14) ir žengti į finalą, kuriame klaipėdiečių laukė vilniečiai „Amber“, pusfinalyje nukovę Šalčininkų rajono „Sokol“ ekipą.

Sekmadienį mažajame finale pergalę prieš molėtiškius rezultatu 31:28 (14:11) iškovojo ir bronzos medaliais pasipuošė Šalčininkų rajono „Sokol“ komanda.

Didžiojo finalo rungtynes „Viesulas-Dragūnas“ pradėjo drausmingai ir rezultatas sviro tai vienos, tai kitos komandos naudai (4:3, 7:5, 9:10, 10:12), po pirmojo kėlinio priekyje nežymiai buvo vilniečiai – 13:14.

Antrajame kėlinyje pasipylė Klaipėdos komandos klaidos ir susikurtos, bet neišnaudotos progos pelnyti įvarčius, kuriomis pasinaudojo varžovai iš sostinės. „Amber“ ėmė krautis persvarą (15:20) ir likusį rungtynių laiką klaipėdiečiams teko vytis varžovus. Vis dėlto vilniečiai pabėgo ir atsilikimui sumažinti nebeužteko laiko (19:23, 23:25, 25:29), tad „Viesulas-Dragūnas“ turėjo pripažinti „Amber“ pranašumą – 27:31.

Klaipėdos komandos žaidėjams buvo sunku slėpti apmaudą dėl išslydusių aukso medalių, tačiau treneriai G. Cibulskis ir A. Stropienė pabrėžė, kad tokiai jaunai komandai iškopimas į finalą ir sidabro medaliai yra puikus pasiekimas.

„Viesulą-Dragūną“ sudaro Klaipėdos sporto centro „Viesulas“ auklėtiniai ir rankinio klubo „Dragūnas“ jaunieji žaidėjai, dauguma jų yra 16-17 metų amžiaus, o kitų finalo ketverto komandų pagrindą sudaro vyresni ir kur kas daugiau patirties turintys rankininkai.

Sezono pradžioje šiai komandai buvo keltas uždavinys tobulėti ir patekti į geriausiųjų ketvertą, tad jis įgyvendintas su kaupu. 

„Viesulo-Dragūno“ žaidėjams atiteko ir individualūs prizai. Geriausiu finalo ketverto žaidėju Klaipėdos komandoje buvo pripažintas Tomas Valentukevičius.

Į sezono simbolinį geriausiųjų žaidėjų septynetuką pateko geriausiu kairiojo pusiau krašto žaidėju išrinktas Rokas Palskys, dešiniojo pusiau krašto – Ignas Savičius. Dar keliose kategorijose „Viesulo-Dragūno“ atstovai liko antri.

Į geriausiųjų septynetuką pateko ir kitos uostamiesčio komandos – „CSC Telecom-Mėmelis“ – atstovas Kęstutis Kremeris, kuris buvo išrinktas geriausiu gynėju.

Ignas Savičius ir Rokas Palskys

Geriausių sezono žaidėjų rinkimų rezultatai

Rezultatyviausias žaidėjas
1. Mindaugas Agurkis („Molėtai“) – 157 įvarčiai
2. Rokas Palskys („Viesulas-Dragūnas“) – 102 įvarčiai
3. Tomas Drakšas („Viesulas-Dragūnas“) – 97 įvarčiai

Naudingiausias žaidėjas
1. Mindaugas Agurkis („Molėtai“) – 12 taškų
2. Tadas Tumosas („Amber“) ir Tomas Drakšas („Viesulas-Dragūnas“) – po 4 taškus
3. Arest Mahiliavets („Amber“) – 3 taškai

Geriausias vartininkas
1. Arest Mahiliavets („Amber“) – 13 taškų
2. Mantas Stankaitis („Viesulas-Dragūnas“) – 9 taškai
3. Ernestas Sarolis („Molėtai“) – 5 taškai

Geriausias kairysis kraštas
1. Lukas Kraulaidys („Ūla“) – 8 taškai
2. Eivydas Semėnas („Molėtai“) ir Jan Girdzijevskij („Sokol“) – po 6 taškus
3. Giedrius Sveklas („Amber“) – 4 taškai

Geriausias dešinysis kraštas
1. Tadas Tumosas („Amber“) – 10 taškų
2. Orestas Biknius („Viesulas-Dragūnas“) – 9 taškai
3. Eligijus Baranauskas („Kurana-SM“) – 6 taškai

Geriausias įžaidėjas
1. Mindaugas Agurkis („Molėtai“) – 11 taškų
2. Tomas Drakšas („Viesulas-Dragūnas“) – 9 taškai
3. Lukas Ragelis ir Romas Aukštikalnis (abu „Amber“) – po 5 taškus

Geriausias kairysis pusiau kraštas
1. Rokas Palskys („Viesulas-Dragūnas“) – 15 taškų
2. Mantas Urvikis („Sokol“) – 7 taškai
3. Mantas Aukštikalnis („Amber“) ir Domantas Tribuišis („Kurana-SM) – po 3 taškus

Geriausias dešinysis pusiau kraštas
1. Ignas Savičius („Viesulas-Dragūnas“) – 10 taškų
2. Laurynas Pacevičius („Amber“) – 7 taškai
3. Deividas Matulis („Molėtai“) ir Artur Šibeko („Sokol“) – po 3 taškus

Geriausias linijos žaidėjas
1. Vismantas Moderis („Kurana-SM) – 11 taškų
2. Jovydas Jurašius („Amber“) – 8 taškai
3. Kęstutis Kremeris („CSC Telecom-Mėmelis“) – 7 taškai

Geriausias gynėjas
1. Kęstutis Kremeris („CSC Telecom-Mėmelis“) – 10 taškų
2. Mantas Galkauskas („Amber“) – 7 taškai
3. Mindaugas Stravinskas („Molėtai“) – 6 taškai

Finalo rungtynių nuotraukų albumą galite peržiūrėti ČIA.

Statistika

Pusfinalis

„Viesulas-Dragūnas“: Ignas Savičius ir Tomas Valentukevičius – po 8, Tomas Drakšas – 6, Rokas Palskys – 5, Ramojus Mažrimas – 2, Orestas Biknius ir Edvinas Bručkus – po 1.

HC „Molėtai“: Mindaugas Agurkis – 9, Jūris Aganauskas – 6, Eivydas Semėnas – 4, Aurimas Masevičius – 3, Augustinas Diktoras, Deividas Matulis ir Mindaugas Stravinskas – po 2.

Finalas

„Amber“: Tadas Tumosas – 7, Laurynas Pacevičius – 6, Romas Aukštikalnis – 5, Matas Aukštikalnis ir Dainius Kliorė – po 3, Giedrius Sveklas ir Marius Bulkevičius – po 2, Ernestas Stvolas, Šarūnas Avdejenkovas ir Jovydas Jurašius – po 1.

„Viesulas-Dragūnas“: Rokas Palskys – 9, Ignas Savičius – 5, Tomas Drakšas ir Orestas Biknius – po 4, Tomas Valentukevičius ir Ramojus Mažrimas – po 2, Edvinas Bručkus – 1.