„Viesulas-Dragūnas“ – pirmos rankinio lygos lyderiai

Po ilgos pertraukos Klaipėda turi jaunimo rankinio komandą, rungtyniaujančią pirmoje lygoje. 16-17 metų vaikinai, Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro auklėtiniai, ir prie jų prisijungę keli rankinio klubo „Dragūnas“ žaidėjai demonstruoja puikų žaidimą. Nė vienerių rungtynių šį sezoną nepralaimėję vaikinai yra pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Dar vieną pergalę „Viesulas-Dragūnas“ įsirašė ketvirtadienį svečiuose vykusiose rungtynėse. Šalčininkuose rezultatu 38:36 (19:15) palaužta vietos „Sokol“ ekipa.

Klaipėdos komandai 11 įvarčių pelnė Rokas Palskys, 9 (4 iš 7 m) įmetė Tomas Valentukevičius, 5 – Tomas Drakšas, 4 – Ramojus Mažrimas, 3 – Ignas Savičius, po 2 pridėjo Edvinas Aidukonis, Orestas Biknius ir Justas Čėsna.

„Sokol“ ekipoje po 8 įvarčius įmetė Mantas Urvikis ir Andrej Gaiduk (3 iš 7 m), 7 pelnė Artūr Šibeko, 5 – Jan Girdijevskij, 4 – Pavel Vitožens, 3 – Alan Bogdiun, 1 – Jaroslav Trockij.

Klaipėdiečiams pirmos lygos reguliariajame čempionate liko sužaisti tik keletą rungtynių. Šį savaitgalį Klaipėdoje „Viesulas-Dragūnas“ priims kitą dar pralaimėjimų nepatyrusią stiprią komandą – Vilniaus „Amber“. Šios ekipos tarpusavyje dar nežaidė.

„Tai labai stiprūs varžovai stiprūs, pajėgi komanda, vieni iš čempionato lyderių. Jei šeštadienį laimėsime, reguliariajame sezone jau būsime užsitikrinę bent antrąją vietą“, – sakė vienas iš komandos trenerių Gintaras Cibulskis.

Jis pabrėžė, kad rezultatai yra džiuginantys.

„Kol kas esame pirmoje vietoje. Pradėdami sezoną kėlėme galbūt mažesnius lūkesčius, norėjome išbandyti jaunimą, bet rezultatai maloniai stebina. Šaunuoliai vaikinai, labai stengiasi, vis geriau žaidžia, o kai kurie „Viesulo“ sporto centro auklėtiniai viena koja jau yra ir pagrindinėje „Dragūno“ komandoje ir jau yra sužaidę oficialias rungtynes aukščiausioje lygoje, pavyzdžiui, Tomas Drakšas, Edvinas Aidukonis, Orestas Biknius“, – sakė G. Cibulskis.

Komandos dauguma, „Viesulo“ sporto centro auklėtiniai, atstovauja Klaipėdai ir U17 čempionate. Rudenį jie tik per plauką netapo savo amžiaus grupės čempionais – finale nusileido Vilniaus SM „Tauras“ auklėtiniams.

Trenerė Auksuolė Stropienė teigė, kad nuo sezono pradžios jaunimas stipriai ūgtelėjo, galima daugiau jais pasitikėti, matosi sunkaus darbo vaisiai – žaidimas tampa stabilesnis, techniškesnis.

„Jaunimas pirmoje lygoje gali daugiau pažaisti. Tai yra labai gerai, kai jie varžosi ne tik su vienmečiais, bet gali pasigrumti ir su suaugusiaisiais. Tikimės, kad galėsime išlaikyti žaidimo lygį, o „Viesulo“ auklėtiniai ateityje papildys „Dragūno“ komandą“, – pridūrė trenerė.

Treneriai pabrėžė, kad debiutinis komandos sezonas yra neįprastas dėl karantino suvaržymų – keitėsi tvarkaraštis, rungtynių datos, viena komanda dėl pandeminės situacijos nulemtų aplinkybių net pasitraukė iš čempionato.

„Karantinas paveikė čempionato sistemą, tenka žaisti ne tik savaitgaliais, kaip buvo planuota, bet ir darbo dienomis vakarais, šventinėmis dienomis, pavyzdžiui, Vasario 16 d. žaidėme rungtynes namuose, o vakar, Kovo 11 d., vykome į rungtynes Šalčininkuose. Džiaugiamės ir esame dėkingi, kad mus labai palaiko „Viesulo“ sporto centras, suteikia transportą vykti į rungtynes ir atstovauti Klaipėdai. Tai ypač svarbu karantino metu, nes daug kas nenori vežti sportininkų, be to, tai ir nemažai kainuoja. Esame dėkingi sporto centrui, jo vadovui Edmundui Klimui už pagalbą ir palaikymą“, – pabrėžė treneriai A. Stropienė ir G. Cibulskis.

Treneriai tikisi, kad pavyks patekti į finalo ketvertą ir iškovoti bent jau medalius, o gal ir titulą.

„Kol kas žengdami be pralaimėjimų turime minčių, galbūt finalo ketvertą pavyktų organizuoti Klaipėdoje. Tai būtų pirmoji tokia rankinio šventė Klaipėdoje. Žinoma, tokiu atveju reikėtų ir sporto centro pagalbos, nes vieniems tai suorganizuoti būtų nelengva. Taip pat jau dabar esame apsisprendę, kad jei tik bus galimybės, ir kitą sezoną sieksime atstovauti Klaipėdai pirmoje rankinio lygoje. Galbūt prie komandos prisijungtų ir jaunesnių žaidėjų, nes „Viesulo“ sporto centre yra tikrai daug gabių ir talentingų rankininkų. Norisi, kad jie nesustotų, tobulėtų ir didintų savo meistriškumą“, – sakė rankinio treneriai.