Rankininkai aprūpinti reikalingu inventoriumi

Klaipėdos miesto rankinio federacija įsigijo vertingą treniruoklį, padedantį stiprinti raumenis, gerinti jėgą, greitį, ištvermę, naudojamą reabilitacijai ir terapijai įvairiaus fizinio pasirengimo žmonėms.

Izoinercinis treniruoklis „kBox“ veikia skridinio inercijos principu. Jį sudaro speciali platforma, skridinys, lynas ir prie lyno tvirtinami priedai.

Rankinio klubo „Dragūnas“ kineziterapeuto Šarūno Jurkšio, padedančio naudotis treniruokliu, teigimu, treniruoklis „kBox“ sukuria pasipriešinimą ant platformos stovinčiam žmogui, tarsi traukia jį žemyn, todėl treniruojami raumenys, judantys tūpiant ir stojant, dirba visas kūnas.

„Tai gerina raumens darbą esant pasipriešinimui, taip pat tai gali būti tam tikrų traumų prevencija, pavyzdžiui, kai raumuo yra pasilpęs ir neatlieka savo darbo. Šį treniruoklį gali naudoti įvairaus amžiaus žmonės, yra skirtingi pasipriešinimo lygiai, be to, daug kas priklauso nuo paties žmogaus įdedamų jėgų treniravimosi metu, tad pasipriešinimą galima ir sumažinti priklausomai nuo situacijos“, – pasakojo Š. Jurkšys.

Klubo nusipirktą treniruoklį jau išbandė „Dragūno“ žaidėjai. Paruošus įrenginį reikėjo įprasti prie kitokios formos krūvio, išmokti taisyklingai atlikti pratimus.

„Po pirmųjų bandymų aktyviau naudoti treniruoklį sportininkai pajuto kai kurių raumenų skausmus, nes judesys pratimų metu juos „išjudino“. Tačiau treniruojamas raumuo greitai įpranta prie krūvio ir ima stiprėti. Šį treniruoklį galima naudoti ir viršutinei, ir apatinei kūno daliai treniruoti, jis puikiai tinka ir profesionaliems sportininkams, kurie nuolat užsiima sportine veikla, ir jaunimui, neprofesionaliai fizinio aktyvumo veiklomis užsiimantiems žmonėms, kurie nori palaikyti fizinę formą, sustiprėti ir judėti aktyviau. Galimybės panaudoti treniruoklį yra neribotos, nes galima sugalvoti įvairių pratimų, tinkančių skirtingiems žmonėms“, – sakė kineziterapeutas.

Sustiprinus raumenis fizinio aktyvumo veiklose žmogus gali judėti užtikrinčiau, būti aktyvesnis, daugiau, ilgiau judėti. Tai padeda atrasti didesnį judėjimo ir sporto malonumą.

Kol Lietuvoje paskelbtas karantinas, treniruokliu naudojasi tik tie klubo bendruomenės atstovai, kuriems leidžiama treniruotis – aukščiausiose lygose rungtyniaujančios vyrų ir moterų komandos. Tačiau atlaisvėjus apribojimams, kai į salę sugrįš ir visa apimtimi vyks vaikų bei mėgėjų treniruotės, treniruoklis bus naudojamas visų šių amžiaus grupių, laisvai ir nemokamai prieinamas norintiems juo naudotis.

Taip pat rankininkai sezono pradžioje aprūpinti reikalingu inventoriumi.

Įsigyta sportinės aprangos komplektų federacijos klubų vyrų, moterų, jaunimo ir vaikų komandoms, kad būtų išlaikytas ir atpažįstamas vieningas federacijos reprezentavimo stilius – pilkos ir mėlynos spalvos tokio pat modelio oficialios aprangos.

Taip pat nupirkta rankiniui skirtų sportinių batelių ir skirtingų dydžių rankinio kamuolių, tinkamų naudoti vyrams, moterims ir vaikams.

Iš viso projekto vykdymo metu įsigyta sportinės aprangos ir sportinio inventoriaus už 12 700 Eur. Tai suteikia galimybę sportininkams nemokamai naudotis kokybiška sportine apranga, avalyne bei platesnėmis treniravimosi galimybėmis.

 

Projektas „Sportuok ištisus metus: sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.