Sporto specialistams – vertingas seminaras

Rugsėjo 25 dieną Klaipėdos rankinio klubo „Dragūnas“ sporto specialistai dalyvavo seminare, skirtame apie traumų prevenciją ir korekciją.

Klubo treneriai Artūras Juškėnas, Rasa Juškėnienė ir kineziterapeutas Šarūnas Jurkšys gilino žinias gydytojo, buvusio olimpinės rinktinės mediko Daliaus Barkausko seminare „Apatinės galūnės traumų prevencija / korekcija“.

Seminaro metu klubo sporto specialistai gilinosi į pagrindinius dalykus, kaip siekti sveikesnio judesio užsiimant fizinio aktyvumo veiklomis ir sportu.

„Seminaro metu dėstytojas dalinosi ilgamete savo patirtimi diagnozuojant apatinės galūnės disfunkcijos sutrikimus, praktiškai parodė dažniausiai klinikinėje praktikoje pasitaikančią pėdos, sėdmenų disfunkciją, kuri turi įtakos viso kūno raumenų grandinėms. Taip pat pasidalino ūmios čiurnos traumos farmakologiniais ir konservatyviais reabilitacijos gydymo metodais. Visa tai mes pritaikysime savo darbe tiesiogiai, kadangi tai aktualu aktyviai judantiems jauniems ir vyresniems sportininkams. Seminaro metu patys išbandėme įvairius judesius, kaip juos atlikti saugiai ir efektyviai, po seminaro gautas žinias perteikėme sportininkams, su kuriais pagal COVID-19 diktuojamas aplinkybes galėjome rengti treniruotes“, – pasakojo „Dragūno“ sporto specialistai.

 

Projektas „Sporto specialistų kvalifikacijos kėlimas siekiant skatinti jaunimo fizinio aktyvumo ugdymą“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.