„Viesulo SC-Dragūnas“ – pirmos moterų lygos čempionės!

Klaipėdos rankininkių komanda „Viesulo SC-Dragūnas“ apgynė Lietuvos moterų pirmos lygos čempionių titulą.

Savaitgalį Šiauliuose vykusiose finalo ketverto pusfinalyje Klaipėdos komanda rezultatu 33:28 (14:14) nugalėjo Kauno rajono „SM Garliava“ rankininkes, o finale rezultatu 33:29 (16:13) pranoko Šiaulių SC „Dubysą-Porigidą“.

Čempionių titulą apgynusios Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūno“ merginos reguliarųjį sezoną taip pat baigė pirmoje vietoje.

„Pusfinalis buvo labai nelengvas, vienu metu net atsilikome penkiais įvarčiais. Galima sakyti, kad išvargome pirmą kėlinį ir šiaip ne taip išlyginome rezultatą. Per pertrauką rimtai pasikalbėjome su komanda ir antrame kėlinyje viską pradėjome iš naujo. Buvo nelengva, tik rungtynių pabaigoje pabėgome. Buvo tikrai labai sunku. Po pusfinalio stebėjome žaidžiančias būsimas priešininkes. Pusfinalyje Šiaulių komanda labai gerai atrodė, galima sakytis, sutriuškino Utenos komandą, kuri visą sezoną pirmavo ir buvo viena pretendenčių į auksą. Dėl to ruošėmės finalui atsakingai“, – po įtempto, tačiau auksu papuošto savaitgalio kalbėjo „Viesulo SC-Dragūno“ vyr. trenerė Daiva Pakulienė.

Pasak jos, merginos finalui susikaupė, susikoncentravo žaidimą ir pavyko žaisti gerai. Tiesa, finalo rungtynių antro kėlinio pirmoje pusėje šiaulietėms buvo pavykę išlyginti rezultatą, bet jos vis dėlto neišsiveržė į priekį.

„Mes vėl spurtavome ir apie 45-46 minutę jau jautėmės gana tvirtai. Likus 10 minučių iki rungtynių pabaigos į aikštelę išleidome žaisti mūsų jaunimą, jos irgi prisidėjo prie pergalės. Taigi, žaidė visa komanda ir visa komanda prisidėjo prie to, kad apgynėme savo titulą“, – džiaugėsi D. Pakulienė.

Sezonas – geras

Apžvelgdama viso sezono žaidimą, komandos trenerė sakė, kad pirmame čempionato rate žaidimas buvo banguotas ir tikrai nedžiugino – buvo pralošta Utenos komandai, o su Šiaulių ekipa sužaista lygiosiomis.

„Bet antrame rate jau ėjome be pralaimėjimų, nes labai norėjome būti pirmos ir turėti vietos pranašumą finalo ketverte. Visos finalo ketverte dalyvavusios komandos buvo tikrai stiprios. Garliavos komanda buvo amžiumi jauniausia, galbūt joms buvo šiek tiek sunkiau, tačiau jos parodė, kad tikrai gali stipriai kovoti“, – kalbėjo trenerė. 

Iš kairės: „Viesulo-SC-Dragūno“ trenerė Auksuolė Stropienė, žaidžianti trenerė Jovita Mikalauskienė, vyr. trenerė Daiva Pakulienė,

D. Pakulienė patvirtino, kad ilgamečio Lietuvos vyrų rankinio lygos čempiono „Dragūno“ treneris Artūras Juškėnas yra teisus sakydamas, kad laimėti čempionų titulą yra lengviau nei vėliau išlaikyti iškeltą kartelę.

„Atsiranda papildoma atsakomybė dėl to, kad praėjusį sezoną tapome čempionėmis, todėl yra užduotis tą pasiekimą pakartoti. Psichologiškai daugiau reikalauji ir iš savęs, ir iš merginų, nenori nusivilti“, – pabrėžė D. Pakulienė.

Merginų komandą taip pat treniruojanti Auksuolė Stropienė pasidžiaugė, kad sezonui artėjant į pabaigą visos merginos buvo itin vieningos ir kovingai nusiteikusios. 

„Komandos tikslas buvo užimti pirmą vietą. Tas noras turbūt ir lėmė, kad taip kovingai buvo sužaista. Mūsų merginos žaidė kaip tikra komanda, atidavė visas jėgas. Sezono pabaigoje pajutome, kad joms patinka žaisti kartu, jos pasitiki viena kita aikštelėje. Džiugu dėl to, kad visas sezonas buvo gana stabilus, laimėtos beveik visos rungtynės, išskyrus vieną pralaimėjimą ir vienas lygiąsias. Šį sezoną mūsų žaidimas buvo tikrai ryžtingas, nes labai norėjome vėl į Klaipėdą parvežti auksą“, – sakė A. Stropienė.

Keisis sudėtis

Po šio sezono komandoje turėtų būti nemažai pokyčių. Išvykti į kitus miestus studijuoti ar sportuoti ketina net kelios komandos lyderės: Ugnė Kavalenkaitė, Austėja Rimkutė, Akvilė Tolvaišaitė. Taigi, komanda neteks svarbių ramsčių.

Vis dėlto, pasak D. Pakulienės, auga puikus jaunimas, kuris, tikimasi, galės pakeisti senbuves.

„Jaunosios mūsų žaidėjos puikiai įsiliejo į komandą ir jomis galima drąsiai aikštelėje pakeisti senbuves. Pavyzdžiui, pusfinalyje ir finale neblogai pasirodė Samanta Klovaitė, Elizabeta Klapčiukaitė, labai gerai aikštelėje atrodo Mireta Rutytė. Tikiuosi, kad kitą sezoną visos jaunos žaidėjos jausis dar drąsiau“, – kalbėjo D. Pakulienė.

Statistika
Pusfinalis.

Klaipėdos “Viesulo SC-Dragūnas”: Aušra Stroputė – 7, Ugnė Kavalankaitė – 6, Akvilė Tolvaišaitė – 5, Austėja Rimkutė, Mireta Rutytė – po 4, Beatričė Ruseckaitė, Greta Makovskytė – po 3, Elizabeta Klapčiukaitė – 1.

Kauno r. “SM-Garliava”: Mantė Voskresenskaja – 13, Vakarė Petrėtytė – 8, Vilgita Izdelytė – 4, Martyna Ustilaitė – 3.

Finalas.

Šiaulių “SC Dubysa-Porigida”: Lina Abramauskaitė – 8, Laura Tuomaitė – 7, Deimantė Pupšytė, Luka Jonaitytė – po 4, Rita Pukštė, Rūta Abramauskaitė – po 2, Gabrielė Sutkienė, Deimantė Laurinavičiūtė – po 1.

Klaipėdos “Viesulo SC-Dragūnas”: Beatričė Ruseckaitė – 9, Vanesa Grišmanauskaitė, Akvilė Tolvaišaitė – po 5, Ugnė Kavalenkaitė – 4, Austėja Rimkutė, Aušra Stroputė – po 3, Inesa Grišmanauskaitė, Samanta Klovaitė, Mireta Rutytė, Greta Makovskytė – po 1.

Vytauto Zakso nuotraukos