R. Avižonio mergaičių rankinio turnyre – klaipėdiečių sėkmė

Klaipėdoje baigėsi tradicinis tarptautinis mergaičių rankinio turnyras, skirtas ilgamečio Klaipėdos miesto rankinio sporto šakos puoselėtojo trenerio Regimanto Avižonio taurei laimėti. Šiuo turnyru pažymėta rankinio sezono pabaiga.

Turnyre šiais metais dalyvavo šešios 2008-2009 metais gimusių sportininkių komandos. Klaipėdai atstovavo net trys trenerių Daivos Pakulienės ir Jovitos Mikalauskienės treniruojamų mergaičių komandos, taip pat atvyko komandos iš Kretingos, Šiaulių ir Salaspilio (Latvija).

Po įnirtingų kovų pirmoji ir antroji vietos atiteko Klaipėdos komandoms, trečioje liko viešnios iš Latvijos.

„Ankstesniais metais turyre dalyvaudavo ir vyresnės rankininkės, bet nusprendėme, kad reikia pradėti nuo mažens ir į turnyrą kviesti jauniausias žaidėjas. Labai smagu rengti turnyrus mažiausioms rankininkėms, nes jų varžybose būna labai daug emocijų, daug azarto. Susirinko daug tėvų, kurie labai palaikė žaidėjas, net pasidarė plakatų. Tai buvo tikrai geras turnyras, padovanojęs labai daug emocijų“, – pasakojo viena turnyro organizatorių, Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro trenerė Jolanta Mižutienė.

Pasak trenerės, pasibaigus turnyrui buvo ir ašarų. Jauniausios rankininkės, nuliūdusios, kad nepavyko laimėti medalių, net apsiverkė.

„Tai pamačiusios vyresnės rankininkės savo medalius padovanojo toms mažiausioms, kad tik nebebyrėtų ašaros“, – gražiu poelgiu džiaugėsi J. Mižutienė.

Pasak jos, organizatoriai nusprendė, kad kitais metais simbolinėmis dovanėlėmis bus apdovanotas kiekvienas turnyro dalyvis, kad niekam neliktų nuoskaudų.

Informacija

Tarptautinis mergaičių rankinio turnyras skirtas Anapilin 2000-aisiais metais iškeliavusiam rankinio treneriui Regimantui Avižoniui atminti.

R. Avižonis gimė 1953 metais Pasvalyje, mokėsi Panevėžyje, baigė Kaune Lietuvos kūno kultūros institutą. Įgijęs rankinio trenerio kvalifikaciją, pradėjo dirbti Klaipėdos vaikų ir jaunių sporto mokykloje ir žaidė vyrų „Maisto“ komandoje. Jis 1984 metais buvo paskirtas Lietuvos jaunių rinktinės treneriu, 1990 metais įkūrė Klaipėdos moterų rankinio komandą ir ją treniravo.

R. Avižoniui 1982 metais buvo suteiktas Lietuvos nusipelniusio rankinio trenerio vardas. Šis treneris buvo mylimas auklėtinių, vertinamas kolegų, mėgstamas draugų ir artimųjų. Jis išugdė ir įskiepijo meilę rankiniui ne vienam klaipėdiečiui, kurie vėliau tapo žymiais rankininkais ir rankinio treneriais.