Klaipėdos „Dragūnas“ – Lietuvos rankinio lygos finale

Lietuvos rankinio čempiono titulą ginantis Klaipėdos „Dragūnas“ tapo pirmąja komanda, žengusia į lygos finalą. Penktadienį rezultatu 28:25 (14:14) Klaipėdos komanda nugalėjo Alytaus „Varsą-Stronglasą“ ir pusfinalio seriją užbaigė 2:0.

Po rungtynių „Dragūno“ vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas teigė, kad važiuojant į Dzūkiją nieko kito nesitikėta tik pergalės.

„Dzūkai mums kiekvieną kartą užkuria pirtį ir kiekvienos rungtynės čia yra visada sunkios. Jie grumiasi, kaunasi ir lengvai nepasiduoda. Darėme neprotingas klaidas puolime, nedarėme to, ką buvome sutarę, todėl dzūkai mus vis pavydavo. Gaila, kad mes, turėdami persvarą, jos neišlaikėme visą laiką ir nekontroliavome rungtynių. Tačiau mūsų patirtis didesnė, tad išlaikėme persvarą ir laimėjome. Manau, šiek tiek profesionalesni esame už varžovus, daugiau žaidžiame, daugiau žaidėjų galime rotuoti ir tai prisidėjo prie pergalės. Manau, kad tikrai galime žaisti dešimt kartų geriau. Tikrai nenuvertiname varžovų, kurie yra tikrai stiprūs, bet kai kurie mūsų sprendimai ir klaidos neatitinka mūsų lygio ir mes tikrai galime geriau“, – sakė A. Juškėnas.

Pasak jo, pirmąjį kėlinį „Dragūnas“ net 10 įvarčių įmetė iš kraštinių pozicijų, nes tai buvo silpnosios alytiškių gynybos vietos. Tad ir linijos bei centro žaidėjų užduotis buvo padėti kraštuose žaidžiantiems komandos draugams.  

A. Juškėnas teigė, kad nebūtų buvusi problema ir jeigu būtų tekę žaisti trečias pusfinalio rungtynes Klaipėdoje. Vis dėlto, žinoma, kur kas smagiau pusfinalio seriją užbaigti sausai.

Finale „Dragūnui“ teks žaisti arba su Vilniaus „Šviesa“, arba su Kauno „Granitu-Kariu“. Šių komandų pusfinalio serijoje priekyje yra „Šviesa“, laimėjusi pirmas rungtynes.

„Neįsivaizduoju, kuri komanda gali laimėti. Tačiau, manau, kad reikia žiūrėti į save. Jeigu demonstruosime tokį žaidimą, kaip žaidėme Baltijos lygos finalo ketverte, kaip žaidėme pirmas pusfinalio rungtynes su Alytumi, viskas bus gerai“, – kalbėjo A. Juškėnas.

Finalo serija iki trijų pergalių prasidės gegužės 8 d. Pirmąsias rungtynes „Dragūnas“ žais namų aikštelėje.

Statistika

„Varsa-Stronglasas“: Nedas Buronko – 9, Žygimantas Micevičius – 6, Rokas Lastauskas, Gintautas Adamkevičius – po 3, Deivas Eidukonis – 2, Remigijus Čepulis, Mindaugas Sladkevičius – po 1.

„Dragūnas“: Modestas Vaitekūnas – 10, Laurynas Simonavičius – 5, Lukas Simėnas – 3, Karolis Stropus, Deividas Virbauskas, Lukas Juškėnas – po 2, Arvydas Bučius, Gabrielius Virbauskas, Karolis Bliuvas, Gytis Šmantauskas – po 1.