Klaipėdos rankininkės – šalies čempionės

Puikiai 2018-2019 metų sezoną baigė Klaipėdos „Dragūno-Viesulo“ rankininkės. Per visą čempionatą nė karto nesuklupusios klaipėdietės iškovojo Lietuvos moterų rankinio I lygos aukso medalius ir net trys šios komandos žaidėjos pripažintos geriausiomis visos lygos savo pozicijų rankininkėmis.

Geriausios vartininkės prizą gavo Jovita Mikalauskienė, geriausia gynėja pripažinta Ugnė Kavalenkaitė, linijos žaidėjos laurai atiteko Skirmantei Pociūtei.

Visų pozicijų geriausias žaidėjas balsuodami rinko klubų atstovai.

Klaipėdietės šį sezoną pergalingai žingsniavo iki atkrintamųjų rungtynių, neturėjo didesnio vargo ir lemiamose čempionato kovose: pusfinalyje net 12 įvarčių skirtumu – 36:24 (15:9) įveikė Šiaulių „SC Dubysą„, o finale rezultatu 30:23 (16:12) palaužė ir Kauno rajono „SM-Garliava“ komandą.

Pusfinalio kovoje mūsų komandą į pergalę vedė Austėja Rimkutė. Ji pelnė daugiau nei trečdalį – net 11 įvarčių (5 iš 7 m), Ugnė Kavalenkaitė ir Vanesa Grišmanauskaitė surinko po 5, Akvilė Tolvaišaitė ir Beatričė Ruseckaitė – po 3, Donata Moorhaj, Skirmantė Pociūtė, Aistė Dražbaitė ir Rūta Švanytė – po 2, Inesa Grišmanauskaitė – 1 įvartį.

Geriausia pusfinalio rungtynių žaidėja pripažinta žaidžianti trenerė – vartininkė J. Mikalauskienė.

ŠAUNUOLĖ. Geriausia finalinio ketverto žaidėja klaipėdietė Jovita Mikalauskienė. Jai apdovanojimą įteikė Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Donatas Pasvenskas.

Geriausia šių rungtynių žaidėja – U. Kavalenkaitė. Ji pelnė 8 įvarčius. Po 6 kartus pasižymėjo B. Ruseckaitė ir A. Rimkutė, 4 – A. Tolvaišaitė, 3 – S. Pociūtė, 2 – Aušra Stroputė, 1 – Raminta Ramanauskaitė.

Rezultatyviausia finalinio ketverto žaidėja – A. Rimkutė. Ji iš viso pelnė 15 įvarčių.

LYDERĖ. Rezultatyviausia finalinio ketverto žaidėja Austėja Rimkutė.

Geriausia finalinio ketverto žaidėja pripažinta J. Mikalauskienė.

Pasak Klaipėdos „Dragūno-Viesulo“ komandos vyr. trenerės Daivos Pakulienės, toks rezultatas yra dėsningas.

„Manau, kad tai yra ilgo ir sunkaus darbo pasekmė. Merginos parodė tikrą kovotojų charakterį ir nė karto nesuklupo viso sezono metu. Didžiuojuosi merginomis ir noriu joms padėkoti, ypač studentėms ir dirbančiosioms, už atsidavimą ir pasiaukojimą. Visos komandos vardu noriu padėkoti ir tarti nuoširdų ačiū Klaipėdos „Viesulo“ sporto centrui, rankinio klubui „Dragūnas“ ir Klaipėdos rankinio federacijai už suteiktą finansinę paramą ir palaikymą. Tikimės, kad ir ateityje jų dėka Klaipėdoje gyvuos moterų rankinis“, – kalbėjo D. Pakulienė.

Ji džiaugiasi ir trenerės Auksuolės Stropienės, žaidžiančiosios trenerės J. Mikalauskienės ir profesionalaus rankinio žaidėjo Karolio Stropaus indėliu į „Dragūno-Viesulo“ rankininkių pergales.

Šis auksiniais medaliais ir nugalėtojų taure paženklintas sezonas – visų šių Klaipėdos trenerių ir žaidėjų saldus darbo vaisius.

Dienraštis „Vakarų ekspresas“, Paulius Matulevičius