Lietuvos studentų rankinio čempionai – klaipėdiečiai

Kovo 23 – 24 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto sporto centro salėje vyko Lietuvos universitetų studentų rankinio čempionatas, kuriame dalyvavo Lietuvos sporto, Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos ir Klaipėdos universitetų komandos.

Į pirmąją kovą stojo Kauno komandos LSU ir KTU, pasibaigus pirmajam kėliniui švieslentėje degė rezultatas 20:13. Antrojo kėlinio pabaigoje KTU komanda bandė dar vytis priešininkus, tačiau nuaidėjus sirenai rezultatas buvo 33:30 LSU komandos naudai.

LSU – KTU (20:13) 33:30. LSU daugiausiai įvarčių pelnė: Evaldas Vėta 12, Mindaugas Barzdenis 7. KTU daugiausiai įvarčių pelnė Matas Mačiulaitis 9, po 5 Tomas Aleksa ir Ernestas Milius.

Antrosiose dienos rungtynėse susitiko šeimininkai VDU komanda su uostamiesčio KU komanda. Rezultatu 24:39 nugalėjo svečiai.

VDU – KU (11:21) 24:39. VDU daugiausiai įvarčių pelnė: Saulius Vaškelis 7, Aurimas Balčiūnas 4. KU: Laurynas Simanavičius 9, Mykolas Lapiniauskas 8.

Po trumpos atokvėpio minutėlės KU stojo į kovą su pirmosios poros nugalėtojais – LSU komanda. Jėgos buvo apylygės, kadangi abi komandos registravo po 9 žaidėjus. Pasibaigus 50 min. 38:30 KU komanda nugalėjo.

KU – LSU (21:15) 38:30. KU: Laurynas Simanavičius 11, Lukas Juškėnas 10. LSU: Mindaugas Barzdenis ir Karolis Budrys po 8.

Ketvirtosiose dienos rungtynėse KTU komanda rezultatu 20:26 nusileido VDU komandai.

VDU – KTU (11:11) 26:20. VDU komandai 8 įvarčius pelnė Žygimantas Sinkevičius, po 5 pridėjo Kristupas Kručas ir Aurimas Balčiūnas. KTU komandai daugiausiai įvarčių pelnė Ernestas Milius 5, Matas Mačiulaitis ir Tomas Straigys po 4.

Po 4 dienos susitikimų tapo aiškus čempionato nugalėtojas – Klaipėdos universiteto komanda, kuri nepralaimėjo nei vieno susitikimo. Paskutinėse rungtynėse ji susitiko su nė vienos pergalės neiškovojusia KTU ekipa. Rezultatu 23:32 KU komanda tapo absoliučia nugalėtoja.

KTU – KU (11:15) 23:32. KTU komandai įvarčius pelnė Matas Vičiulaitis 11, po 4 Martynas Stumbras ir Tomas Aleksa. KU komandai 14 Laurynas Simonavičius, Žanas Gabrielius Virbauskas 9.

Dėl II vietos vyko kova tarp LSU ir VDU komandų. Po pirmojo kėlinio rezultatas 15:17 pirmavo VDU komanda. Antrasis kėlinys parodė, kuri komanda turi daugiau jėgų, po 25 antrojo kėlinio minučių paaiškėjo jog antrąją vietą rezultatu 26:33 iškovojo LSU komanda. LSU komandai įvarčius pelnė Mindaugas Barzdenis 11, Karolis Budrys 9.
VDU komandai 7 Aurimas Balčiūnas, po 4 įvarčius pelnė 4 žaidėjai.

Naudingiausiais universitetų studentų 2019 metų čempionato žaidėjais tapo:

Tomas Aleksa – KTU komanda

Žanas Gabrielius Virbauskas – KU komanda

Aurimas Balčiūnas – VDU komanda

Edvinas Jancevičius – LSU komanda

Galutinė komandų rikiuotė 2019 metų Lietuvos universitetų studentų rankinio čempionate:

I vieta – Klaipėdos universiteto komanda, treneriai Artūras Juškėnas ir Šarūnas Jurkšys

II vieta – Lietuvos sporto universitetas, treneriai Juozas Ališauskas ir Virginijus Giniūnas

III vieta – Vytauto Didžiojo universiteto komanda, treneriai Antanas Taraskevičius ir Kęstutis Puodžiūnas