Baltijos lygos ketvirtfinalyje „Dragūnas“ susitiks su „Šviesa“

Sekmadienį Klaipėdos rankinio klubas „Dragūnas“ išvykoje Estijoje sužaidė paskutines Baltijos rankinio lygos reguliaraus sezono rungtynes. Rezultatu 33:23 (16:10) nugalėta HC „Kehra/Horizon Pulp&Paper“.

Kaip ir šeštadienio rungtynėse su suomiais „Cocks“, Klaipėdos komanda visą rungtynių laiką buvo priekyje. Skirtingai nuo rungtynių su suomiais, šįkart „Dragūnas“ turėjo progą susikrauti dviženklę persvarą.

Vis dėlto rungtynės nebuvo lengvos, kaip gali atrodyti, ypač rungtynių pradžia. Pirmąjį kėlinį „Dragūnas“ žaidė susikaupęs, tad pavyko laikytis numatytų uždavinių. Kėlinio pabaigoje pagrindinis varžovų gynėjas už grubų Klaipėdos komandos žaidėjo stabdymą gavo raudoną kortelę, o vienintelis „Kehros“ vartininkas tuo metu patyrė traumą. Po to į vartus stojo „Kehros“ aikštės žaidėjas.

Nors buvo baiminamasi, kad tai galėjo atpalaiduoti „Dragūno“ žaidėjus ir mobilizuoti priešininkus, vis dėlto pavyko atsilaikyti.

„Būtinai reikėjo laimėti, tai ir padarėme“, – sakė „Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas.

„Mano nuomone, šiemet Baltijos lygoje žaidžiame geriau nei Lietuvos čempionate. Tikrai kartais demonstruojame solidų ir brandų žaidimą. Jeigu kas nors sezono pradžioje man būtų pasakęs, kad nugalėsime tokias komandas kaip „Cocks“, „Serviti“, ZTR, lygiosiomis sužaisime su SKA, būčiau sakęs, kad tai nerealu. Tačiau apetitas auga bevalgant“, – komentavo A. Juškėnas.

Trenerio teigimu, jeigu žaidžiant namuose būtų pavykę nugalėti Polvos „Serviti“, „Dragūnas“ galėjo jau dabar būti užsitikrinęs vietą finalo ketvertą.

„Kaip bebūtų, svarbiausia jame būti, nesvarbu, kuriuo keliu mes į finalo ketvertą nueisime – ilgesniu ar trumpesniu, tiesesniu ar aplinkui. Mūsų tikslas – ten būti“, – sakė „Dragūno“ strategas.

Pasibaigus reguliariam Baltijos lygos sezonui, paaiškėjo, kad „Dragūnas“ atkrintamosiose susitiks su Vilniaus „Šviesa“.

Kitos atkrintamųjų poros: Dobelės „Tenax“ (Latvija) žais su Zaporožės ZTR (Ukraina), Ryhimakio „Cocks“ (Suomija) – su Polvos „Serviti“ (Estija). Vietą finalo ketverte jau gavo A grupėje pirmąją vietą užėmę Minsko SKA (Baltarusija) rankininkai.

Pasak A. Juškėno, galbūt būtų buvę įdomiau žaisti su latviais, bet smagu dėl to, kad jau dabar aišku, jog bent viena Lietuvos komanda tikrai bus finalo ketverte – ko jau senokai nebuvo.

„Nors oficialiai B grupės komandos įvardintos silpnesnėmis, mūsų varžovai bus „Šviesos“ rankininkai ir jau dabar galiu pasakyti, kad tai bus bus bekompromisė kova“, – apie būsimas atkrintamųjų rungtynes sakė A. Juškėnas.

Trenerio teigimu, prigijo naujas Baltijos lygos čempionato formatas, kai komandos varžosi dviejose pagal ekipų pajėgumą sudarytose grupėse – A ir B.

„Tai formatas, kurį Baltijos čempionato organizatoriams siūliau gal prieš dvejus metus. Tai tikrai pasiteisino, nes abiejuose pogrupiuose buvo rungtynių, kurios vyko labai įtemptai, iki pat reguliaraus sezono pabaigos komandų vietos nebuvo aiškios, bent jau mūsų grupėje“, – sakė A. Juškėnas.

Statistika

„Dragūnas“: Benas Butkus, Karolis Bliuvas, Gytis Šmantauskas – po 5 įvarčius, Karolis Stropus, Deividas Virbauskas, Lukas Simėnas – po 3, Laurynas Simonavičius, Lukas Juškėnas, Modestas Vaitekūnas – po 2, Mykolas Lapiniauskas, Gintaras Cibulskis, Gabrielius Virbauskas – po 1 įvartį.

„Kehra“: Kaspar Lees – 5 įvarčiai, Sergio-Silver Kreegimaa – 4, David Mamporia, Janar Magi – po 3, Andrei Vakhnovich, Uvis Strazdinš, Dmytro Yankovskyi – po 2, Tanel Vilks, Raiko-Rait Kreegimaa – po 1 įvartį.