„Dragūno“ pergalę aptemdė dviejų žaidėjų traumos

Šeštadienį Klaipėdos „Dragūnas“ Baltijos rankinio lygos rungtynėse iškovojo dar du taškus ir pakilo į antrąją turnyrinės lentelės vietą. Namuose rezultatu 36:28 (18:17) nugalėta Vilniaus VHC „Šviesa“.

Pirmame kėlinyje klaipėdiečiams sunkiai sekėsi įsivažiuoti, tad vangesniu žaidimu netruko pasinaudoti varžovai iš sostinės. Jie ėmė veržtis į priekį – 9:6, 12:7. Kėlinio viduryje „Dragūnas“ sužaidė atkarpą 5:0 ir išlygino rezultatą – 12:12 ir iki pat paskutinės minutės abi komandos kovėsi įvartis į įvartį. Paskutinę kėlinio minutę septynių metrų baudinį realizavus Laurynui Palevičiui, į pertrauką „Dragūnas“ išėjo turėdamas vieno įvarčio persvarą – 18:17.

Antroji rungtynių pusė iš pradžių, atrodė, klostysis, kaip pirmasis kėlinys – vyko kova įvartis į įvartį: 19:19, 22:22. Tačiau tuomet „Dragūno“ žaidėjai driokstelėjo – spurtavo 8:0 ir padidino atotrūkį (30:22).

Klaipėdos komandoje rezultatyviausiai žaidė 7 įvarčius (2 iš 7 m)  įmetęs Gabrielius Virbauskas, po 6 įvarčius pelnė Karolis Bliuvas ir Laurynas Palevičius (2 iš 7 m), po 4 – Laurynas Simonavičius ir Benas Butkus, po 2 – Gintaras Cibulskis, Lukas Juškėnas ir Lukas Vanagas, po 1 – Alain Romeo Eyebe II, Šarūnas Ugianskis ir Lukas Simėnas.

Vilniaus ekipai 7 įvarčius (1 iš 7 m) pelnė Valdas Drabavičius, po 5 įmetė Karolis Antanavičius ir Tomas Bernatavičius, 4 – Kristupas Goštautas, 3 – Rosvaldas Ramunis, po 1 pridėjo Artūras Švilpa, Aleksandr Grišin ir Laurynas Pacevičius.

Vis dėlto „Dragūno“ pergalę aptemdė dvi skaudžios traumos. Likus vos porai minučių iki pirmojo kėlinio pabaigos netikėtai kelio traumą patyrė dragūnietis Lukas Juškėnas, o kiek daugiau nei dešimt minučių iki rungtynių pabaigos itin skaudžią traumą patyrė dragūnietis Lukas Simėnas. Jam, ko gero, trūko Achilo sausgyslė. Kol kas sunku prognozuoti, kuriam laikui šie svarbūs žaidėjai išėjo iš rikiuotės. Traumų sudėtingumas ir gydymo bei reabilitacijos trukmė paaiškės po atliktų išsamių tyrimų. Tačiau realiausia, kad šį sezoną L. Simėno aikštelėje sirgaliai jau nebepamatys.

Komandos kapitonas Arvydas Bučius sakė, kad komandai dabar teks sutelkti visas jėgas.

„Kaip ir turėtų būti gera nuotaika – plius aštuoni įvarčiai, šį sezoną jau trečią kartą laimėjome prieš „Šviesą“, tikrai pajėgią komandą. Tačiau neišvengėme traumų, ko gero, labai rimtų, turėsiančių sunkių pasekmių. Tačiau mes esame gana užsigrūdinę, žinome, kad kam nors iškritus iš rikiuotės, turime parodyti charakterį ir su dviguba jėga, dvigubu užsivedimu eiti pirmyn“, – sunkiai žodžius rinko A. Bučius.

„Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas buvo santūrus: „Pergalė yra niekinė, kai komanda prarado du svarbius žaidėjus“.

Klaipėdos rankininkams artimiausias mėnuo bus sunkus ne tik dėl žaidėjų praradimo – laukia daug svarbių dvikovų. Kitą savaitgalį, vasario 10 d., laukia Lietuvos rankinio čempionato rungtynės su Varėnos komanda, vasario 17-18 d. Alytuje – Lietuvos rankinio federacijos taurės finalinis ketvertas, vasario 21 d. Klaipėdoje – Lietuvos rankinio lygos rungtynės su Šiaulių „Dubysa-Gubernija“, o vasario 24-25 d. – Baltijos rankinio lygos rungtynės išvykoje su Estijos ir Suomijos ekipomis.