„Dragūno“ rankose – LRF čempionų taurė!

Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai sekmadienį Garliavoje iškovojo Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurę. Klubas ją iškovojo ketvirtąjį kartą savo istorijoje. 

Taurės pusfinalyje „Dragūnas“ rezultatu 28:23 įveikė Vilniaus VHC „Šviesos“ ekipą, o finale rezultatu 31:25 nugalėjo HC „Vilniaus“ komandą.

Jau prieš prasidedant taurės finalui tapo aišku, jog taurė turės naują savininką, kadangi pusfinalyje HC „Vilnius“ kiek netikėtai eliminavo Kauno „Granitą-Karį“ ir prasiskynė kelią į finalą, kur jų jau laukė daugkartinis čempionas Klaipėdos „Dragūnas“.

Susitikimą kiek geriau pradėjo klaipėdiečiai, kurie netruko įgyti dviejų įvarčių pranašumą (2:0), tačiau vilniečiai į tai sugebėjo atsakyti trimis įvarčiais ir išsiveržti į priekį (2:3). Tuomet savo fantastišką pasirodymą pradėjo Lukas Juškėnas, kurio įvarčiai į priekį vėl išvedė uostamiesčio rankininkus (6:4), o po dar kelių minučių „Dragūnas“ susikrovė dar solidesnį pranašumą (11:6). Vis dėlto, vilniečiai kėlinį užbaigė sėkmingiau ir savąjį atsilikimą sumažino. Po pirmojo rungtynių kėlinio 14:12 pirmavo Klaipėdos „Dragūnas“.

Antrojo kėlinio pradžia ir vėl sėkmingiau susiklostė „Dragūnui“, kuris susikrovė keturių įvarčių persvarą (18:14). HC „Vilnius“ dar pabandė perlaužti rungtynių eigą ir sušvelnino atsilikimą iki minimumo (17:18). Maža to, Vilniaus rankininkai dar turėjo ir kiekybinį pranašumą, bet būtent tuomet Klaipėdos „Dragūnas“ surengė lemiamą spurtą, po kurio sostinės ekipa nebeatsigavo. Likus iki rungtynių pabaigos vos dešimt minučių ekipas skyrė jau 5 įvarčiai (26:21) ir tai garantavo „Dragūnui“ ramią rungtynių pabaigą. Per likusį laiką klaipėdiečiai savo persvarą padidino dar vienu įvarčiu ir pergalę šventė rezultatu 31:25.

DSC_6807

Čempionams net 13 įvarčių pelnė Lukas Juškėnas, 4 pridėjo Arvydas Bučius, po 3 – Lukas Simėnas ir Lukas Jurys, po 2 – Laurynas Simonavičius, Šarūnas Ugianskis, Mindaugas Meškauskas ir Benas Butkus.

Sidabru pasipuošusią „Vilniaus“ ekipą į priekį vedė po 8 įvarčius įmetę Petras Raupėnas ir Martynas Žala, 4 įvarčius įmetė Martynas Lapinskas.

Po rungtynių „Dragūno“ treneris Artūras Juškėnas sakė, kad šiais metais LRF taures laimėjo tos vyrų ir moterų komandos, kurios įrodė esančios profesionalesnės.

„Apskritai LRF taurės finalas buvo puiki šventė rankinio sirgaliams, tai buvo labai geras lietuviško rankinio savaitgalis. Mes varžovų nesirenkame, o „Vilniaus“ žaidimas mūsų nenustebino. Buvome viskam pasiruošę, buvome pasiruoše atlaikyti Raupėno įvarčius, nuginkluoti vilniečių vartininką. Bet vienas žmogus laimėti rungtynių negali, laimėjo komanda“, – pabrėžė A. Juškėnas.

fullsizeoutput_6052

Naudingiausiu rungtynių žaidėju pripažintas dragūnietis Lukas Juškėnas džiaugėsi, kad buvo padaryta mažai klaidų.

„Varžovai niekuo nenustebino, o mes sužaidėme gana geras rungtynes, padarėme mažai klaidų. Visos komandos finaliniame ketverte buvo apylygės, todėl treneris akcentavo mūsų pačių žaidimą. Džiugu, jog pavyko iškovoti šį trofėjų Klaipėdai!“ – po pergalės džiaugsmu tryško rankininkas.

Tačiau ilgai ilsėtis po šios pergalės neteks. Šeštadienį, vasario 18 d., 14 val. „Dragūnas“ namuose, Taikos pr. 61A, žais Lietuvos rankinio lygos rungtynes su Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“.

Palikite atsiliepimą