Nervų mūšyje Kaune „Dragūnas“ įveikė „Granitą“

Įtampa iki paskutinės sekundės. Taip galima apibūdinti trečiadienį vykusias vieninteles Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio rungtynes. Į dvikovą Kaune stojo turnyrinės lentelės lyderių trejetuke esančios vietos „Granito-Kario“ ir Klaipėdos „Dragūno“ ekipos. Po įtempto žaidimo pergalę išsivežė Klaipėdos ekipa, laimėjusi vos vienu įvarčiu – 28:29 (13:16).

Jau laukiant akistatos buvo aišku, kad lengva nebus nė vienai komandai. Kauno rankininkai buvo išsiilgę didesnių pergalių, o  klaipėdiečiai pavargę nuo tikro rungtynių maratono, vykusio praėjusias dvi savaites. Be to, rankinio ekspertai pergalę prognozavo Kauno ekipai, mat klaipėdiečiai neseniai neteko vieno savo lyderių – Igorio Kopišinskio, kuris išvyko rungtyniauti į Islandiją.

Gyvai Kauno halėje rungtynes stebėjusiems rankinio sirgaliams buvo akivaizdu, kad abi principinėmis varžovėmis laikomos komandos siekia žūtbūt išplėšti pergalę.

Sėkmingai startavę klaipėdiečiai išsiveržė į priekį 1:4, 5:7, 6:10. Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus penkioms minutėms „Dragūnas“ pirmavo 6 įvarčiais – 9:15, bet susiėmę kauniečiai sumažino varžovų atotrūkį – 13:16. Tačiau antrame kėlinyje „Granitui“ nepavyko perimti iniciatyvos – iki pat rungtynių pabaigos visą laiką pirmavo „Dragūnas“.

Emocingose rungtynėse įspėjimus rinkosi ne tik žaidėjai. Geltona kortelė buvo parodyta abiejų komandų vyriausiems treneriams – Valdemarui Novickiui ir Artūrui Juškėnui.

Kauno ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė 8 įvarčius įmetęs Modestas Štarolis (4 iš 7 m), 5 įmetė Vaidas Drevinskas, 4 – Mindaugas Barzdenis.

Klaipėdiečių gretose taip pat 8 įvarčius (1 iš 7 m) pelnė Lukas Juškėnas, po 5 – Šarūnas Ugianskis ir Lukas Jurys (1 iš 7 m), 4 (2  iš 7 m) – Gabrielius Virbauskas.

granit

Po rungtynių Kauno ekipos treneris Valdemaras Novickis sakė, kad iš dalies žaidėjai neišpildė jo reikalavimų.

„Neapsigynėme, su tokiu sąstatu praleisti 29 įvarčius yra per daug. Šlubuoja disciplina, daug neįmetėme šimtaprocentinių metimų. Tikėjomės daugiau iš krašto įmesti. Sakyčiau, kad mūsų komandoje šiandien lyderio nebuvo, bet man patiko, kaip komandai vadovavo Mindaugas Barzdenis“, – komentavo V. Novickis.

Klaipėdiečių treneris Artūras Juškėnas sakė, kad rungtynių pradžia buvo gera, tačiau vėliau koją pakišo klaidos.

„Rungtynių pradžia buvo viena iš geriausių, viskas buvo pagal planą. Lyderiu buvo Lukas Juškėnas, kuris ir vadovavo komandai, ir žaidė, ir pelnė įvarčius. Varžovai paprašė minutės pertraukėlės, kuria mes turėjome pasinaudoti tolimesniam žaidimui. Deja, to nepavyko padaryti. Dėl to buvo labai daug emocijų ir vėliau prasidėjo klaidos. Kalbant apie rungtynių rezultatą, vyrai turėjo laimėti žymiai lengviau. Labai tikiuosi, kad žaidėjai suprato, ką aš jiems norėjau pasakyti po rungtynių. Mano nuomone, šiandien mes turėjome laimėti visai kitokiu skirtumu. Gaila, kad nesugebėjome demonstruoti kitokio žaidimo“, – kalbėjo A. Juškėnas.

Ateinantį sekmadienį, lapkričio 27 d., „Dragūnas“ Šveicarijoje žais atsakomąsias EHF Iššūkio taurės rungtynes su Sankt Galeno „St. Otmar“ ekipa. Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje šveicarams „Dragūnas“ nusileido 7 įvarčiais – 35:28 (17:13).

„Baisiausias dalykas, kad sekmadienį laukia rungtynės su šveicarais. Jei demonstruosime tokį žaidimą, koks buvo šiandien, tai, deja, mūsų laukia minus dešimt ar minus penkiolika įvarčių“, – sakė A. Juškėnas.

Vis dėlto po šių nelengvų rungtynių „Dragūnas“, surinkęs 12 taškų, pakilo į pirmąją turnyrinės lentelės vietą. Antrojoje – taip pat 12 taškų turinti Alytaus „Varsos-Stronglaso“ ekipa, trečioje vietoje – šiandien antrąjį šį sezoną pralaimėjimą patyręs Kauno „Granitas-Karys“, turintis 10 taškų.