Lietuvos rankinio rinktinė stovyklaus Klaipėdoje

Spalio 28-lapkričio 2 dienomis Klaipėdoje treniruočių stovyklą rengs Lietuvos vyrų rankinio rinktinė. Artūro Juškėno vadovaujama rinktinė uostamiestyje ruošis lapkričio 3 d. Prancūzijoje vyksiančiai dvikovai su šios šalies nacionaline rankinio rinktine.

Planuojama, kad spalio 28 d. pradės rinktis artimiausias rezervas – Lietuvoje žaidžiantys pajėgiausi rankininkai. Vėliau prie jų turėtų prisijungti užsienyje rungtyniaujantys lietuviai. Po dviejų dienų intensyvaus pasiruošimo rinktinė skris išmėginti jėgų su viena stipriausių planetos komandų.

Rinktinės treneris A. Juškėnas sakė, kad labai svarbu, jog visi žaidėjai, kurie pakviesti į rinktinę, atvažiuotų be traumų, nes prarasti vieną ar kitą žaidėją būtų didelis nuostolis.

Stratego teigimu, rinktinėje bus daug buvusių Klaipėdos „Dragūno“ žaidėjų, šiuo metu karjerą tęsiančių užsienyje: iš Prancūzijos turėtų grįžti Tadas Stankevičius ir Jonas Truchanovičius, iš Austrijos – Benas Petreikis, iš Islandijos –  Mindaugas Dumčius ir Karolis Stropus. Taip pat rinktinės gretose bus ir dabar „Dragūne“ žaidžiantys Gintaras Cibulskis ir Lukas Simėnas, dar du dragūniečiai – Lukas Juškėnas ir Laurynas Simonavičius – yra kandidatai į rinktinę.

Taip pat į rinktinę pakviestas Vilniaus „VHC Šviesa“ ekipos žaidėjas Valdas Drabavičius, Vokietijoje rungtyniaujantis Gerdas Babarskas, Islandijoje žaidžiantis vartininkas Giedrius Morkūnas ir Prancūzijoje vartus ginantis Vilius Rašimas, kandidatu tapti rinktinės vartininku yra ir Lukas Gurskis (Kauno „Granitas-Karys“). Vyriausi žaidėjai rinktinėje bus 1986 m. gimę Aidenas Malašinskas (rungtyniauja Ukrainoje), Rolandas Bernatonis (žaidžia Rumunijoje) ir G. Cibulskis.

IMG_5186„Buvo priimtas sprendimas palengva jauninti rinktinę. Šiuo metu keliamas tikslas patekti į 2020 metų Europos čempionatą. Tai yra realiausias šansas Lietuvai, nes tais metais varžysis ne 16, o 24 komandos. Dėl to buvo priimtas sprendimas stipriau ruošti jaunus žaidėjus, derinti mažiau ir daugiau patirties turinčių rankininkų žaidimą, kad stiprėtų jaunimo gretos. Malonu, kad vyresni žaidėjai tokį sprendimą priėmė profesionaliai, sutiko būti rezerve ir, jei reikės, bet kuriuo metu prisijungti prie rinktinės. Tai – labai gerai“, – sakė A. Juškėnas.

Lapkričio 3 d. Prancūzijoje vyks atrankos į 2018 m. Europos čempionatą rungtynės, o lapkričio 6 d. Vilniuje – akistata su Norvegijos rinktine.

„Mūsų pogrupyje yra 4 komandos: Lietuva, Norvegija, Belgija, Prancūzija. Į kitą etapą iš grupės pateks dvi nacionalinės ekipos. Prancūzai – viena stipriausių, galbūt ir stipriausia komanda pasaulyje, norvegai Europos čempionate liko ketvirti. Belgai, manau, yra mūsų lygio, tik jie yra labai stipriai tobulėjantys. Visos rungtynės bus labai sunkios. Patys sau keliame uždavinį lapkričio 6 d. žaidžiant Lietuvoje „įkąsti“ norvegams, todėl labai kviečiame rankinio sirgalius atvykti mūsų palaikyti, mums tai bus labai svarbu“, – kalbėjo A. Juškėnas.

Trenerio teigimu, šiuo metu pagrindinis uždavinys – sukomplektuoti susižaidusią rinktinę, kurioje būtų apie 20 nuolatinių žaidėjų. Prognozuojama, kad ji maksimalų rezultatą turėtų parodyti 2020 metais. Vis dėlto A. Juškėnas žadėjo, kad rinktinė ir iki 2020-ųjų kaskart į aikštelę eis nusiteikusi nugalėti.

rkdragunas.lt informacija

 

Palikite atsiliepimą