Europos merginų rankinio čempionatui – žalia šviesa

Klaipėdos miesto taryba pritarė, kad kitais metais uostamiestyje vyktų Europos jaunių merginų rankinio čempionatas. Kitame Tarybos posėdyje ketinama spręsti dėl paramos šiam renginiui iš Savivaldybės biudžeto skyrimo.

Lietuvos rankinio federacija, kaip ir kelių kitų šalių federacijos, buvo pateikusi paraišką Europos rankinio federacijai, kad toks renginys vyktų Lietuvoje, konkrečiai – Klaipėdoje. Šių metų pavasarį Europos rankinio federacija pritarė Lietuvos paraiškai, tada ir pradėti dėlioti čempionato planai ir rengiama sąmata.

Tarybos narys Arūnas Barbšys stebėjosi, kodėl pirmiau buvo teikiama paraiška, o tik ją patvirtinus prašoma miesto, kuriame ruošiamasi organizuoti tokį renginį, pritarimo.

Savivaldybės administracijos Sporto ir kūno kultūros skyriuje dirbanti Rasa Rumšienė aiškino, kad išankstinis pritarimas yra neprivalomas.

Tarybos narys Vytautas Čepas ragino kolegas pritarti, esą ir taip moterų sportas yra „nuskriaustas“ – Lietuvoje vyksta nedaug moterų ir merginų sporto čempionatų.

„Geriausias prekės ženklas yra, kai mieste pradedami organizuoti Europos lygio renginiai – nesvarbu, jaunių ar jaunučių, paskui ateina eilė ir suaugusiems“, – nuomonę dėstė V. Čepas ir pridūrė, kad Klaipėda jau yra organizavusi europinius krepšinio, sunkiosios atletikos čempionatus, vyksta orientavimosi varžybos, futbolo turnyrai, tad reikėtų dėmesio skirti ir rankininkėms.

Tarybos nariai būsimam čempionatui pritarė vienbalsiai.

Lietuvos rankinio federacijos parengtoje preliminarioje sąmatoje nurodoma, kad iš viso čempionatui surengti prireiks apie 240 tūkst. eurų, iš jų 50 tūkst. skirs Europos rankinio federacija, Lietuvos rankinio federacija pridės 46 tūkst., Kūno kultūros ir sporto departamentas – apie 58 tūkst., Klaipėdos savivaldybei pridėti reikėtų iki 46 tūkst. eurų, o dar apie 40 tūkstančių ketinama gauti iš rėmėjų.

Iki rugpjūčio pabaigos Lietuvos rankinio federacija turės Savivaldybei pateikti detalią čempionato programą ir išsamią išlaidų sąmatą, tuomet bus sprendžiama, kokią paramą skirti.

Europos merginų rankinio čempionatui - žalia šviesa nuotrauka, foto

DELEGACIJOS. Planuojama, kad Europos jaunių merginų rankinio čempionate dalyvaus 10 šalių atstovės.
© RK „Dragūnas“ nuotr.

Virginija Samulionytė, dienraštis „Vakarų ekspresas“

Palikite atsiliepimą