Klaipėdoje auksu pasipuošė Alytaus ekipa

Trečiadienį į žūtbūtinę kovą su Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ rankininkais stojo čempionų titulą gynusi Klaipėdos „Dragūno“ komanda. Finalo serijoje iki 3 pergalių buvo lygiosios – 2:2.

Alytaus „Almeida-Stronglasas“ didžiojo finalo rungtynėse uostamiestyje rezultatu 22:25 (13:12) nugalėjo Klaipėdos „Dragūno“ ekipą ir, laimėję finalo seriją 2:3, pirmą kartą klubo istorijoje tapo šalies čempionais.

Penktose finalo serijos rungtynėse uostamiestyje svečiai iš Alytaus jau pirmomis rungtynių minutėmis patyrė šaltą dušą. Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai surengė spurtą ir pirmojo kėlinio viduryje turėjo 5 įvarčių pranašumą. Tačiau patyrę „Almeidos-Stronglaso“ rankininkai atsitiesė ir kėliniui pasibaigus nuo varžovų atsiliko tik minimaliu skirtumu – 13:12.

Antroje rungtynių dalyje žaidimas aikštėje apsivertė aukštyn kojomis. Alytaus rankininkai įklampino „Dragūną“ į sau įprastą lėtą žaidimą ir nugramzdino Klaipėdos ekipą į skaudų pralaimėjimą rezultatu 22:25.

Auksinės „Almeidos-Stronglaso“ ekipos gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Žygimantas Micevičius, pelnęs 8 įvarčius. Gintautas Adamkevičius pridėjo 6, Remigijus Čepulis – 4, Tadas Stankevičius – 3 taiklius metimus.

„Dragūnui“ po 4 kartus pasižymėjo Igoris Kopišinskis, Lukas Juškėnas, Gražvydas Juška, Edvinas Vorobjovas ir Mindaugas Dumčius.

Alytiškiai triumfą rankinio lygoje pasiekė pačiu sunkiausiu keliu – pralaiminėdami finalo seriją 0:2. Pirmąją dvikovą dėl aukso medalių namuose laimėjo „Dragūnas“ – 21:20 (12:10), išvykoje taip pat triumfavo uostamiesčio ekipa rezultatu 25:27 (10:15). Ir tik tada sekė alytiškių sugrįžimas – trečiose serijos rungtynėse alytiškiai laimėjo 19:21 (9:13), o ketvirtose tik po pratęsimo serijos rezultatas tapo lygus – 21:18 (17:17;10:9).

„Visada norėjau laimėti pirmą vietą atstovaudamas gimtajam miestui. Labai džiaugiuosi, kad tai pavyko ir, kad tai įvyko tokioje kovoje. Viskas įvyko tarsi sapnuose. Buvo tikrai sunku, labai sunku, bet pasikartosiu, kad buvo svarbu patirtis, tokių kovų bagažas. Daugelis iš mūsų yra tokių rungtynių turėję. Asmeniškai aš Islandijoje esu žaidęs tokioje serijoje, kai pralaimėdami 0:2 laimėjome čempionatą. Dabar buvo toks antras kartas. Viskas įmanoma, tereikia kovoti ir nenukabinti nosies“, – iškart po rungtynių savo mintimis dalinosi žaidžiantysis Alytaus ekipos treneris Egidijus Petkevičius.

Tuo tarpu Klaipėdos komandos treneris Artūras Juškėnas pralaimėjime įžvelgė ir teigiamų dalykų.

„Pralaimėjome dėl to, kad antrame kėlinyje mes buvome silpnesni. Nors iš pradžių žaidimas buvo mūsų valdomas, patyręs varžovas pasinaudojo mūsų klaidomis ir ištraukė viską, ką galėjo. Mūsų patyrę žaidėjai nesusitvarkė su jauduliu, taip pat buvo keletas netinkamų metimų. Nepasakyčiau, kad buvome atsipalaidavę, visas rungtynes žaidėme iš visų jėgų. Vis dėlto nesame stabili komanda. Jei mes būtume laimėję seriją rezultatu 3:0, sakyčiau, kad kažkas negerai Lietuvos rankinio lygoje. Su tokia sudėtimi, su kuria žaidžiame puolime, toks rezultatas ir turėjo būti. Be abejo, norėjosi pergalės, galėjome, galbūt ir privalėjome ją pasiekti, bet yra kaip yra. Apskritai finalo serija buvo puiki. Kalbant apie rankinio populiarinimą, tai, ką lygoje nuveikėme šiemet, daugiau nebuvo įmanoma nuveikti. Bronzos rungtynėse viskas baigėsi metimu pasibaigus laikui, o mes žaidėme net penkerias rungtynes ir įtampa buvo iki pat galo. Fantastika. Norisi tik pakviesti rėmėjus, kad jie atsigręžtų į šią sporto šaką, nes sportininkai tikrai to verti“, – sezono finišą reziumavo „Dragūno“ vyr. treneris A.Juškėnas.

Tokias triumfo akimirkas Alytaus rankininkai patyrė pirmą kartą komandos istorijoje. Po 2 kartus „Almeidai-Stronglasui“ yra pavykę iškovoti antros ir trečios vietos medalius, tačiau ant aukščiausio pakylos laiptelio dzūkai šiemet žengė pirmą kartą.

Daugiau paskutiniųjų rungtynių akimirkų rasite albume ČIA.

Palikite atsiliepimą