Klaipėdiečių pergalės namuose ir išvykoje

Šeštadienį Klaipėdos moterų ir vyrų rankinio komandos grūmėsi aukščiausių šalies lygų rungtynėse.

Klaipėdos „Dragūno-Viesulo“ rankininkės namuose priėmė Vilniaus „LEU Šviesa-Eglė“ komandą. Su šia ekipa klaipėdietės praėjusį savaitgalį susitiko Lietuvos rankinio federacijos taurės turnyro pusfinalyje, bet buvo priverstos pripažinti sostinės ekipos pranašumą.

Šįkart uostamiesčio žaidėjos kovojo iš visų jėgų ir išplėšė pergalę rezultatu 44:40 (21:24). Pirmajame kėlinyje klaipėdietės darė nemažai klaidų ir nusileido viešnioms iš Vilniaus trimis įvarčiais. Tačiau po pertraukos „Dragūno-Viesulo“ rankininkės atsitiesė ir pradėjo žaisti kokybiškesnį žaidimą, kas ir lėmė pergalę.

„Dragūno-Viesulo“ gretose rezultatyviausiai žaidė net 15 įvarčių pelniusi Brigita Ivanauskaitė, po 8 įmetė Fausta Abrutytė ir Roberta Ivanauskaitė, 4 pridėjo Dovilė Mižutytė, 3 – Austėja Rimkutė ir Skirmantė Pociūtė, 2 – Deimantė Briedytė, 1 – Jolanta Mižutienė.

„LEU Šviesai-Eglei“ taip pat 15 įvarčių įmetė Indrė Norvilytė, 9 – Rita Repečkaitė, 6 – Rasa Mikalonytė.

„Susitikimas uostamiestyje buvo principinis ir atkaklus. Nuo pat rungtynių pradžios įsivyravo lygiaverčių bei gerai vienas kitą pažįstamų varžovų nuožmi dvikova. Kėliniui persiritus į kitą pusę nemažą persvarą vis tik  įgijo vilnietės (22:17), bet ilgainiui šis pranašumas ištirpo ir jau kitoje rungtynių dalyje lygiavertės grumtynės prasitęsė. Ir jau finalinė mačo dalis priklausė klaipėdietėms, kurios sutelkusios visus savo jaunesniųjų ir vyresniųjų žaidėjų sugebėjimus pavertė antra pergale tarpusavio mačuose. Šįkart keturių įvarčių persvara – 44:40. Ši pergalė pajūrio rankininkėms leido visiškai priartėti prie vilniečių turnyro lentėje“, – taip trumpai įdomią dvikovą apibūdino rungtynių inspektorius Klaidas Janeika.

Daugiau rungtynių nuotraukų rasite albume ČIA.

vyrai

Dvikovoje Varėnoje ginklus surėmė vietos „Ūla“ ir Klaipėdos „Dragūnas“. Jau pirmajame rungtynių kėlinyje buvo gana aišku, kad Varėnos rankininkai nesugebės pasipriešinti šalies čempionams. Po pirmojo kėlinio Klaipėdos ekipa pirmavo 10 įvarčių skirtumu, o antroje rungtynių pusėje sugebėjo susikrauti 15 įvarčių pranašumą ir uostamiesčio komanda šventė nesunkią pergalę 37:22 (17:7).

Varėnos komandai 4 įvarčius pelnė Egidijus Sereičikas, po 3 pridėjo Rimantas Palevičius, Donatas Leknickas, Šarūnas Krisiulevičius, Gediminas Barysas ir Kęstutis Ikasala.

„Dragūnui“ po 7 įvarčius įmetė Mindaugas Dumčius ir Gabrielius Virbauskas, 6 pelnė Benas Butkus, 5 – Edvinas Vorobjovas.

Po rungtynių „Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas teigė, kad pergalę apkartino žaidėjų daromos klaidos.

„Apskritai Varėnos komanda šiuo metu išgyvena ne geriausius laikus, turbūt iš pastarųjų aštuonerių metų dabar jiems sekasi prasčiausiai, todėl šitos pergalės pre daug sureikšminti nereikia. Taip, iškovojome pergalę nemažu skirtumu, bet turėjome sužaisti ne taip. Rezultatas dar ne viskas, turiu žaidėjams priekaištų. Tikiuosi, kad per savaitę susiimsime ir kitose varžybose atrodysime visai kitaip“, – komentavo A. Juškėnas.

Po 15 sužaistų rungtynių „Dragūnas“ turi 28 taškus ir vis dar laikosi pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Antroje vietoje esanti Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ ekipa yra surinkusi 26 taškus.