„Dragūnas“ apgynė čempionų titulą!

Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai šeštą kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionais! Finalo serijoje iki trijų pergalių jie sausu rezultatu – 3:0 – sutriuškino Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ ekipą.

Pirmosios finalo rungtynės vyko Klaipėdoje, dragūniečiai namuose nugalėjo 13 įvarčių skirtumu – 32:19 (17:7), antrajame susitikime Alytuje – 10 įvarčių skirtumu: 34:24 (21:7).

Šeštąjį iš eilės čempionų titulą „Dragūno“ istorijoje pažymėjo išskirtinis įvykis – pirmą kartą rankinio gerbėjai lemiamas finalo varžybas galėjo stebėti Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Už tai klaipėdiečių vyr. treneris Artūras Juškėnas itin dėkingas įmonei „Baltic Pallets“, kuri sirgaliams ir dovanojo rankinio šventę ypatingoje erdvėje.

DSC_1177

Žaidė atkakliai

Nors pirmus du finalo susitikimus klaipėdiečiai laimėjo gana nesunkiai ir dviženkliu skirtumu, trečiosiose rungtynėse alytiškiai įrodė, kad yra verti finalo – kietai gynėsi, rengė sėkmingas atakas ir neleido čempionams atsiplėšti daugiau nei septyniais įvarčiais.

Pirmajame kėlinyje komandos žaidė apylygiai, „Dragūno“ rankininkai daugiausia buvo atsiplėšę 4 įvarčiais: 7:3; 10:6; 12:8. Tiek įvarčių skyrė komandas ir po pirmojo kėlinio – 14:10.

Antrajame kėlinyje „Almeidai-Stronglasui“ buvo pavykę sumažinti skirtumą iki 2 įvarčių: 16:14, tačiau po sėkmingos atkarpos dragūniečiai susigrąžino didesnę persvarą (23:18; 26:19) – ir galiausiai šventė pergalę rezultatu 27:21.

Paskutiniosiose finalo rungtynėse puikiu žaidimu išsiskyrė „Dragūno“ vartų sargas Aistis Pažemeckas, atrėmęs net tokias varžovų atakas, kurios atrodė būsiančios garantuotai sėkmingos.

DSC_1391

Sirgalius džiugino ir nesustabdomai elegantiškus įvarčius metę dragūniečiai. Po 7 įvarčius pelnė Igoris Kopišinskis ir Karolis Stropus, 5 įmetė Mindaugas Dumčius, 3 – Arvydas Bučius, 2 pridėjo Jonas Geryba, po 1 – Gediminas Vaitkus, Lukas Juškėnas ir Jonas Truchanovičius.

„Almeidai-Stronglasui“ 6 įvarčius pelnė Gintautas Adamkevičius, 5 (2 iš 7 m) – Žygimantas Micevičius, 4 įmetė Rokas Lastauskas, po 2 – Linas Paliušis ir Robertas Paužuolis, po 1 pridėjo Aurelijus Sabonis ir Irmantas Asakavičius.

Maudėsi šampane

Likus porai minučių iki lemiamų rungtynių pabaigos pirmieji švęsti pergalę pradėjo sirgaliai, ėmę skanduoti „Mes laimėjom“ bei „Mes – čempionai“. Įpusėjus paskutinei varžybų minutei atsipalaidavo ir žaidėjai, pradėję sveikinti vieni kitus su dar vienu sėkmingu sezonu.

Nuskambėjus rungtynių pabaigą žyminčiai sirenai į aikštelę išbėgę dragūniečiai šoko tradicinį pergalės šokį, glėbesčiavosi, laistėsi šampanu, jame priešais televizijų kameras išmaudė ir vyr. tenerį A. Juškėną.
DSC_1485

Iškart po varžybų komandoms buvo įteikti ir apdovanojimai – čempionų ir vicečempionų taurės. Sidabrą pelniusiems „Almeidos-Stronglaso“ rankininkams taurę įteikė Lietuvos rankinio lygos direktorius Tadas Jansonas, „Dragūnui“ – Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

DSC_0038

Saldi pergalė
„Finalo serijoje pergales lėmė žaidybinė drausmė. Visi buvo užsidegę ir kovojo iš širdies. Nors jau triumfuojame šeštus metus iš eilės, tačiau šįkart pergalė – tikrai saldi. Anksčiau maniau, kad tas skonis nebus toks saldus, tačiau vis atsiranda naujų iššūkių ir mes su jais susitvarkome.
Juk prieš sezono pradžią netekome šešių savo pagrindinės sudėties žaidėjų, rankinio ekspertai teigė, kad Lietuvoje yra keturios penkios apylygės komandos, tačiau mes sugebėjome įrodyti, kad vėl esame geriausi. Tai džiugina. Fantastika… ir žiūrovų į „Švyturio“ areną prisirinko pakankamai daug, esu patenkintas ir dėkingas jiems už šiltą palaikymą“, – iškart po rungtynių dar visas šlapias nuo šampano purslų kalbėjo „Dragūno“ vyr. treneris A. Juškėnas.

DSC_0196

Pasak „Dragūno“ komandos kapitono Arvydo Bučiaus, šio sezono pergalė jam yra pati saldžiausia.

„Visiems sporto ar rankinio kritikams įrodėme, kad esame geriausi ir jokių kitų kalbų net negali būti. Šeštus metus esu čempionu, šiais metais man buvo patikėtas ir kapitono vaidmuo, tad ta pergalė man pati džiugiausia. Teisingai treneris pasakė, kad viso sezono metu kryptingai ėjome link čempionų titulų ir galiausiai sezono pabaigoje pasiekėme optimaliausią sportinę formą“, – sakė A. Bučius.

Šis sezonas „Dragūnui“ buvo išties sėkmingas – iškovota ir Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurė bei Baltijos rankinio lygos (BHL) Iššūkio taurės turnyro auksas.

Daugiau nuotraukų iš auksinio finalo rasite ČIA.

RK „Dragūnas“ už pagalbą ir palaikymą dėkoja ne tik ištikimiems sirgaliams, bet ir rėmėjams:
UAB „Baltic Pallets“,
Klaipėdos miesto savivaldybei,
AB „Klaipėdos energija“,
AB „Klaipėdos vanduo“,
UAB „Kaminera“,
UAB „Vakarų medienos grupė“,
Klaipėdos universitetui,
sporto ir poilsio kompleksui „Klaipėda GYM“,
saugos tarnybai „Argus“,
UAB „Švaros broliai“,
UAB „Admen“,
parduotuvių tinklui „Maistas sportui“,
UAB „Druskininkų RASA“,
viešbučiui-restoranui „Magnisima“,
S. Jokužio leidyklai-spaustuvei,
telekomunikacijų bendrovei „Balticum“,
radijo stočiai „Laluna“,
dienraščiui „Vakarų ekspresas“.

Palikite atsiliepimą