„Dragūnas“ – vienvaldis BHL Iššūkio taurės turnyro lyderis

Sekmadienį „Dragūno“ rankininkai sužaidė dar vienerias Baltijos rankinio lygos Iššūkio taurės turnyro rungtynes – su HC „Vitjaz“ klubu iš Baltarusijos. Nors klaipėdiečiai ir nusileido svečiams rezultatu 35:38, „Dragūnas“ išliko vienvaldžiu BHL Iššūkio taurės turnyro lyderiu.

Diktavo žaidimo stilių

Jau pirmojo kėlinio pradžioje svečiai išsiveržė į priekį (1:4) ir laikė 1-3 įvarčių persvarą.

DSC_0019

Dragūniečiai antroje pirmojo kėlinio pusėje susiėmė, tačiau HC „Vitjaz“ rankininkai diktavo savo žaidimo taisykles – per paskutines 10 pirmojo kėlinio minučių leido klaipėdiečiams įmesti vos 3 įvarčius, kai patys pelnė net 7 ir kėliniui pasibaigus, pirmavo 15:18.

Antrajame kėlinyje situacija nepasikeitė – dragūniečiams išlyginus rezultatą, baltarusiai surengdavo sėkmingas atakas ir išlaikė 1-3 įvarčių persvarą: 22:23, 24:26, 31:34. Per paskutines 10 varžybų minučių svečiai iš Baltarusijos į klaipėdiečių vartus kamuolį pasiuntė aštuonis kartus ir šventė pergalę rezultatu 35:38.

Klaipėdiečių gretose po 9 įvarčius pelnė Mindaugas Dumčius ir Edvinas Vorobjovas (2 iš 7 m), 5 įmetė Gediminas Vaitkus, 4 pridėjo Šarūnas Ugianskis, po 2 – Laurynas Simonavičius, Igoris Kopišinskis ir Lukas Jurys, po 1 – Arvydas Bučius ir Lukas Juškėnas.

HC „Vitjaz“ lyderiu sekmadienį tapo Andrei Yorynok, įmetęs 10 įvarčių, 9 pelnė Artsiom Kulak, 6 (1 iš 7 m) – Mikalai Aliokhin.

DSC_0078

Pralaimėjimas nebaisus

Po varžybų „Dragūno“ trenerė Rasa Juškėnienė teigė, kad pralaimėjimo svečiams iš Baltarusijos komanda nesureikšmina.

„Šitos rungtynės tikrai nebuvo drama. Jos nebuvo lemiamos tiek mums, tiek priešininkų komandai. Galbūt tai daugiau jiems buvo prestižo reikalas laimėti prieš komandą, užimančią pirmą vietą. Mūsų jaunimas turėjo galimybę pasireikšti ir pasireiškė. Pirmasis kėlinys buvo gal kiek sunkesnis, antrajame pavyko žaisti geriau. Rezultatas yra toks, koks yra, bet tai tikrai ne drama, viskas gerai“, – komentavo R. Juškėnienė.

„Buvome nusiteikę laimėti, bet treneris leido pažaisti jaunimui, o vyresni žaidėjai galėjo pailsėti ir kauptis trečiadienio varžyboms. Finaliniame ketverte stengsimės būti pirmi. Jame vėl teks susidurti su „Granito-Gajos-Kario“ komanda, bet vėl stengsimės įrodyti, kad esame geresni“, – kalbėjo 9 įvarčius pelnęs dragūnietis Mindaugas Dumčius.

Baltarusijos HC „Vitjaz“ ekipai pergalė prieš „Dragūną“ – pirmoji, iki tol visas Baltijos rankinio lygos Iššūkio taurės turnyro rungtynes baltarusiai pralaimėjo.

DSC_0131

Daugiau varžybų akimirkų rasite ČIA.

Finale – ir kauniečiai

Priminsime, kad vakar Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai, sužaidę sėkmingas Baltijos rankinio lygos Iššūkio taurės rungtynes su Estijos „Viljandi“ HC ekipa, įsitvirtino reguliariojo sezono turnyrinės lentelės viršūnėje (8 pergalės, 2 pralaimėjimai) ir užsitikrino vietą finaliniame ketverte.

Antroje vietoje liko Dobele „Tenax“ (Latvija) komanda (6 pergalės, 3 pralaimėjimai, 1 lygiosios), trečioje – estai „Viljandi“ HC (5 pergalės, 4 pralaimėjimai, 1 lygiosios), ketvirtąją, paskutinę finalo ketverto vietą šį savaitgalį išplėšė Kauno „Granito-Gajos-Kario“ rankininkai (5 pergalės, 5 pralaimėjimai).

Laukia kova Alytuje

Ateinantį trečiadienį, kovo 11 d., „Dragūno“ rankininkų laukia mūšis Dzūkijoje. Klaipėdiečiai šiuo metu įsitaisę pirmojoje Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos turnyrinės lentelės vietoje (15 pergalių, 1 pralaimėjimas), tačiau juos vejasi Alytaus „Almeida-Stronglasas“, užimantys antrąją vietą (16 pergalių, 2 pralaimėjimai).

Klaipėdiečiams pergalė prieš ambicingus dzūkus būtina – šį sezoną dragūniečiai pralaimėjo būtent alytiškiams rezultatu 17:19. Jei „Almeidai-Stronglasui“ pavyks įveikti uostamiesčio rankininkus, jie gali tapti reguliaraus čempionato nugalėtojais.

Paskutiniajame ture alytiškiai išvykoje dar susitiks su paskutinę vietą čempionate užimančia HC „Utena“, o „Dragūno“ laukia susitikimas su Vilniaus „VHC Šviesa“, su kuria praėjusį sezoną klaipėdiečiai kovėsi čempionato finale.