LRF taurė sugrįžo į Klaipėdą!

Klaipėdos „Dragūnas“ po keturių metų pertraukos susigrąžino Lietuvos rankinio federacijos (LRF) vyrų taurę.

Klaipėdiečiai sekmadienį po nervingos kovos rezultatu 26:24 (11:11) nukovė principingą varžovą – Kauno „Granito – Gajos – Kario“ komandą.

DSC_2808

Dar prieš šio turnyro finalo ketverto varžybas „Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas garsiai sakė: „Norime į Klaipėdą parvežti nugalėtojų taurę. Trejus pastaruosius metus mums to padaryti nepavyko, tačiau šiemet privalome panašių klaidų nebekartoti“. Jo žodžiai tapo pranašiški, klaipėdiečiai triumfavo.

Pirmasis finalo kėlinys vyko itin atkakliai ir komandos ilsėtis iškeliavo esant lygiam rezultatui – 11:11. Antrajame kėlinyje taip pat virė nuožmi kova, tačiau iki jos pabaigos likus 10 minučių dragūniečiai po Edvino Vorobjovo 7 m baudinio buvo priekyje 3 įvarčiais – 21:18.

Kauniečiams dar pavyko sumažinti atsilikimą iki minimumo – 22:23, 23:24, tačiau netrukus itin svarbų įvartį įmetė „Dragūno“ legionierius Igoris Kopišinskis, o kitoje atakoje granitiečių pavojingą ataką atrėmė klaipėdiečių vartininkas Aistis Pažemeckas. Iki dvikovos pabaigos likus 1 min. komandas vėl skyrė vos 1 įvartis – 25:24 (klaipėdiečių naudai), tačiau iki rungtynių pabaigos likus 37 sek. „Granito – Gajos – Kario“ ekipos vartus nuginklavo Karolis Stropus – 26:24, o dar po kelių sekundžių lemiamą tašką padėjo A. Pažemeckas, atrėmęs granitiečių lyderio Vaido Drevinsko metimą.

DSC_2889

„Dragūno“ gretose išsiskyrė 6 (2 iš 7 m) įvarčius įmetęs Edvinas Vorobjovas, po 4 pridėjo Arvydas Bučius ir Igoris Kopišinskis, po 3 – Jonas Truchanovičius ir Mindaugas Dumčius.

„Granito – Gajos – Kario“ komandą tempė po 6 įvarčius įmetę Vaidas Drevinskas ir Mindaugas Urbonas, po 3 pridėjo Valdas Jarukas, Edvinas Balčiūnas ir Deivydas Virbauskas.

DSC_2819

Klaipėdiečiai paskutinį kartą LRF taurę (tada dar vadinosi LRT taurė) buvo iškovoję 2011 metais. Taip pat jie ja džiaugėsi ir 2010 metais. Taigi, „Dragūnas“ per savo istoriją šiame turnyre triumfuoja jau trečią kartą. Tiesa, Klaipėdos „Maisto“ rankininkų komanda tą buvo padariusi du metus iš eilės – 1991 ir 1992 metais.

DSC_3051

Granitiečiai, rungtyniavę skirtingais pavadinimais („Granitas“, „Granitas-Polita“, „Granitas-Kausta“), nuo 1990 metų taurės varžybose yra triumfavę net devynis kartus (1990, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 2002 ir 2003 metais).

2012 ir 2013 metais šia taure džiaugėsi Vilniaus VHC „Šviesa“, 2014 metais – Varėnos „Ūla“. Šiemet į šio turnyro finalinio ketverto varžybas neprasibrovė nei „Ūla“, nei VHC „Šviesa“.

Daugiau varžybų akimirkų rasite ČIA.

Paskutinės varžybų akimirkos ir tradicinis dragūniečių pergalės šokis – šiame vaizdo įraše.