Vyrų finalo serijoje – lygiosios

Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos nugalėtojų dar teks palaukti. Didžiajame finale Alytaus „Almeida-Stronglasas“ 21:18 (17:17;10:9) tik po pratęsimo nugalėjo Klaipėdos „Dragūną“ ir išlygino serijos rezultatą – 2:2.

Pirmąją dvikovą dėl aukso medalių namuose laimėjo „Dragūnas“ – 21:20 (12:10), išvykoje taip pat triumfavo uostamiesčio ekipa rezultatu 25:27 (10:15). Trečiose serijos rungtynėse pagaliau nugalėjo alytiškiai – 19:21 (9:13).

Įtemptos ir pilnos nervų rungtynės prasidėjo klaipėdiečių spurtu – 0:3. Tačiau neilgai trukus „Almeida-Stronglasas“ pasivijo varžovus, kuriems visą rungtynių laiką niekaip nepavyko atitrūkti nuo dzūkų. Antrasis rungtynių kėlinys baigėsi esant lygiam rezultatui – 17:17.

Pratęsimo metu „Dragūnui“ niekaip nepavyko suregzti sėkmingų atakų. Tuo tarpu Alytaus „Almeida-Stronglasas“ savų žiūrovų akivaizdoje atakavo patikimai ir išplėšė pergalę rezultatu 21:18 bei išlygino finalo serijos rezultatą – 2:2.

Nugalėtojų ekipoje sėkmingiausiai žaidė Gintautas Adamkevičius, kurio sąskaitoje 7 taiklūs metimai. Dar 6 įvarčius pridėjo Žygimantas Micevičius, 5 – Rokas Lastauskas.

„Dragūno“ gretose po 3 kartus pasižymėjo Igoris Kopišinskis, Lukas Simėnas, Lukas Juškėnas ir Mindaugas Dumčius.

DSC_1157

Pasak „Almeidos-Stronglaso“ trenerio Egidijaus Petkevičiaus, kaip ir trečiosiose rungtynėse, svarbiausias veiksnys, nulėmęs pergalę, buvo psichologinis nusiteikimas, įtakos turėjo ir patirtis.

„Galbūt buvo svarbus ir noras laimėti. Nesakau, kad klaipėdiečiai nenorėjo laimėti, bet psichologija buvo mūsų pusėje. Be to, uždavinys prieš finalo varžybas buvo duoti kovą „Dragūnui“, o paskui žiūrėti, kas bus. Pavyko vienas varžybas laimėti. Pirmosiose rungtynėse irgi buvo gera kova, turėjome galimybę laimėti, bet nepavyko. Tokiose varžybose kaip čia, finalinėse, grožio per daug nėra, esmė yra kovingumas, psichologija. Nuo kiekvieno žaidėjo priklauso lemtis – kas greičiau, geriau susitvarkys su situacijomis.

Trečiadienį tikimės kovos. Prieš varžybas vyrams sakiau, kad reikia kovoti, reikia parodyti, kad esame stipri komanda ir lygoje užėmėme antrąją vietą. Mes galime tai parodyti ir labai džiaugiuosi, kad mums tai pavyksta. Šio sezono finalo varžybos išties yra įtemptos ir įdomios, manau, tiek žiūrovams, tiek rankinio specialistams, tiek visai visuomenei“, – komentavo E. Petkevičius.

„Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas teigė, kad komandos žaidimą sutrikdė pirmajame kėlinyje čiurnos traumą patyrusio Luko Simėno netektis.

„Sakykime taip, kad nugalėjo varžovų patirtis. Psichologiškai mes tikrai nebuvome palūžę, bet susiklostė, kad gavome įvartį į savo vartus, o kitoje atakoje – įvartį ir dvi minutes. Buvo sunkoka atsitiesti. Turbūt pagrindinė pralaimėjimo priežastis buvo tai, kad praradome savo žaidėją Luką Simėną, kurio šiuo metu nelabai turime kuo pakeisti. Be to, buvo keletas neapgalvotų pakankamai patyrusių žaidėjų sprendimų. Ką gi, tikimės pasidaryti šventę Klaipėdoje, niekas dar neprarasta. Be to, šiemet rankinio lygoje yra išties įdomus finalas“, – kalbėjo A. Juškėnas.

Penktosios ir paskutinės ekipų rungtynės dėl aukso medalių vyks trečiadienį Klaipėdoje 19 val.

Daugiau akimirkų iš rungtynių Alytuje rasite albume ČIA.