Varėnos rankininkai čempionams nepasipriešino

Lapkričio 11-ąją Klaipėdoje vykusi „Dragūno“ ir Varėnos „Ūlos“ akistata baigėsi šeštąja daugkartinių Lietuvos čempionų pergale rezultatu 40:23 (20:14).

Varžovų iš Varėnos komanda į uostamiestį atvyko ne pilnos sudėties, trūko svarbių žaidėjų, tad jau rungtynių pradžioje iniciatyvą į savo rankas perėmė Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai. Galingai spurtavę rezultatu 9:0 klaipėdiečiai, ko gero, svečius išmušė iš vėžių. Pirmąjį įvartį varėniškiai pelnė tik 12-ąją rungtynių minutę. Pirmajam kėliniui baigiantis „Ūlos“ rankininkai ėmė atsitiesti, atliko keletą sėkmingų atakų ir sumažino atotrūkį iki 5 įvarčių – 17:12. Pirmasis kėlinys baigėsi 6 įvarčių skirtumu „Dragūno“ naudai – 20:14.

Po pertraukos klaipėdiečiai į aikštelę grįžo susikaupę ir antrąjį kėlinį vėl pradėjo spurtu 5:0, išlaikydami saugų skirtumą – 26:15. Dar viena varėniškiams „sausa“ atkarpa sekė ir antrojo kėlinio pabaigoje, kai klaipėdiečių vartus saugojęs Benas Vaicekauskas puikiai atliko savo darbą. Tuo metu jo komandos draugai netrukdomi pelnė 7 įvarčius ir pirmavo net 18 įvarčių: 37:19.

„Ūlos“ rankininkai paskutinėmis rungtynių minutėmis bandė vytis pajėgesnius varžovus, tačiau sugebėjo persvarą sumažinti tik vienu įvarčiu ir rungtynės baigėsi jau šeštąja iš eilės „Dragūno“ pergale.

„Dragūnui“ net 9 įvarčius pelnė Mindaugas Meškauskas, po 5 pridėjo Igoris Kopišinskis ir Mindaugas Dumčius, po 4 įmetė Karolis Bliuvas ir Benas Butkus, po 3 pridėjo Gediminas Vaitkus, Šarūnas Ugianskis ir Remigijus Vaičikauskas, 2 įvarčius įmetė Lukas Simėnas, po 1 kartą pasižymėjo Laurynas Simonavičius ir Edvinas Vorobjovas (iš 7 m).

„Ūlą“ į priekį tempė Deivas Eidukonis, įmetęs 8 įvarčius (3 iš 7 m), 6 pridėjo Šarūnas Krisiulevičius, 4 – Rimantas Palevičius.

Rezultatyviausiai klaipėdiečių gretose žaidęs M. Meškauskas sakė, kad buvo šiek tiek nelengva žaisti, nes nebuvo galima numatyti, kaip atvykę žaidėjai žais, kokie bus jų deriniai. Taip pat, dragūniečio nuomone, galbūt komandai trūko didesnio susikaupimo, kas būtų leidę išvengti daugelio padarytų klaidų.

Kapitonas gavo traumą

Trečiadienį sužaidęs vos keletą minučių traumą gavo „Dragūno“ komandos kapitonas Arvydas Bučius – atakos metu jam buvo stipriai sumuštas kojos raumuo. Kol kas neaišku, kiek laiko A. Bučius negalės padėti komandai aikštelėje.

Varžybas stebėjęs iš šalies A. Bučius sakė, kad prie komandos pergalės prisidėjo ir tai, kad varžovai žaidė ne pilnos sudėties.

„Nebuvo kelių pagrindinių žaidėjų, o be jų komanda yra visai kitokia. Manau, viskas buvo gerai, vartininkai gelbėjo, turėjome greitų atakų. Galbūt rungtynių pabaigoje varžovai jau nebeturėjo jėgų ar motyvacijos stengtis“, – svarstė A. Bučius.

Taip pat komandai šiuo metu dėl įvairių traumų padėti negali Lukas Juškėnas, Dalius Paulauskis ir Lukas Jurys.

Šiek tiek nukraujavusio Klaipėdos „Dragūno“ ateinantį savaitgalį laukia net dvejos Baltijos lygos varžybos. Latvijoje dragūniečiai šeštadienį žais su Ogrės HK „Ogre/Miandum“ ekipa, sekmadienį – su Rygos „Celtnieks“ komanda.

M. Meškauskas, paklaustas, kaip žaidėjai nusiteikę prieš šias akistatas, sakė, kad „Dragūno“ tikslas yra vienintelis – iš Latvijos grįžti su dviem pergalėmis.

Artūras Juškėnas, „Dragūno“ vyr. treneris

dragunas-Rungtynes pradėjom 9:0, tai labai gerai. Nebuvo taip, kad į aikštelę būtų reikėję leisti antros sudėties žaidėjus, bet paskui į aikštelę išėjusių vyriokų, kurie turėjo tęsti, kas buvo pradėta, koncentracija buvo ne tokia, kokios reikėjo. Kai kuriems turiu tikrai didelių priekaištų, bet nenorėčiau viešai vardinti, manau, jie patys puikiai suprato iš mano reakcijos. Antrame kėlinyje, atrodo, susitvarkėme, bet vėl buvo tokių momentų, kai atrodė, kad nėra lengva žaisti, komanda nežino ką demonstruoja, ką žaidžia.

Labai gaila, kad prieš šias rungtynes Lukas Jurys per treniruotę gavo traumą, nugaros skausmus gydosi Lukas Juškėnas, o rungtynių pradžioje buvo netikėta Arvydo Bučiaus trauma. Panašu, kad savaitgalį Latvijoje neturėsime aikštelėje nei Arvydo, nei Luko Jurio. Tačiau dėl to uždaviniai nesikeičia, į Latviją važiuosime norėdami laimėti, nes tik turint dar dvi pergales bus galimybė išeiti į Baltijos lygos finalinį ketvertą.

Daugiau „Dragūno“ ir „Ūlos“ rungtynių akimirkų rasite ČIA.