Trečioji „Dragūno“ pergalė Baltijos rankinio lygoje

Šeštadienį „Dragūno“ rankininkai iškovojo dar du taškus Baltijos rankinio lygoje (BHL). Išvykoje Klaipėdos komanda nugalėjo Vilniaus VHC „Šviesos“ rankininkus rezultatu 31:28 (19:12).

Pirmajame kėlinyje klaipėdiečiai demonstravo tvarkingą ir rezultatyvų žaidimą ir palengva krovėsi persvarą. Nuo dvidešimtos minutės „Dragūnas“ sužaidė sėkmingą atkarpą 7:0 ir pirmavo jau dešimčia įvarčių –  18:8. Vis dėlto tuomet vilniečiai pasinaudojo keliomis dragūniečių klaidomis ir sumažino atsilikimą iki 7 įvarčių. Antroje rungtynių pusėje „Šviesos“ žaidėjai stengėsi kuo labiau sumažinti „Dragūno“ persvarą, kuri svyravo nuo aštuonių iki trijų. Bangavęs klaipėdiečių žaidimas neleido užsitikrinti pergalės didesniu skirtumu – rungtynės laimėtos trimis įvarčiais.

„Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas pagyrė auklėtinius, kad šie pirmąją rungtynių pusę pradėjo labai gerai. Tačiau jis pabrėžė, kad atitrūkti didesniu skirtumu nuo varžovų neleido pastaruoju metu kylančios problemos su gynyba. Šią problemą reikia spręsti kuo greičiau, nes kitą savaitę, gruodžio 13 d., laukia paskutinės šiemet rungtynės su Alytaus „Varsa-Stonglasu“.

„Pirmas kėlinys buvo labai galingas, tačiau buvo momentas, kai turėjome lygiai taip pat galingai sužaisti, kai mūsų buvo dauguma, tačiau priėmėme kvailus sprendimus. Turėjome pirmą kėlinį baigti su 12 įvarčių persvara, bet baigėme septyniais. Kalbant apie antrajį kėlinį pirmiausia – pagarba varžovams, kad jie nepasidavė ir kovėsi. O mums koją kišo tos pačios problemos, kaip ir rungtynėse su „Granitu“ – buvome per minkšti gynyboje, nepadėjome vartininkams, palikome juos vienus. Kai veikė gynyba, fantastiškai vartuose žaidė ir Benas Vaicekauskas, o kai gynyba nepadėjo, tada ir Benas komandos neišgelbėjo. Reikia surasti gijas tarp vartų ir gynybos. Tai bus uždavinys, kurį turėsime išspręsti per tris dienas iki rungtynių su Alytaus komanda. Manau, kad gynyboje trūksta aršesnio Kęstučio Kremerio žaidimo ir gal kiek daugiau tikimės iš Luko Vanago. Rungtynėse atsilaikėme, nors turėjome jas laimėti ramiai, be didesnės įtampos“, – mačą su „Šviesa“ komentavo A. Juškėnas.

Rungtynėse su Vilniaus komanda Gabrielius Virbauskas pelnė 6 įvarčius (2 iš 7 m), Laurynas Palevičius – 5, Benas Butkus, Laurynas Simonavičius – 4, Modestas Vaitekūnas – 3, Gintaras Cibulskis, Šarūnas Ugianskis ir Karolis Bliuvas – po 2, Arvydas Bučius, Lukas Juškėnas, Lukas Vanagas – po 1 įvartį.

„Šviesos“ gretose pasižymėjo Tomas Bernatavičius, įmetęs 10 įvarčių (3 iš 7 m), Valdas Drabavičius pelnė 8, Matas Mecelica – 5, Artūras Švilpa – 2, Karolis Antanavičius, Tadas Tumosas, Julius Šeibokas – po 1 įvartį.