Sostinėje „Dragūnas“ nukovė HC „Vilnių“ ir tapo vienvaldžiu lyderiu

Turbūt laukiamiausias šio turo Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos mačas vyko Vilniuje, kur susitiko šių metų LRF taurės finalininkai – HC „Vilnius“ ir Klaipėdos „Dragūnas“. Buvo tikėtasi, kad motyvacijos abiem komandoms netrūks, ypač – vilniečiams, gavusiems progą atsirevanšuoti. Pirmoji šių komandų akistata baigėsi klaipėdiečių pergale rezultatu 32:21, tačiau prognozuota, kad šįkart kova laukia gerokai atkaklesnė.

Išties sostinės rankinio sirgaliai turėjo progą stebėti gražų, greitą, aukšto lygio rankinį. Abi komandos pirmame kėlinyje demonstravo lygiavertį žaidimą, tad jam pasibaigus komandas teskyrė 2 įvarčiai, tekę „Dragūno“ naudai – 16:14.

Antroje rungtynių pusėje abi ekipos kibo viena kitai į atlapus dar atkakliau. Į kiekvieną įvartį ekipos atsakydavo taip pat įvarčiu – 18:15, 20:17, 23:20. Kėliniui įpusėjus įvyko lūžis ir uostamiesčio rankininkai padidino apsukas – 26:20. Nors vilniečiai nebuvo linkę pasiduoti ir ėmė vytis varžovus, tačiau finalinė sirena nuaidėjo komandas skiriant 4 įvarčiams – 31:27. Taigi „Dragūnas“ ir toliau lieka vienintele kol kas pralaimėjimo šio sezono čempionate nepatyrusia komanda.

„Vilniui“ 9 įvarčius (6 iš 7 m) pelnė Martynas Lapinskas, 5 – Petras Raupėnas, 4 (1 iš 7 m) – Andrius Kliorė, po 3 – Karolis Antonovičius ir Martynas Žala, po 1 pridėjo Tadas Padolskis, Paulius Verbickas ir Simas Stankevičius.

„Dragūną“  į pergalę vedė 7 įvarčius įmetęs Lukas Simėnas, 6 (1 iš 7 m) įmetė Lukas Juškėnas, po 5 – Mindaugas Meškauskas ir Modestas Vaitekūnas, 4 (1 iš 7 m) pridėjo Lukas Jurys, po 2 – Arvydas Bučius ir Benas Butkus.

Po rungtynių vilnietis Tadas Padolskis džiaugėsi, kad susirinkusiems žiūrovams buvo gražus reginys.

„Abi komandos demonstravo aukšto lygio rankinį. Galbūt „Dragūno“ profesionalumas leido jiems kai kuriose pozicijose sužaisti geriau, įmesti tam tikrus metimus, kai kur mes neapsigynėme, kas ir lėmė skirtumą“, – svarstė „Vilniaus“ rankininkas.

„Dragūno“ treneris Artūras Juškėnas pasidžiaugė, kad ši pergalė užtikrino komandai mažiausiai antrąją vietą reguliariajame sezone, tačiau rūpestį kelia žaidėjų atsipalaidavimas.

„Pačios rungtynės vyko gana nervingai, išėjome žaisti lyg per treniruotę. Treniruotės yra viena, bet rungtynės – visai kas kita. Teko visą kėlinį žadinti vyrus. Antrame kėlinyje buvome susikrovę ir septynių įvarčių persvarą. Viskas turėjo lyg ir būti aišku, bet suveikė jaunatviškas maksimalizmas ar dar nežinia kas. Turėję šešių įvarčių persvarą ir būdami šešiese prieš keturis žaidėjus sužaidėme ne taip, kaip reikėjo. Pridarėme nesąmonių ir įtampa išliko iki pat rungtynių pabaigos. Tai šiek tiek kelia nerimą“, – pastabų auklėtiniams turėjo A. Juškėnas.

Tačiau, pasak jo, komandos žaidimas palengva taisosi.

„Šiandien leidome daugiau žaisti jauniems žaidėjams, tai pasiteisino. Neblogai šiandien sužaidė Modestas Vaitekūnas ir Gediminas Vaitkus, labai pagelbėjo gynyboje. Galėjome naudoti kitokią, aktyvesnę gynybos sistemą, kuri irgi davė vaisių. Šiek tiek atsigauname, galime daugiau nuveikti aikštelėje“, – sakė A. Juškėnas.

Artimiausios „Dragūno“ laukiančios rungtynės vyks kovo 1 d., trečiadienį, Klaipėdoje su „Granito-Kario“ ekipa, šiuo metu prasibrovusia į antrąją turnyrinės lentelės vietą. O kitą savaitgalį, kovo 4-5 dienomis Klaipėdoje „Dragūnas“ žais dvejas Baltijos rankinio lygos rungtynes su Estijos ekipomis – Viljandi HC ir HC „Kehra/Horizon Pulp&Paper“.