Rankinio supertaurė sužibo dragūniečių rankose

Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai toliau sėkmingai ruošiasi naujam Lietuvos rankinio lygos sezonui. Šeštadienį Garliavoje dragūniečiai Lietuvos rankinio federacijos supertaurės finale įrodė savo pranašumą prieš sostinės HC „Vilnius“ rankininkus ir namo grįžo su nugalėtojų taure.

Vilniečiai nuo pirmųjų rungtynių minučių rodė, jog yra nusiteikę rimtai kautis dėl pirmojo sezono titulo. Po kelių greitų išpuolių „Vilnius“ sau buvo susikūręs 3 įvarčių pranašumą (4:7), tačiau atitrūkti nuo „Dragūno“ daugiau vilniečiai nepajėgė. Iš lėto įsibėgėjęs Lietuvos čempionų klubas po truputėlį pasivijo HC „Vilnių“ ir išlygino rezultatą (11:11). Paskutines kelias pirmojo kėlinio minutes kiek tiksliau sužaidė vilniečiai ir prieš ilgąją pertrauką jie vis dar buvo priekyje (13:14).

Antrąjį kėlinį uostamiesčio rankininkai pradėjo jau kur kas labiau susikaupė. Jie netruko perimti iniciatyvą ir išsiveržti į priekį, todėl prabėgus 10 antrosios rungtynių pusės minučių „Dragūnas“ pirmavo 22:18, o įpusėjus kėliniui Klaipėdos klubas jau pirmavo net 8 įvarčiais (28:20). Likęs rungtynių laikas tebuvo formalumas ir „Dragūnas“, nugalėjęs vilniečius rezultatu 38:30, sezoną pradėjo iškovodamas titulą, kurio iki pilnos kolekcijos jiems pritrūko pernai – LRF supertaurę.

Klaipėdos „Dragūnui“ Gabrielius Virbauskas pelnė 7 įvarčius, Laurynas Simonavičius ir Lukas Juškėnas – po 4, Benas Butkus, Lukas Vanagas ir Šarūnas Ugianskis įmetė po 3, Ernestas Ignatenko ir Lukas Simėnas po 2, Karolis Bliuvas, Gintaras Cibulskis ir Kęstutis Kremeris – po 1.

Vilniaus ekipai 8 įvarčius uždirbo Karolis Antonovičius, Domantas Pūkas ir Petras Raupėnas įmetė po 7, Domantas Raudonius – 5, Šarūnas Sakalauskas – 2, Tadas Padolskis – 1.

Vis dėlto didžiulio džiaugsmo Klaipėdos komandos žaidėjų veiduose nebuvo matyti, nes žaidimą, nors ir rezultatyvų, lydėjo daug klaidų.

Komandos vyr. treneris Artūras Juškėnas auklėtinių žaidimą įvertino prastai.

„Buvo blogai, o pirmas kėlinys – labai blogai. Antrame kėlinyje žaidėjai patys turėjo tvarkytis su situacija – patys pridarė klaidų, turėjo patys ir išsisukti iš nepalankios padėties“, – komentavo A. Juškėnas.

Pasak jo, vienintelis pastebėjimas po susitikimo su komanda, su kuria teks kovoti ir šalies čempionate, – kad dragūniečiams reikės įdėti dar daug darbo, jog žaidimo kokybė būtų gera.

„Kartais nežinau, ką darome aikštelėje. Gal su treniruotėmis, jų krūviu nepataikėme ar nesusitvarkėme, bet yra nesusikaupimo problema. Iki čempionato pradžios reikės dar dirbti, dirbti, dirbti. Nėra kurio nors konkretaus dalyko žaidime, ką reikia keisti. Reikia tobulinti viską, dirbti kompleksiškai. Dėl to ir laimėjimas neteikia jokio džiaugsmo. Nors jeigu imsiu labiau priekaištauti komandai, kuri laimi beveik 10 įvarčių, visi stebėsis, ko aš dar noriu, bet taip jau yra. Reikia kelti žaidimo lygį, jo kokybę“, – reziumavo A. Juškėnas.

Pirmąsias Lietuvos rankinio lygos rungtynes „Dragūnas“ žais rugsėjo 27 d., 19 val. Taikos pr. 61A. Pirmasis priešininkas – su trenksmu į aukščiausiąją lygą įsiveržusi KTU komanda. Dar birželį šios ekipos treneris Darius Talačka interviu Lietuvos rankinio federacijai teigė, kad jauni ir energingi Kauno rankininkai nesiruošia dalyti taškų nė vienai pripažintai komandai, tad pirmasis „Dragūno“ mačas su ambicingais KTU žaidėjais turėtų būti itin įdomus žiūrovams.