Profilis

Martynas Ramanauskas

Kineziterapeutas

Tautybė :Lietuvis
Gimimo data :1987-08-16
Ūgis :175 cm
Svoris :85 kg

Gimimo vieta. Mažeikiai.

Kelias į mediciną. Jau būdamas 8 klasėje žinojau, kad pasirinksiu su medicina susijusias studijas. Turbūt tokį pasirinkimą lėmė tai, jog mano vyresnioji sesuo yra farmacininkė ir skatino rinktis medicinos krypties studijas. Pirmaisiais studijų metais buvo sunkiausia – dvejojau, ar kineziterapija man prie širdies, tačiau po metų supratau, kad ši profesija labai įdomi. Neįtikėtina, kiek daug negalavimų galima išgydyti judesiu!

Išsilavinimas. Kineziterapijos magistras.

Pirmoji darbovietė. Studijų metais atlikau nemažai praktikų, iš kurių įsimintiniausia – 4 mėnesių trukmės klinikinė praktika Oulu mieste, Suomijoje. Pirmoji darbovietė – 2010 m. futbolo komandoje „FK Mažeikiai“, vėliau 2011-2012 m. „FK Atlantas“.

„Dragūno“ sudėtyje nuo 2012 m.

Pomėgiai. Mėgstu gaminti, dažniausiai – lietuviškus patiekalus. Kaip sakoma, geriausi virėjai yra vyrai, o aš bandau šį posakį pateisinti. Patinka keliauti, pažinti nematytus kraštus ir svetimas kultūras. Keliaujant į varžybas autobusu turiu daug laisvo laiko, todėl peržiūriu nemažai filmų: nuo mokslinės fantastikos iki komedijų. Taip pat domiuosi literatūra, susijusia su mano darbo pobūdžiu.

Kuo pasižymi darbas sporto komandoje? Pradėjęs dirbti su „Dragūno“ rankininkais jautriau išgyvendavau ir priimdavau žaidėjų patirtas traumas, tačiau patirtis ir laikas užgrūdina. Kartais pajuokauju, kad rankinis yra turbūt vyriškiausia komandinė sporto šaka, nes pasižymi labai dideliu ir dažnu kontaktu. Rankininkas turi būti labai gerai pasiruošęs fiziškai, kad kontakto su kitu žaidėju metu būtų išvengta traumų.

„Dragūno“ sportininkai įtemptai ir daug treniruojasi: treniruotės vyksta ryte ir vakare. Prieš kiekvieną treniruotę turiu tinkamai paruošti žaidėjus: „suteipuoti“, ištepti šildomaisiais tepalais, ištempti raumenis ir pan. Treniruotės metu dirbu su traumuotais žaidėjais, o po treniruotės dar kartą apžiūriu žaidėjus.

Be darbo treniruotėse rūpinuosi ir išrenku žaidėjams reikiamus papildus, perskaitau nemažai naujausios literatūros apie sportininkų traumų prevenciją, traumuotiems žaidėjams organizuoju būtinus medicininius tyrimus ir sudarau reabilitacijos planus.

Principai, kuriais vadovaujiesi dirbdamas? Ką darai – daryk gerai.