Paplūdimio rankinio aikštelėje triumfavo dragūniečiai

Rugpjūčio 15-16 dienomis Klaipėdoje, Melnragės paplūdimyje, vyko vyrų ir moterų paplūdimio rankinio pirmenybės. Jose šiemet dalyvavo 15 komandų: 3 moterų ir 12 vyrų.

Pirmąkart šio turnyro istorijoje jis tapo tarptautiniu – dalyvavo po vieną rankinio komandą iš Minsko (Baltarusija) ir Vainiaudos (Vainode, Latvija). Vienas varžybų organizatorių Vidmantas Toliušis sakė, kad kitąmet tikimasi sulaukti ir daugiau komandų iš užsienio, juolab kad svečiai iš Latvijos pasirodė labai gerai – užėmė antrąją vietą.

Čempionate dalyvavo trys iš „Dragūno“ žaidėjų sudarytos komandos, visos jos pateko į dešimtuką. Pirmąją vietą užėmė ir aukso spalvos medaliais puošėsi „Dragūnas 1“ komanda, 4 vietą – „Dragūnas 2“, 7 vietą – „Dragūnas 3“.

DSC_0790

Sidabrą po rimtos kovos su Lietuvos čempionais laimėjo svečių iš Latvijos ekipa, bronza atiteko rankinio komandai iš Kaltinėnų (Šilalės r.), kuri pernai buvo tapusi šio čempionato nugalėtoja.

Penktoje vietoje – antroji Tauragės komanda, šeštoje – Kauno technologijos universiteto rankininkai, aštuntoje – „Legendų rinktinė“ (Klaipėda), devintoje – pirmoji Tauragės komanda. Dešimti liko „Viesulas ’98“, vienuolikti – „Viesulas ’97“ rankininkai (Klaipėda), dvyliktoje vietoje – baltarusiai.

DSC_0772

V. Toliušis pabrėžė, kad visoms vyrų komandoms šis čempionatas tapo nemenku išbandymu, mat per dvi dienas visos komandos sužaidė net po septynerias rungtynes. Vis dėlto organizatorius džiaugėsi, kad buvo palankus oras, dalyvius lydėjo gera nuotaika, o žiūrovai paplūdimyje galėjo mėgautis gražiu žaidimu.

Moterų komandų lydere tapo „Viesulas 1“ ekipa, antrąją vietą užėmė „Viesulas 2“ komanda (abi iš Klaipėdos), trečioji vieta atiteko Kretingos sporto mokyklos rankininkėms.

Iš visų 15 čempionate dalyvavusių komandų buvo rinkti ir geriausiai pasirodę žaidėjai. Pirmosios „Dragūno“ komandos geriausiu žaidėju pripažintas Igoris Kopišinskis, antrosios – Lukas Juškėnas, trečiosios – Mindaugas Stropus. Visus apdovanojimus kartu su organizatoriumi V. Toliušiu teikė Lietuvos rankinio federacijos atstovė Audinga Kniubaitė.

Daugiau akimirkų iš paplūdimio rankinio čempionato rasite ČIA.

Prizai – ir vaikams

Prieš vyrų ir moterų paplūdimio rankinio čempionatą, rugpjūčio 13-14 dienomis, Melnragės paplūdimyje vyko ir tarptautinis vaikų rankinio turnyras „Viesulo“ sporto centro taurei laimėti.
Jame dalyvavo 24 komandos iš Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos. Šiais metais, palyginus su keliais praėjusiais, turnyro dalyviams labai pasisekė su oru. Taip pat šiemet geriau pasirodė „Viesulo“ sporto centro komandos, iš kurių dvi tapo nugalėtojomis ir dvi iškovojo antrąsias vietas.
„Kitais metais tikimės dar geresnių rezultatų, nes kelias dienas iki turnyro 1-osios Melnragės paplūdimio sportui skirtoje zonoje „Viesulo“ sporto centras savo auklėtiniams ir kitiems rankinio gerbėjams pastatė stacionarius paplūdimio rankinio vartus, manau, kad pirmuosius Lietuvoje. Todėl galėsime daugiau laiko skirti būtent paplūdimio rankinio treniravimuisi, nes šio žaidimo specifika skiriasi nuo paprasto rankinio“, – sakė V. Toliušis.
Pasak jo, pasaulyje, ypač Europoje, paskutinius keletą metų šis žaidimas vis populiarėja, vyksta pasaulio ir Europos nacionalinių rinktinių čempionatai, profesionalių paplūdimio rankinio komandų  pirmenybės.
Turnyro organizatorių vardu už sportininkams įsteigtus prizus ir pagalbą įrengiant aikštelę V. Toliušis dėkojo Lietuvos rankinio federacijai, bendrovėms „Tele2“, „Maistas sportui“, „Gatvių apšvietimas“, „Klatentas“, dienraščiui „Vakarų ekspresas“.