„Dragūnas“ namuose įveikė principinį Lietuvos lygos varžovą

Šeštadienį uostamiestyje vyko dviejų principinių varžovų ir Lietuvos rankinio lygos favoritų – Klaipėdos „Dragūno“ ir Kauno „Granito-Gajos-Kario“ dvikova. Pirmąjį kėlinį atkakliau pradėjo svečiai iš Kauno. „Dragūno“ rankininkai dažnai strigdavo kauniečių gynybos gniaužtuose, tuo tarpu „Granito“ žaidėjai sėkmingai rasdavo kelią varžovų vartų link. Nors „Granitas“ ir sugebėjo pasiekti 5 įvarčių pranašumą, tačiau kėlinio pabaigoje jį išbarstė. Pirmasis kėlinys baigėsi minimalia svečių komandos persvara.

12711067_968809976507607_162305337379180086_oAntroje rungtynių dalyje „Dragūnui“ padėjo namų sirgaliai, motyvavę Klaipėdos ekipą lemiamam šturmui. Ypač gerai antrąją rungtynių pusę žaidė „Dragūno“ vartininkas Aistis Pažemeckas, atrėmęs daugybę varžovų metimų. Tačiau rungtynių pabaigoje užvirė tikras nervų karas, prasidėjo geltonų kortelių ir 2 min. pašalinimų dalybos. Galiausiai šį nervų karą laimėjo „Dragūno“ rankininkai – 25:23 (10:11).

Nugalėtojams po 4 įvarčius pelnė Gabrielius Virbauskas, Lukas Juškėnas ir Edvinas Vorobjovas. „Granito“ komandai po 5 taiklius metimus atliko Mindaugas Urbonas, Vaidas Drevinskas, Valdas Jarukas, Deivydas Virbauskas.

Po rungtynių „Dragūno“ treneris Artūras Juškėnas pabrėžė, kad ilgosios pertraukos metu žaidėjams davė daug pastabų, kurios antroje rungtynių pusėje išėjo į naudą. Treneris nesureikšmino sėkmingo vartininko žaidimo, tačiau akcentavo, jog visiems pavyko atrasti komandinį žaidimą, kuris ir vedė ekipą į pergalę.

„Po Naujųjų metų turėme ketverias ar penkerias rungtynes, bet visos jos buvo su ne tokio lygio varžovais, o „Granitas“ yra komanda su labai rimtu charakteriu, su didžiuliu potencialu, labai geru trenerių štabu. To ir tikėjomės – didelės kovos, o šiaip galėjome sužaisti geriau. Žaidimu esu nepatenkintas, bet iškovoti taškai yra gerai“, – komentavo A. Juškėnas.

„Neįvykdėme to, ką susitarėme prieš varžybas. Šiam susitikimui ruošėmės visą savaitę, su treneriu žiūrėjome dau vaizdo įrašų. Pirmas kėlinys buvo tragiškas, nebuvo puolimo. Antras kėlinys buvo geresnis, geriau pasirodėme puolime, dar trūko greitų atakų, bet svarbiausia, kad pasiekėme pergalę“, – įspūdžiais po rungtynių dalinosi įspūdingai komandos vartus gynęs dragūnietis Aistis Pažemeckas.

Kitą savaitgalį „Dragūnas“ namuose bandys apginti Lietuvos rankinio federacijos taurės laimėtojų titulą.

„Mes esame nusiteikę pergalei ir žaisti finale, bet, manau, bus dar sunkiau nei buvo šiandien. Žaisime šeštadienį su Alytaus komanda, kuri šiuo metu Lietuvoje, mano manymu, turi pajėgiausią sudėtį. Sėkmės atveju susitiksime finale su „Granito“ ir „Vilniaus“ poros nugalėtojais. Bus labai įdomus savaitgalis ir norėtųsi klaipėdiečių matyti žymiai daugiau nei jų šiandien buvo salėje“, – kalbėjo A. Juškėnas.

Daugiau nuotraukų iš šeštadienio varžybų galite rasti ČIA.