„Dragūnas“ – čempionato lyderių trejete

Klaipėdos rankininkai Lietuvos čempionate pasiekė dar vieną svarbią pergalę. Trečiadienio vakarą Alytuje „Dragūnas“ penkių įvarčių skirtumu nugalėjo praėjusio sezono vicečempionus – „Varsos-Stronglaso“ rankininkus.

Nuo pirmųjų rungtynių akimirkų iniciatyvos ėmėsi Klaipėdos ekipa, tačiau netrukus alytiškiai rezultatą išlygino ir visą pirmąjį kėlinį vyko lygi kova – 3:3, 10:10. Paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis „Dragūnas“ pirmavo vienu įvarčiu, tačiau pačioje pabaigoje įvartį įmetė Gabrielius Virbauskas, padidinęs atotrūkį iki dviejų įvarčių.

Antrajame kėlinyje abiem komandoms sekėsi kiek sunkiau. Atkakliai kovojusios ekipos ėmė daryti klaidas – link vartų skriejo netaiklūs metimai, buvo prarasti kamuoliai. Antrojo kėlinio viduryje buvo net 7 minučių epizodas, per kurį nė viena komanda nepelnė įvarčių. Alytiškiams nepadėjo ir paimta minutės pertraukėlė.

Likus kiek daugiau nei 10 minučių iki rungtynių pabaigos, dragūniečiai ėmė žaisti labiau rezultatyvesnį žaidimą ir skirtumą padidino iki 6 įvarčių – 27:21, 30:24. Alytiškiai paskutinę rungtynių minutę dar realizavo septynių metrų baudinį, tad Klaipėdos „Dragūnas“ namo išsivežė pergalę 5 įvarčių skirtumu – 30:25 (15:13).

Klaipėdos komandai 7 įvarčius (1 iš 7 m) pelnė Laurynas Palevičius, 6 – Gabrielius Virbauskas, 5 – Lukas Vanagas, po 3 – Laurynas Simonavičius ir Arvydas Bučius, 2 – Šarūnas Ugianskis, po 1 – Alain Romeo Eyebe II, Lukas Juškėnas, Modestas Vaitekūnas ir Karolis Bliuvas.

Alytiškių gretose po 5 kartus pasižymėjo Rokas Lastauskas ir Žygimantas Micevičius (2 iš 7 m), po 4 įvarčius įmetė Gintautas Adamkevičius ir Irmantas Asakavičius, 3 – Aurelijus Sabonis, 2 – Šarūnas Krisiulevičius, po 1 – Remigijus Čepulis ir Tautvydas Petrušauskas.

„Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas liejo apmaudą, kad, nors ir pasiekta pergalė, kelias iki jos buvo duobėtas.

„Įtampa buvo iki galo, nedemonstravome tokio žaidimo, kokį turėtume demonstruoti. Alytaus komanda, net susilpnėjus sudėčiai, pasirodė gana solidžiai. Mes turėjome daugiau žaidėjų, galėjome juos keisti. Antrame kėlinyje varžovai gal kiek pavargo, ėmė daryti klaidas, kuriomis mes pasinaudojome. Tačiau labai blogai, kad esame tarsi pasiklydę, o kur ir kodėl mes klaidžiojame, priežasčių dar nerandame. Tačiau tikiuosi, kad greitai grįšime į savo žaidimą“, – komentavo A. Juškėnas.

Ilgai ilsėtis „Dragūnui“ neteks – jau šį šeštadienį, vasario 3 d., 14 val. savoje arenoje Taikos pr. 61A žais Baltijos rankinio lygos rungtynes su Vilniaus VHC „Šviesa“. Pirmąją sostinėje vykusią komandų akistatą „Dragūnas“ laimėjo rezultatu 31:28, tad tikimasi ne prastesnį rezultatą pasiekti ir žaidžiant namuose.

„Su „Šviesa“ šį sezoną žaidėme n kartų ir dar žaisime n kartų. Tai labai gerai pažįstama komanda, kuri šiuo metu demonstruoja gerą formą. Mes dabar, kaip minėjau, nesame pačios geriausios formos, tačiau mums yra reikalinga pergalė ir tai yra mūsų tikslas“, – akcentavo A. Juškėnas.

Jeigu šeštadienį „Dragūnas“ į savo sąskaitą įsirašys du taškus, komanda užsitikrins vietą Baltijos rankinio lygos atkrintamosiose kovose. Šiuo metu klaipėdiečiai turi 8 taškus ir yra trečioje A grupės turnyrinės lentelės vietoje, nusileisdami praėjusio sezono čempionams suomiams „Cocks“ ir latviams „Tenax“. „Šviesa“, surinkusi 7 taškus, yra ketvirtoje vietoje.