Baltijos lyga: juodas kėlinys ir susikaupimo stoka

Šeštadienį Klaipėdoje vykusiose Baltijos rankinio lygos rungtynėse Klaipėdos „Dragūnui“ nepavyko įveikti varžovų iš Baltarusijos – Minsko „SKA“ ekipos. Svečiai buvo pranašesni ir šventė pergalę rezultatu 31:28 (18:12).

Pirmasis kėlinys dragūniečiams buvo juodas – nesisekė gynyboje ir puolime, vien per pirmąjį kėlinį buvo padaryta net 14 klaidų. Palyginimui – trečiadienį Vilniuje per rungtynes su „Šviesa“ per abu kėlinius buvo padaryta tik 12 klaidų.

Klaipėdiečius įklampinę Minsko aukštaūgiai pasinaudojo „Dragūno“ koncentracijos trūkumu ir spurtavę 5:0 išsiveržė į priekį – 11:5. Baigiantis pirmajam kėliniui kliapėdiečiai ėmė žaisti geriau, tačiau komandas skyrė tie patys 6 įvarčiai – 18:12.

Antroje rungtynių pusėje Klaipėdos rankininkai ėmė žaisti drausmingiau, metė tikslesnius metimus, išnaudojo susikurtas progas. Aktyviai atakavę Minsko vartus, dragūniečiai sugebėjo atsilikimą sušvelninti iki 3 įvarčių – 26:23. Vis dėlto to nepakako, nes baltarusiai neleido išlyginti rezultato ir į rezultatyvias aikštelės šeimininkų atakas atsakydavo taikliais metimais, tad pasibaigus mačui, komandas tebeskyrė 3 įvarčiai – 31:28.

„Dragūnui“ 7 įvarčius pelnė Lukas Simėnas, 6 – Lukas Juškėnas, 5 (1 iš 7 m) – Šarūnas Ugianskis, 4 – Laurynas Simonavičius, po 2 pridėjo Arvydas Bučius ir Lukas Jurys, po 1 – Mindaugas Meškauskas ir Benas Butkus.

Minsko ekipoje 10 įvarčių (1 iš 7 m) įmetė Mikita Vailupau, po 5 – Aliaksei Khadkevich, Mikalai Aliokhin ir Dzianis Krytski.

DSC_5059

Po rungtynių „Dragūno“ treneris Artūras Juškėnas pažymėjo, kad komandos tikslas buvo pergalė, tačiau kortas sumaišė žaidėjų nesusikaupimas.

„Buvo du skirtingi kėliniai. Pirmasis buvo tragiškas, nors pati pradžia buvo gera. Tada buvo košmaras, kurio laukėme. Suklydome net  14 kartų per kėlinį, neapsigynėme lygioje vietoje, buvo įvarčiai, kurių neturėjo būti. Antrajame kėlinyje suklydome tik du kartus. Taigi visiškai skirtingi kėliniai. Kai sužaisime abu kėlinius vienodai gerai, tada bus gerai. Reikia kažkaip surasti žaidėjams tą individualų meistriškumą, susikaupimą. Tai nėra treniruočių problemos, tai yra individuali sportininko vidinė problema“, – komentavo A. Juškėnas.

Pasak dragūniečio Luko Juškėno, komandos žaidimui įtakos turėjo per ilgąją pertrauką rūbinėje trenerio pasakyta kalba.

„Treneris sugebėjo mus užvesti, motyvuoti, todėl antrą kėlinį žaidėme visai kitaip. Padarėme tik dvi klaidas. Neatsimenu, ar kada buvome tik tiek padarę“, – sakė L. Juškėnas.

Rytoj, vasario 5 d., 14 val. „Dragūnas“ namų aikštelėje Taikos pr. 61A žais dar vienerias Baltijos rankinio lygos rungtynes su Zaporožės „ZTR“ (Ukraina).

L. Juškėnas pabrėžė, kad komanda iš visų jėgų stengsis rungtyniauti taip, kaip žaidė šiandienos antrąjį kėlinį ir siekti iškovoti du taškus.