Finalo serijoje – pirmoji „Dragūno“ pergalė

Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai savų sirgalių akivaizdoje iškovojo pirmąją ir labai svarbią finalo serijos pergalę. Trečiadienio vakarą namuose dragūniečiai rezultatu 27:23 (14:13) įveikė Alytaus „Varsos-Stronglaso“ rankininkus.

Uostamiestyje vykęs pirmasis finalinis susitikimas nudžiugino aikštelės šeimininkų sirgalius. Nors žaidimas buvo banguotas – į priekį besiveržusius klaipėdiečius varžovai vis prisivydavo, „Dragūnas“ pirmąją dvikovą laimėjo.

„Dragūnui“ 7 įvarčius pelnė Lukas Simėnas, po 3 įmetė Lukas Juškėnas, Lukas Jurys ir Gintaras Cibulskis, po 2 – Gabrielius Virbauskas, Šarūnas Ugianskis, Benas Butkus, Arvydas Bučius ir Modestas Vaitekūnas, 1 pridėjo Laurynas Simonavičius.

„Varsos-Stronglaso“ gretose rezultatyviai žaidė 6 įvarčius pelnęs Aurelijus Sabonis, 5 įmetė Žygimantas Micevičius, 4 – Dovydas Čepulis, po 3 – Irmantas Asakavičius ir Remigijus Čepulis, po 1 – Lukas Feoktistovas ir Rytis Cipkus.

Po rungtynių Alytaus ekipos treneris Egidijus Petkevičius sakė, kad pralaimėjimui įtakos turėjo strigusi gynyba.

„Problemų turėjome pirmame kėlinyje su gynyba, praleidome keturiolika įvarčių, tai yra daug. Antrame kėlinyje bandėme keisti gynybą, rimtai į ją žiūrėti, dėl to „atsileidome“ puolime, gavome daug greitų įvarčių. Tai praktiškai nulėmė pirmųjų finalo rungtynių eigą. Sakykime, kad favoritai yra klaipėdiečiai – jie jaunesni, stipresni, greitesni, bet tikrai stengsimės, kovosime. Galbūt pasiliksime jėgų trečioms, ketvirtoms ir penktoms rungtynėms. Rezervų nelabai yra, mūsų suolelis trumpas, be to, patyrė traumą Gintautas Adamkevičius, kuris jau šį sezoną nebežais. Analizuosime žaidimą, manau, kad sustiprinus gynybą galėsime praleisti mažiau įvarčių“, – komentavo E. Petkevičius.

Klaipėdiečių strategas Artūras Juškėnas teigė, kad buvo sunku.

„Giliai viduje nesitikėjau, kad bus taip sunku, nors buvome pakankamai pasiruošę. Tačiau finalas tuo ir gražus, kad Alytaus komanda sugeba primesti savo žaidimą, nes yra patyrę vyrai. Dėl to dar smagiau, kad pavyko iškovoti pergalę. Antrajame kėlinyje buvo apie dvidešimt minučių tikrai gero rankinio. Tikrai negalima sakyti, kad mes esame favoritai, nes matote, kaip mes banguojame. Norime kažką padaryti, pakeisti pasaulį, pastatyti tiltus iki Mėnulio, bet kantriai žaisti mes dar nesugebame ir, matyt, tokiame amžiuje iš žaidėjų to ir nereikia reikalauti. Reikia suaugti ir kuo greičiau suaugsime, tuo bus geriau žaidimo prasme. Tačiau mes jauni ir tuo didžiuojamės“, – kalbėdamas apie savo auklėtinius šypsojosi A. Juškėnas.

Dragūnietis Lukas Simėnas sakė, kad pirmoji pergalė tarp savų sienų ir savų sirgalių itin džiugina.

„Ėjome kovoti, kito nusiteikimo net nebuvo. Pirmoji pergalė namuose, ypač, kai tokia atmosfera, toks sirgalių palaikymas, mums labai daug reiškia. Rungtynių pradžioje šiek tiek užsikirtome gynyboje, buvo kvailų klaidų, bet paskui susiėmėme, užsivedėme ir pasiekėme savo. Antrame kėlinyje buvo šiek tiek kitokia varžovų gynyba, galbūt kiek paskubėjome, prametėme metimų ir buvo klaidų. Bandėme žaisti greitą žaidimą, bet pradėjome strigti, ėmėme stabdyti. Tačiau turėjome pradėti bėgti greičiau už varžovus, tai ir padarėme. Pergalės receptas? Parodytas charakteris, noras nugalėti ir atsidavimas aikštelėje visu šimtu procentų“, – pabrėžė L. Simėnas.

Antrosios finalo rungtynės laukia šį šeštadienį Alytuje, trečiosios – kitą trečiadienį Klaipėdoje. Jeigu nė viena ekipa neiškovos trijų pergalių, serija prasitęs Alytuje bei, jei prireiks, Klaipėdoje.

A. Juškėnas džiaugėsi, kad pirmųjų finalinių rungtynių metu Klaipėdos sporto gerbėjai sukūrė neįtikėtinai malonią atmosferą.

„Tegaliu pasakyti „vau“. Nežinau, kas čia buvo – trečiadienis, blogas oras. O gal rankinis Klaipėdoje vėl mylimas? Bet ačiū, ačiū, ačiū atėjusiems mūsų palaikyti, šiandien buvo „vau“!“ – sirgalių dovanotomis emocijomis džiaugėsi „Dragūno“ treneris ir vylėsi tokio pat palaikymo sulaukti ir kitą trečiadienį.

Rungtynių fotoalbumą rasite ČIA.

Palikite atsiliepimą